Kodėl svarbu turėti gražių prisiminimų ir kaip juos išgyventi darkart dabartyje?

Vaikai mėgaujasi ledais / Shutterstock nuotr.
Vaikai mėgaujasi ledais / Shutterstock nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-06-15 09:19
AA

Prisiminimai – tai vienas gražiausių dalykų, kuriuos gali turėti žmogus. Ne veltui mes norime keliauti, patirti, bendrauti, o paskui vėl ir vėl atsiminti tas puikias akimirkas. Normalu, kad žmonės turi tiek pozityvių, tiek negatyvių prisiminimų, bet šįkart kalbėkime apie pozityviuosius – kodėl taip svarbu turėti gražių prisiminimų ir kaip galime vėl juos „atkartoti“?

Emocinė žmogaus gerovė yra svarbus jo geros sveikatos komponentas. Žmonės, kurių emocinės gerovės lygis yra aukštesnis, patiria daugiau malonių emocijų, lengviau ištveria krizes, sunkesnius momentus, gyvenimo iššūkius, taip pat geriau valdo sunkesnes emocijas, tokias kaip netekties skausmas, pyktis, nusivylimas, apatija.

Prisiminimai yra vienas iš reiškinių, kuris gali veikti kaip maloni emocinės gerovės oazė, kurioje pailsime nuo įtampos, panyrame į malonias emocijas, leidžiame pailsėti savo mintims, trumpam pabėgame nuo tuo metu galbūt sunkesnės realybės. Trumpam išsivadavę nuo kasdienių rūpesčių, dėka prisiminimų, į realybę vėl galime grįžti pasikrovę geros energijos.

Prisiminimai išties turi ypatingų galių – jie gali pagerinti mūsų nuotaiką, padidinti savivertę, motyvuoti siekti tikslų. Kitaip tariant, praeityje mes surandame resursų, kurie palengvina dabartį. Prisiminti – tai lyg darkart išgyventi tai, kas sukėlė laimės pojūtį, – žinoma, kai kalba eina apie teigiamus prisiminimus.

Prisiminimai skatina emocijas, o patirti kuo daugiau gerų emocijų trokštame kiekvienas – psichinė sveikata šiais greito tempo ir streso kupinais laikais yra itin svarbi. Taigi drąsiai panirkite į malonius prisiminimus – tai nieko nekainuojantis, paprastas būdas pasikrauti geros energijos.

Prisiminimai / Shutterstock nuotr.

Prisiminimus galite pabandyti tam tikra prasme atkartoti ir dabartyje, nes malonus nostalgijos jausmas suvirpins teigiamas emocijas. Štai keletas „prisiminimų terapijos“ galimybių:

MUZIKA. Tikriausiai ne kartą esate save „prigavę“ būsenoje, kuomet kur nors netikėtai išgirdę vieną ar kitą muzikos kūrinį, staiga mintimis nusikeliate į konkretų įvykį, nuotykį ar romantišką pasimatymą... Tam tikros dainos mums gali asocijuotis būtent su tam tikru laikotarpiu, žmogumi, atostogomis, vestuvėmis... Taigi, jeigu turite malonių prisiminimų, susietų su tam tikra muzika – nesivaržykite, pasileiskite tą kūrinį ir darkart išgyvenkite malonias akimirkas!

Vyras klausosi muzikos / Shutterstock nuotr.

VIETA. Kartais atrodo kiek keistai, kai išgirstame istoriją, kuomet žmogus, pavyzdžiui, penktą kartą vyksta į tą pačią salą atostogauti, nors dar daug kur apskritai nėra lankęsis. Iš tiesų toks elgesys taip pat siejamas su prisiminimais – žmonėms patinka grįžti ten, kur jie jautėsi laimingi, kur sužavėjo maistas, žmonės, gamta ar kiti dalykai. Neretai vietoj to, kad pasirinktų naują kryptį atostogoms, jie po kelerių metų vėl grįžta ten, kur jau buvo, ir lyg į purų debesį panyra į malonius prisiminimus, juos vėl paversdami realybe dar ir dar kartą.

Jeigu turite tokią vietą, kurioje jaučiatės laimingi, – leiskite sau į ją sugrįžti. Tai nebūtinai turi būti kita šalis – galbūt jūsų atveju tai yra atostogos kaime? Kavinė, kuri veikia nuo jūsų vaikystės iki pat dabar?

Moteris mėgaujasi kava / Shutterstock nuotr.

ŽMONĖS. Ar kada susimąstėte, kodėl su vienais žmonėmis norime eiti linksmintis, su kitais susitinkame, kai reikia peties išsiverkti, o su trečiais galime kalbėtis valandų valandas? Skirtingi žmonės mūsų gyvenimuose yra „sukrovę“ prisiminimų bagažą iš to, ko daugiausiai esate išgyvenę kartu, todėl natūralu, kad linksmintis norite su tais, su kuriais kažkada jau ne kartą šokote, o kalbėti apie gyvenimo prasmę lengva su draugu, su kuriuo jau ne vienerius metus randate ramybę būtent kalbėdamiesi.

Jeigu vis prisimenate, kaip kažkada su kuo nors veikėte kažką malonaus, pakvieskite susitikti tą žmogų, su kuriuo tai išgyvenote, – tikėtina, kad susitikę su senu bičiuliu ir vėl nersite į vaikystės prisiminimus, o su drauge iš studentavimo laikų norėsis smagiai, kaip kadais, panaktinėti mieste. Tikriausiai viskas bus kiek kitaip, bet malonus nostalgijos prieskonis – beveik garantuotas.

Draugių susitikimas / Shutterstock nuotr.

KVAPAS. Taip, tikriausiai visi esame patyrę tą jausmą, kai šmėstelėjęs konkretus kvapas mums sukelia daug prisiminimų – galbūt šviežios duonos kvapas primena močiutę? Mandarinai – Kalėdas? Konkretūs kvepalai tam tikrą žmogų? Nupjautos žolės aromatas – poilsį sodyboje? Ežero kvapas – vaikystės žvejybą su tėčiu?

Kvapais mes iš tiesų galime sukelti sau malonius prisiminimus ir akimirką pajusti tai, su kuo jie asocijuojasi. Jeigu dievinate vasarą, o už lango – ruduo, kas jums uždraus naudoti apelsininį vasarišką kūno kremą, kuris akimirkai, šaltais vakarais, leis užuosti vasarą?

Tėčio ir sūnaus žvejyba / Shutterstock nuotr.

MAISTAS. Ar esate kada save „prigavę“ akimirkoje, kai valgydami pagalvojate – „koks klasiškas, nostalgiškas“ skonis? Maistas iš tiesų yra vienas tų dalykų, kuris akimirksniu gali sukelti didelę nostalgiją. Ne veltui kai kurie receptai šeimose keliauja iš kartos į kartą, o tam tikri skanėstai kone neišvengiamai asocijuojasi su maloniais vaikystės prisiminimais.

Jau pagalvojote apie ledus? Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris galvodamas apie ledus prisimintų kažką blogo, nes jie dažniausiai asocijuojasi su nerūpestinga vaikyste, maloniomis akimirkomis, vasara... Ledai – tai tobulas nostalgiškos klasikos pavyzdys, o jais mėgaudamiesi akimirkai panyrame į skonio magiją. Vaikai visada žino, ko nori, jie sako – „Einam ledų!“ – ir tai vienas gražesnių vaikystės prisiminimų, kurį galime vėl ir vėl išgyventi besimėgaudami ledais šiandien.

Mama ir dukra mėgaujasi ledais / Shutterstock nuotr.

Klasiškas skonis – klasiška akimirka

Šiandien susikurti tobulą vaikystės akimirką ar nugrimzti į malonų jos prisiminimą taip paprasta – tereikia griebti porciją mėgstamų ledų ir mėgautis, o jeigu ledai dar ir patikrinti laiko – malonus potyris garantuotas!

„Saldainiai, virtę ledais“, „Vanilinės grietinėlės dangus“, „Svaiginantis karamelės tvistas“, „Sodrus šokolado viesulas“ – tai skirtingų „Klasikos“ ledų skonių metaforos, – šiuose skoniuose bene kiekvienas ras gabalėlį savo vaikystės.

„Klasika“ ledai / Gamintojo nuotr.

AB „Premia KPC“ – viena valgomųjų ledų ir šaldytų produktų rinkos lyderių Lietuvoje, kurios šaknys siekia dar 1937- uosios, kuomet buvo įkurta privati įmonė „Kauno pieno centras“. Tuo metu tai buvo viena didžiausių pieno produktų perdirbimo bendrovių Lietuvoje, gaminusi pieną, varškę, sūrius, sviestą bei, žinoma, valgomuosius ledus. 1992 metais Lietuvai atkūrus nepriklausomybę įkurta įmonė „Kauno pieno centras“, kurios pagrindinė veikla tapo valgomųjų ledų gamyba bei prekyba, o kai kurių ledų receptai išlikę nuo senų laikų ir vis dar naudojami gamyboje.

Nuo 1999-ųjų asortimentą papildė šaldyti produktai, o šiuo metu įmonė – tarptautinės „Food Union“ įmonių grupės dalis, kuriai priklauso lyderiaujančios pieno pramonės bei valgomųjų ledų gamybos įmonės Pabaltijo šalyse, Norvegijoje, Danijoje, Rumunijoje, Rusijoje ir net Kinijoje.

Viena iš įmonės vertybių – patirti ir suteikti džiaugsmo: „Visuomet siekiame patirti kuo geriausias emocijas kiekviename savo žingsnyje!“

Taigi griebkime porciją ledų ir tiesiog pasidžiaukime!

Nostalgiški „Klasikos“ ledų skoniai (7 nuotr.)
+1