Kodėl po 15 valandos kavos gerti nederėtų

Kavos puodelis darbo vietoje / „Fotolia“ nuotr.
Kavos puodelis darbo vietoje / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Neseniai gardžiai papietavote, o po poros valandų sėdėdami jaukiame ir šiltame savo darbo kabinete nejučiomis pradedate tiesti ranką kavos puodelio link su viltimi, kad jis grąžins jums prarastas jėgas bei dar kelioms valandoms suteiks taip reikiamo žvalumo.

Ir nors tai padaryti jis išties gali, ar kada susimąstėte, kokia to kaina? Mokslininkai tikina, kad tokiu atveju naktimis paprasčiausiai kur kas blogiau miegosite, praneša stethnews.com.

Ekspertai perspėja, kad kofeino vartojimas po pietų, ypač po 15-tos valandos, ilgainiui kaip reikiant gali pakenkti miego režimui, ir pataria kavą gerti tik prieš einant pietauti arba, blogiausiu atveju, – iki 15 valandos.

Taigi, kas gali nutikti mūsų organizmui per ilgą laiką, jei ši taisyklė yra pažeidžiama?

Sutrinka melatonino gamyba. Jei mėgstate gerti kavą vėlai po pietų, ilgainiui jūsų organizme gali sutrikti miego hormono – melatonino gamyba, kuris užtikrina kokybišką miegą nakties metu. Tai hormonas, kurį gamina kankorėžinė liauka daugiausia nakties miego metu.

Taip pat skaitykite: Mirtina dozė: kiek puodelių kavos, alkoholio ar vandens jus galėtų pražudyti?

Jis lėtina medžiagų apykaitą, slopina skydliaukės funkciją. Jis taip pat yra antioksidantas – naikinantis laisvuosius radikalus. Melatonino gamybą skatina tamsa, o labiausiai lėtina mėlyna šviesa, būtent dėl to prieš miegą nepatariama ir naudotis išmaniaisiais telefonais, planšetiniais kompiuteriais ar žiūrėti televizoriaus.

Sutrumpės miego laikas. Tel Avivo universitete buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad vėlyvas kavos vartojimas atsakingas ir už sutrumpėjusį miego laiką. Tyrimo dalyviai, kurie tam tikrą laiką kasdien gėrė kavą po 15 valandos, per naktį išmiegodavo net dviem valandomis trumpiau už tuos, kurie kavos po pietų negerdavo arba rinkdavosi kavą be kofeino. Kavą vartojusieji per naktį išmiegodavo tik penkias su puse valandos.

Suprastės miego kokybė. To paties tyrimo metu paaiškėjo ir tai, kad kavą po 15 valandos vartojusiems asmenims taip pat sekėsi kur kas sunkiau užmigti bei be pertrūkimų išmiegoti visą naktį, ko nepatyrė tie, kurie po pietų kavos negerdavo arba gerdavo tik kavą be kofeino.

Taip pat skaitykite: Keisti, bet efektyvūs būdai celiulito pažeistą odą paversti lygesne