Kodėl visada verta pasiduoti savo partnerio vilionėms? Seksologės atsakymas
„Skauda galvą“ – dažnas argumentas, kai moterys nenori jokio intymumo. Tačiau australė seksologė Jacqueline Hellyer siūlo moterims visada su entuziazmu sakyti savo mylimiesiems „Taip!“. Kodėl? Štai jos pasakojimas:
„Neseniai šnekėjausi su moterimi, kuri mėgsta mylėtis, ir ji prisipažino, kad to niekada neatsisako, jei jos vyras pageidauja. Kažkada jos mama jai patarė, kad tai geriausias būdas išsaugoti laimingus santykius, ir dabar ji tik gali patvirtinti, jog tai tikra tiesa. Negaliu su tuo nesutikti. Aš pati visada sakau seksui „Taip!“ (turėdama galvoje santykius iš meilės, o ne tiesiog lytinį aktą).
Kaip galime pradėti gyventi taip, kad sakytume „Taip!“ tikrai entuziastingai, o ne: „Gerai gerai, mes TAI padarysime, tik palik mane ramybėje!“ Arba: „Na, gerai, tebūnie. Šiandien gi pagaliau sutvarkei namus…“
Aišku, neverta sakyti: „taip” tik dėl to, kad jaučiame pareigą ar tikimės gauti kokios nors naudos. Mes turėtume suprasti, kad artumas su partneriu – malonu. Ir net jei kol kas neturite tam nuotaikos, galite susikoncentruoti į preliudijos glamones, o vėliau pamatysite, kad viskas bus puiku. O jau po visko, kai abu skendėsite toje palaimingoje būsenoje ir jausite, kaip malonumo bangos tyliai sklinda visu kūnu ir užpildo jus meile partneriui, pasijusite jauni, energingi ir pilni jėgų – taigi, suprasite, kad tas „Taip!“ nebuvo be reikalo.
Ir tuomet kitą kartą sutikti mylėtis bus vis paprasčiau ir paprasčiau. Nelauksite ypatingos nuotaikos, nesitikėsite, kad tai įvyks, kai būsite išties gerai pailsėję ir taip toliau. Aišku, ne kiekvieną kartą jūs jausite, kad vienodai norite mylėtis. Pakaks ir to, kad retkarčiais pagalvosite: „Taip. O kodėl gi ne? Pradėkime ir pažiūrėsime, kas iš to išeis…“ Be to, dar reikėtų geriau pažinti save, įsiklausyti į save, kad galėtumėte nuspręsti, ko tikitės iš šitų santykių, ko jums norisi. Jei jaučiatės saugi, jei gerbiate vienas kitą, nebijosite pasakyti, kas jums priimtiniau.
Gal šį kartą iškart atsiliepsite į partnerio troškimą, o gal tiesiog pasakysite, kad būsite pasiruošusi ar pasiruošęs po valandos, kai ramiai pagulėsite vonioje ir mintyse susidėliosite kitos dienos darbus. Atkreipkite dėmesį, kad dabar neturiu galvoje konkrečios lyties. Savo praktikoje susiduriu su įvairiomis poromis. Kartais jose libido būna stipresnis vyro, o kartais – moters, vienas kuris yra šiek tiek aktyvesnis už kitą. Galime atsisveikinti su mitu, kad vyrai visada trokšta sekso, o moterys pasiduoda jų vilionėms. Dažnai būna atvirkščiai.
Nelaikykite seksualiai aktyvesnio partnerio „maniaku“, kuris nuolat reikalauja sekso ir nori jus priversti tenkinti jo troškimus. Dažniausiai jis (ar ji) paprasčiausiai jus myli ir nori savo meilę išreikšti per seksą.
Nelaikykite seksualiai aktyvesnio partnerio „maniaku“, kuris nuolat reikalauja sekso ir nori jus priversti tenkinti jo troškimus. Dažniausiai jis (ar ji) paprasčiausiai jus myli ir nori savo meilę išreikšti per seksą. Jam ar jai sunku, kai jūs nuolat atsisakote. Jei save pažinote (tai jūs esate tas ar ta, kuriam „skauda galvą“), pabandykite išnaudoti savo partnerio aistrą, kad galėtumėte padėti sau susikurti reikiamą nuotaiką. Sutikite su jo ar jos troškimu, leiskite sau būti geidžiamu ar geidžiama ir vėliau atsakyti į partnerio jausmus – kai tik pajusite, kad galite.
Kai sutinkate mylėtis, tai reiškia, kad teigiamai atsakote į klausimą, ar esate vertas meilės. Jei dar sunku su tuo sutikti, pradėkite nuo mažų žingsnelių. Nuo atsargaus „Taip...“, kuris vėliau virs į entuziastingą „Taip!“