Kodėl derėtų skalbti įsigytus naujus drabužius?

Mergina drabužių parduotuvėje / 123RF nuotr.
Mergina drabužių parduotuvėje / 123RF nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Sakysite, kad skalbdami ką tik įsigytus drabužius tik švaistote vandenį bei skalbimo priemones, o kur dar po kiekvieno skalbimo vis suprastėjusi drabužio išvaizda?

Sutinkame, į tai vertėtų atsižvelgti, tačiau neskubėkite taip kategoriškai priimti neigiamo atsakymo.

Skalbti naujus drabužius ar ne, priklauso nuo jūsų ir nuo jūsų požiūrio į įvairius odos sudirginimus bei pernešamas ligas, rašo portalas today.com.

Anot Kolumbijos universiteto dermatologijos profesoriaus Donaldo Belsito, parduotuvėse pardavinėjami drabužiai vis tik nėra jau tokie švarūs, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Visų pirma specialistas atkreipia dėmesį, kad drabužių gamyboje naudojami dažai bei įvairios kenksmingos medžiagos gali sukelti odos sudirginimus į alergijas linkusiems žmonėms, o kai kuriems – netgi sukelti stiprias alergines reakcijas, todėl vien jau dėl to, pasak specialisto, prieš dėvint naujus drabužius, juos derėtų išskalbti. Antroji priežastis – galimi užsikrėtimai ne itin maloniomis ligomis.

„Pats esu matęs net ne vieną atvejį, kuomet užsikrečiama tam tikromis infekcijomis ar ligomis vien dėl to, kad pirkti drabužiai prieš juos dėvint nebuvo išskalbti. Tik pagalvokite, kiek kartų prieš jums įsigyjant, šį drabužį matavosi kiti“, – tikina specialistas.

Anot dermatologo, vieni dažniausių užsikrėtimų, be jau minėtų galimų alerginių odos reakcijų, yra niežai ar grybelis – jie perduodami ganėtinai lengvai, tačiau šias ligas itin sunku išsigydyti.

„Nepamirškite, kad iki jums įsigyjant, drabužiai pereina per daugelį rankų: juos liečia tiek siuvėjai, tiek fabrikų darbuotojai, tiek transportuotojai, tiek parduotuvių darbuotojai, tiek ir bet kurie pirkėjai, tad nors drabužiai iš pažiūros ir atrodo švarūs, juos prieš dėvint pirmą kartą visada patarčiau išskalbti. Taip apsaugosite save nuo galimų susirgimų ir odos sudirginimų, o ir kalbant apie higieną – tai itin sveikintina praktika“, – tikina dermatologijos profesorius Donaldo Belsito.