Kodėl operos gerbėjams verta užsukti į Vilniaus knygų mugę?

LNOBT stendas Vilniaus knygų mugėje / M. Alekso nuotr.
LNOBT stendas Vilniaus knygų mugėje / M. Alekso nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-02-18 14:23
AA

LNOBT stenduose, kurie teatro mylėtojų lauks 1-oje (Muzikos) ir 3-ioje mugės salėse, lankytojai turės galimybę pirmieji išsirinkti geriausias vietas LNOBT rudens ir kalėdinio sezono spektakliuose. Sekmadienį Muzikos salėje pačius mažiausius mugės lankytojus nudžiugins “Muzika mažoms ausytėms”, o augesnius teatro gerbėjus – diskusija apie artėjančią premjerą „Turandot“. Kelią link LNOBT stendų mugėje neklysdamas rodys karšto šokolado aromatas.

Sostinės publikos susidomėjimas opera ir baletu yra didžiulis, todėl norintiems įsigyti šio sezono bilietų LNOBT jau nelabai turi ką pasiūlyti. Todėl Vilniaus knygų mugės lankytojams suteikiama išskirtinė galimybė pirmiesiems rinktis pageidaujamus spektaklius iš 2019 m. antrojo pusmečio repertuaro.

O jame numatytos dvi premjeros: Leonardo Bernsteino miuziklas „Kandidas“ bei choreografo Itziko Galili šokio spektaklis „Amžinybė ir viena diena“. „Kandidą“ statys vilniečiams gerai pažįstama, operų „Manon“ bei „Kapulečiai ir Montekiai“ pastatymus LNOBT anksčiau rengusi komanda – režisierius Vincent‘as Boussard‘as (Prancūzija), scenografas Vincent‘as Lemaire‘as (Belgija) ir kostiumų dailininkas Christianas Laxcroix (Prancūzija). Jų „Kandido“ pasaulinė premjera 2014 m. buvo pristatyta Berlyno valstybinėje operoje. Vilnietiškojo „Kandido“ muzikos vadovas – LNOBT operos meno vadovas Sesto Quatrini (Italija).

„Amžinybė ir viena diena“ – LNOBT anksčiau rodyto spektaklio „Dalykai, kurių niekam nepasakojau“ autoriaus I. Galili inicijuotas naujas projektas, savitai jungiantis šokį, operą ir poeziją. Šiame spektaklyje garsusis Izraelio menininkas pasirodys ne tik kaip choreografas, bet ir kaip scenografas, kostiumų bei šviesų dailininkas ir... poezijos autorius. Į premjeros komandą jis pasikvietė jaunus lietuvių menininkus: kompozitorę Ritą Mačiliūnaitę, dramaturgę Ingridą Gerbutavičiūtę ir dirigentą Ričardą Šumilą.

Operos gerbėjai taip pat galės įsigyti bilietų į spektaklius „Bohema“, „Karmen“, „Figaro vedybos“, „Madam Baterflai“, „Idomenėjas“, operetes „Vienos kraujas“ ir „Šikšnosparnis“. Baleto gerbėjų lauks „Bajaderė“, „Piaf“, „Eglė žalčių karalienė“, „Žydrasis Dunojus“, kartojama šio pavasario premjera – lietuvių choreografų Martyno Rimeikio, Editos Stundytės ir Živilės Baikštytės „Baletų triptikas“, kalėdiniai „Spragtuko“ spektakliai bei šventinis naujametinio vakaro koncertas „Baleto Gala“.

Tėveliai Vilniaus knygų mugėje turės galimybę pirmieji įsigyti bilietus į gausiai lankomus LNOBT spektaklius vaikams ir visai šeimai „Zuikis Puikis“, „Čipolinas“ ir „Penki Merės stebuklai“. O nesuskubusieji į gruodžio-sausio mėnesiais LNOBT rengtus koncertus kūdikiams „Muzika mažoms ausytėms“ (arba labai jų pasiilgusieji...) šią muzikinę programėlę kartu su savo mažyliais galės išklausyti Vilniaus knygų mugės Muzikos salėje vasario 24 d. (sekmadienį) 11 val.

Šiuo metu LNOBT rengiasi įspūdingai premjerai: amerikiečių režisieriaus Roberto Wilsono statomai Giacomo Puccini operai „Turandot“, kurią žiūrovai išvys kovo 1, 2, 8, 9 ir balandžio 6 dienomis. Mugei artėjant prie pabaigos, vasario 24 d. 15.30 val. Muzikos salėje įvyks premjeros sutiktuvėms skirtas pokalbis „Dekonstruojant operą: „Turandot“. Jame dalyvaus pastatymo muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Pitrėnas, operos kritikė Polina Lyapustina ir socialinių mokslų daktarė Ieva Koreivaitė. Pokalbį moderuos LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotojas Julijus Grickevičius.