Proginis tortas su Barbe mažoje kepyklėlėje kainuotų 50 eurų, o prekybos centre – vos 30.
Nepaisant to, laidoje dalyvausianti verslininkė Raimunda pasakos, kad smulkiems verslininkams Lietuvoje išgyventi yra sunku, o valstybė visiškai nesirūpina jais ir nesistengia sukurti geresnių sąlygų mažoms įmonėms.
Moteris šiuo metu turi mažą kepyklėlę, kurioje kepa tortus, tačiau nuogąstauja, kad konkuruoti su didžiaisiais prekybos centrai yra neįmanoma, nes šie žaliavas perka daug pigiau, todėl gali visą produkciją pardavinėti su nuolaidomis.
„Be to, mes tortus darome iš natūralios grietinėlės, kuri sunkiau sveria“, - pasakos moteris LNK laidoje „Yra, kaip yra“, į studiją atsivežusi savo įspūdingos produkcijos.
Raimunda pasakos, kad anksčiau ji galėjo samdyti net 12 darbuotojų, dabar išgali turėti vos du.
Moteris nepatenkinta ir valstybės požiūriu į smulkų verslą. Raimunda prisimins, kad kartą vėlavo „Sodrai“ sumokėti kelis eurus, už tai gavusi net 500 eurų baudą.
Antradienio pavakarę 17.35 val. LNK laidoje „Yra, kaip yra“ verslininkai ir politikai kalbės apie smulkaus ir vidutinio verslo perspektyvas mūsų šalyje. Statistika skelbia, kad Lietuvoje smulkus ir vidutinis verslas sudaro ekonomikos stuburą. 94 proc. visų įmonių Lietuvoje yra labai smulkios, turinčios iki 10 darbuotojų, o visas smulkaus ir vidutinio verslo sektorius sudaro 99,7 visų įmonių. Jose sukurta 65 proc. visų darbo vietų. Šis verslas sumoka 60 proc. visų mokesčių. Tad nuo jų priklauso didelės dalies šalies gyventojų gerovė.
Kitas laidos dalyvis – Romas. Vyras pasakos, kad verslą pradėjo 1995–aisiais. Kaip sako pats Romas, tuo metu jis buvo vienas iš stipresnių verslininkų, tačiau 2008–ųjų metų krizė sužlugdė jo verslą ir teko skelbti bankrotą. Romas prisimena, kad tuo metu jis gyveno tikrai gerai bei daug pinigų investavo į verslo plėtrą – pirko naujas stakles, ėmė paskolas.
Dabar vyras vėl bando stotis ant kojų – įkūrė įmonę, tačiau sako, kad gyvena tarsi šešėlyje, mat jį persekioja antstoliai, todėl Romas negali turėti turto, kaupti pensijos. Romas laidoje atviraus, kad iš valdžios jis nenori stebuklų, tačiau prašo tik vieno – leisti verslui gyvuoti.
Tačiau laidoje dalyvausiantis verslo treneris Jevgenijus Černyš sakys, kad verslininkai yra linkę kaltinti visus aplinkui, tik ne save. Jevgenijus sakys, kad Lietuvoje daugelis verslininkų nėra lyderiai – jie nenori augti ir auginti savo žmonių.
Visą laidą žiūrėkite šią antradienio pavakarę 17 val. 35 min. per LNK.