Kodėl vienos moterys viską spėja, o kitoms vis trūksta laiko?

Moteris naršo išmaniajame telefone / Vida Press nuotr.
Moteris naršo išmaniajame telefone / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Nors sakoma, kad kuo daugiau veiki, tuo daugiau spėji, tačiau ši taisyklė galioja ne visada. Kartais įveikti visus darbus kainuoja daugiau jėgų, nei jautiesi turinti. Arba apima jausmas, kad išdalijus laiką darbui, buičiai, vyrui ir vaikams, jo visai nelieka sau.

Ir ne tik sportui ar knygų skaitymui, bet ir manikiūrui ar mėgiamo žurnalo pervertimui. Ką bekalbėti apie paprastus džiaugsmus – išbėgti valandėlei į gamtą su fotoaparatu ar pagaliau pagaminti sudėtingą egzotiškos virtuvės patiekalą.

Laiko trūkumu nesiskundžiančių moterų įpročiai ir požiūris į kai kuriuos kasdienio gyvenimo reiškinius verti dėmesio.

Tačiau yra moterų – tiesa, labai nedaug, kurios laiko turi viskam: jos spėja su vaiku aptarti žole ropojantį vabalą, paruošti pietus ir net daryti karjerą. Ir jei pažvelgtume į jų dienotvarkę, ji būtų labai panaši į tų, kurios paroje pritrūksta dar bent vienos valandos.

Laiko trūkumu nesiskundžiančių moterų įpročiai ir požiūris į kai kuriuos kasdienio gyvenimo reiškinius verti dėmesio. Ir būkime nuoširdžios – juos galima prisitaikyti sau.

Abejingumas socialiniams tinklams. Nors esate įpratusios visas naujienas pamatyti savo išmaniojo ekrane, nepastebite, kiek laiko atima bereikalingos informacijos skaitymas, komentavimas ir dalijimasis ja. Pabandykite reikalus tvarkyti ir skaityti žinias tik tada, kai sėdite prie kompiuterio. Laikas virtualiame pasaulyje, deja, nėra virtualus. Jei pati sau pripažįstate, kad išmanusis atima daugiau laiko, nei norėtumėte, pabandykite jį pakeisti senovišku prietaisu. Jaučiatės nemadinga? Būkite rami, šių laikų didžioji prabanga yra laikas, o ne išsimokėtinai įsigyjami prietaisai.

Nesureikšminama buitis. Po stalu ir ant lentynų pilna dulkių? O nelygintų drabužių krūva bado akis? Jei esate laiką suplanavusi taip, kad buičiai skiriate šeštadienio pusdienį, tai ir palikite tuos darbus savaitgaliui. Pradėjusi tvarkytis viduryje savaitės, tikėtina, ne tik neišvengsite suplanuotos namų ruošos, bet ir prarasite kelias valandas.

Jokių paskalų. Kitų žmonių apkalbinėjimas kiek panašus į betikslį naršymą internete. Penkios minutės įstaigos tarpduryje apkalbant naują kolegę, dešimt ar penkiolika minučių ilgėliau užsitęsę pietūs, nes kažkas pasakojo apie savo anytą ar buvusį meilužį, grįžus namo geras pusvalandis plepant „apie nieką“ su geriausia drauge. Suskaičiavus tas minutes gali gautis pusvalandis ar valanda, kurio kaip tik ir pritrūko pagulėti vonioje ar paskaityti žurnalą.

Ne – parduotuvėms. Nors apsipirkimas ir yra puiki terapija, tačiau ar tikrai reikia užsukti į kiekvieną parduotuvę, kurios vitrinoje puikuojasi dailus drabužėlis ar skelbiamos nuolaidos? Ypač jei neketinate nieko pirkti. Taip išvengsite bereikalingų, spontaniškų pirkinių ir veltui neeikvosite savo laiko. Pirklinių sąrašas – idealus sprendimas ne tik einant į prekybos centrą, bet ir susiruošus atnaujinti garderobą. Jei reikia batų ir suknelės, verčiau susilaikyti nuo pagundos užsukti į knygyną ar apatinio trikotažo parduotuvę.

Taip – kokybiškam miegui. Neišsimiegoję žmonės lėčiau mąsto, greičiau pavargsta, būna ne tokie kūrybingi. Klysta manantys, kad nuėję miegoti vėliau daugiau suspės. Galbūt tą vakarą iš tiesų užbaigsite svarbų projektą ar pagaliau iššveisite vonios plyteles, tačiau rytojus bus neproduktyvus ir paprastoms užduotims įveikti prireiks daugiau laiko bei pastangų.