Kodėl visada šąla kojos
Jos ledinės net ir storiausiomis kojinėmis apautos, net ir po šilčiausia antklode ar patalpoje. Kokios šios bėdos priežastys?
Dažniausiai šąlančios kojos kamuoja moteris, kadangi jautrumas šalčiui yra susijęs su hormonų pusiausvyra – rimčiausia priežastimi čia tampa estrogeno šuolis, mat būtent jis kontroliuoja periferines kraujagysles. Dėl to pirmiausia nukenčia mūsų rankos ir kojos, tačiau amžinos kančios nuo šalčio priežasčių yra ir daugiau.
Provokatoriai
Vegetacinė kraujagyslių distonija. Ji pasireiškia galvos skausmu, svaigimu, panikos priepuoliais, padidėjusiu nervingumu, jautrumu, širdies ritmo sutrikimais. Ir turi įtakos ledinėms galūnėms. Visa tai siejama su kraujagyslių darbu, kadangi sutrinka jų išsiplėtimo ir susitraukimo tvarka, dėl ko blogėja kraujotaka. Natūralu, kad dėl to kamuojamės ir su šaltomis pėdomis ir rankomis.
Taip pat skaitykite: Vaiko mityba šaltuoju metų laiku: kas tinka, o kas – nelabai
Kraujospūdžio šuoliai. Kai kraujo spaudimas pakyla ar nukrinta, kenčia ir mūsų galūnės. Pirmu atveju kraujagyslės susitraukia, o tai trukdo normaliai kraujo cirkuliacijai, antru – sulėtėja kraujo pritekėjimas. Sutrikęs kraujagyslių sistemos darbas – viena dažniausių priežasčių, kodėl mums taip šalta.
Hipotirozė. Kai skydliaukė gamina nepakankamai hormonų, organizmui neužtenka energijos savęs sušildymui: sulėtėja pulsas, nukrinta kūno temperatūra, pradeda šalti rankos ir kojos.
Sėdimas darbas. Sėdėjimą mokslininkai prilygina rūkymui. Natūralu, jog jei nejudame, o tik sėdime, tuomet kenkiame ir savo laikysenai, kenčiame nugaros skausmus, sutrinka kraujotaka kojų srityje. Patariama daryti pertraukėles, pasimankštinti ir jokiu būdu nekryžiuoti kojų.
Taip pat skaitykite: Kryžiuojate kojas? Štai ką turite žinoti
Netaisyklinga mityba. Eksperimentai atskleidė, kad žmonės, kurie negauna RPN geležies kiekio, greičiau netenka šilumos iš organizmo. Tiesa, tam įtakos gali turėti ir nepakankamas riebalų kiekis organizme.
Kaip sušilti?
- Pasimankštinkite. Atsigulkite ant nugaros ir „minkite dviratį“, suspauskite ir atleiskite kojų pirštus, atsisėdę ant kėdės sukite pėdas ratu, „paplokite“ pėdomis viena į kitą.
- Kojas šildykite šildykle, tarkime, šilto vandens pūsle, galite karšto vandens pripilti į butelį. Teigiama, kad tokiu būdu sumažinsite ir kraujo spaudimą be vaistų, kadangi nuo šilumos kraujagyslės išsiplečia ir kraujo spaudimas grįžta į rėmus. Jeigu rankos ir kojos ledėti pradėjo darbe, rankas palaikykite po šilto vandens srove 10 minučių – pamatysite, kaip sušils ir pėdos.
Taip pat skaitykite: Ortopedas traumatologas Gintautas Pocius: „Iššokęs pėdos kauliukas – ne tik estetinė problema“
- Meskite rūkyti. Vos viena cigaretė gali sukelti kraujagyslių spazmus, kurie tęsiasi iki kelių valandų. Taip sutrinka ir kraujagyslių sistemos darbas, ir vėl pradeda šalti kojos.
- Raciono ypatumai: stebėkite, kad maiste būtų geležies, tad tinka mėsa, riebi žuvis, augalinis aliejus, taip pat vitamino C gausūs produktai, vaisiai, daržovės. Valgykite daugiau šiltų patiekalų, kadangi jie padeda sušilti iš vidaus. Puiku skanauti aitresnių prieskonių, aitriosios paprikos, imbiero.
- Gerkite pakankamai skysčių – 1,5–2 l per dieną.
- Darykite kontrastines voneles rankoms ir kojoms: viename dubenyje supilkite karštą vandenį, o kitame – drungną. Merkite galūnes tai į vieną, tai į kitą indą.
- Rinkitės patogią avalynę, kuri nespaustų, pernelyg neaptemptų. Visi aksesuarai, drabužiai ir avalynė, kurie spaudžia ir pernelyg aptempia, trikdo kraujotaką, o dėl to kenčia ir mūsų ledėjančios kojos bei rankos.