Kodėl žinomi žmonės tampa Mokytojais?

Arūnas Valinskas, Erika Vitulskienė, Ilona Balsytė su dukra Ieva
Arūnas Valinskas, Erika Vitulskienė, Ilona Balsytė su dukra Ieva
Šaltinis: Žmonės
A
A

Mokytojo profesija – bene labiausiai reikalauja žinių, kantrybės ir patyrimo. Tikras Mokytojas – žmogus, turintis, ką duoti kitiems, ir norintis dalintis. Perduodamas savo patirtį ir žinias, jis suteikia prasmę savo gyvenimui ir įkvepia kitus. Koks tas šiuolaikinių Mokytojų kelias, kas juos įkvepia ir motyvuoja dalytis savo žiniomis su jaunais žmonėmis, paklausėme žymių žmonių, pasirinkusių įprasminti save dėstytojo vaidmenyje.

TV laidų vedėjas, prodiuseris Arūnas Valinskas 

Televizijos profesionalas Arūnas Valinskas nuo šių mokslo metų Socialinių mokslų kolegijoje (SMK) pradėjęs vadovauti TV laidų vedėjų kursui sako, kad dėstymo ėmėsi tuomet, kai suvokė, kad atėjo laikas perduoti savo žinias bei sukauptą patirtį jaunajai kartai ir pačiam užsiauginti profesionalių TV vedėjų kartą.

„Ruošiant televizijos projektus, mums visada reikia ieškoti laidų vedėjų, kuriuos turime rinktis iš baigusių aktorystę, žurnalistiką ar teisę, kaip aš. Lietuvoje nėra studijų programos, kuri ruoštų profesionalius laidų vedėjus, todėl man kilo idėja suburti dėstytojų grupę, padėsiančią studentams įgyti laidų vedėjo darbui reikalingų kompetencijų”, – sakė žinomas TV laidų vedėjas.

Arūnas Valinskas
Arūnas Valinskas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Aktorė, pedagogė Ilona Balsytė

Žinoma moteris I. Balsytė sako, kad noras mokyti kitus neturi nieko bendro su žmogaus žinomumu, tiesiog vieni turi mokytojo pašaukimą, o kiti – ne.

„Yra žmonių, kurie nori pasidalinti savo žiniomis ir sukaupta patirtimi ir yra tokių, kuriems visai to nereika. O man patinka dirbti su jaunimu, dalytis su jais savo žiniomis bei patirtimi ir ne tik juos mokyti, bet ir pačiai iš jų mokytis. Aš dirbu ne tik su studentais, bet ir su vaikais. Ir man tai labai patinka. Tačiau yra žmonių, kurie dirba tik su suaugusiais ir negali dirbti su mažamečiais ir, atvirščiai, kitiems puikiai sekasi su mažiukais, tačiau apie darbą aukštojoje mokykloje jie net nenori pagalvoti. Tarp šių darbų yra didžiulis kontrastas. O man patinka kontrastai. Dirbdama su vaikais, jaučiu prasmę ir žinau, kaip juos mokyti ir ką į juos įdėti“, – apie mokymo ir dėstymo prasmę pasakojo I. Balsytė.

Ilona Balsytė
Ilona Balsytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Renginių vedėjas Dainius Palivonas

Prie Vilniaus SMK dėstytojų komandos šiemet prisijungęs žinomas renginių vedėjas Dainius Palivonas sako, kad, nors jam veiklos ir darbo tikrai netrūksta, tačiau dėstyti ėmėsi su didžiuliu entuziazmu ir noru. „Ateina metas, kai suvoki, kad nori dalintis. Žmogus nėra atskirtas individas, kuriam nereikėtų kitų žmonių. Mes visi esame susiję ir mus jungia viena sistema, todėl, dalindamasis savo žiniomis su kitais, aš matau didelę prasmę.

Duodamas žmonėms, tikiu, kad kuriu geresnę aplinką, tokią, kurioje pačiam būtų gera gyventi. Jau daugybę metų dirbu su jaunais žmonėmis, jiems vedu įvairius mokymus, dalyvauju stovyklose, į susitikimus mane kviečia moksleivių sąjungos, studentų atstovybės ir, svarbiausia, man tai labai patinka. Todėl, kai mane pakvietė dėstyti, nenustebau, nes žinojau, kad vieną dieną tai įvyks. Aš mėgaujuosi dirbdamas su studentais dar ir todėl, kad improvizacija, kurią aš jiems dėstau, man pačiam yra visiškai „nunešusi stogą“. Tai mano biblija ir tiesa“, – sakė D. Palivonas.

Dainius Palivonas
Dainius Palivonas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„EV mados namų“ įkūrėja Erika Vitulskienė

Erika Vitulskienė prie dėstytojų kolektyvo prisijungė prieš porą savaičių, tačiau labai džiaugiasi savo naujomis pareigomis.

“Galima sakyti, kad dėstytoja tapau iš smalsumo ir vidinio noro pačiai augti ir tobulėti. Gali būti perskaitęs daugybę knygų, išklausęs daugybę paskaitų ar dalyvavęs daugybėje mokymų, bet, jeigu savo žinių netaikysi ir jomis nesidalinsi, jos tiesiog praras prasmę. Žinias ir patirtį turime perduoti kitiems. O aš esu iš tų žmonių, kuriems patinka dalintis. Man patinka, kai studentai domisi, klausinėja, juk aš tam ir ateinu pas juos, kad jie pasiimtų viską, ką esu sukaupusi. Man patinka dėstytojos darbas. Aš gyvenime stengiuosi daryti tik tai, kas man patinka ir teikia džiaugsmą. Nes gyvenimas per trumpas, kad kankintume save darbais ar santykiais, kurie mums neįdomūs arba mus vargina”, – dėstytojos darbu džiaugiasi E. Vitulskienė.

Erika Vitulskienė
Erika Vitulskienė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Mados žurnalistas, analitikas Arnoldas Remeika

A. Remeika sako, kad dėstyti pradėjo tikrai ne dėl garbės troškimo ar pinigų, o dėl vidinio pašaukimo dalintis.

“Jaučiu per skirtingas darbines ir asmenines patirtis nuėjęs gana įdomų kelią, kurio patirtais įspūdžiais ir įgytais įgūdžiais noriu dalintis su tais, kurie tuo keliu tik pradeda eiti. Pastaroji mano dėstymo patirtis SMK – mados pardavimų kursas būsimoms mados specialybės bakalaurėms. Su mados pardavimo projektais dirbau kelerius metus, turėjau galimybę žinių semtis ir Lietuvoje, ir užsienyje, o tokių patirčių turi retas mados profesionalas. Iš jų dar mažiau turi laiko ir motyvacijos tomis žiniomis dalintis. O man nėra gaila! Mėgstu pajuokauti: o kas, jeigu mane ištiks ankstyvas „alzheimeris”, ir visos mano žinios tiesiog sunyks kartu su protu?!

Todėl skubu jomis dalintis. Beje, tokios mintys kilo neatsitiktinai, o pažiūrėjus filmą „Vis dar Elis”, kuriame Oskaru už šį vaidmenį apdovanota Julianne Moore vaidina jauną literatūros profesorę, kuriai būtent tokia nelaimė ir nutinka...Svarbu suprasti, kad studentai nėra mūsų augantys konkurentai, nes dažną nuo dėstymo sulaiko būtent šis argumentas. Aš tikiu ne konkurencija, o bendradarbiavimu, vienas kito švietimu, dalinimusi. Todėl ir pradėjau savo naujausią projektą „Suprasti madą“, kurio tikslas – suburti kviestinių profesionalių lektorių komandą, kuri dalintųsi žiniomis su besidominčiais mada. Mano nuomone, laikyti žinias tik sau yra taip egoistiška!”

Arnoldas Remeika
Arnoldas Remeika

Verslininkė Sabina Repčenkienė

Daugiau nei dvidešimt penkeris metus grožio versle dirbanti verslininkė Sabina Repčenkienė sako, kad ją labiausiai įkvepia ir motyvuoja jos mokinių pasiekimai ir rezultatai. „Kosmetologijoje ne viskas taip gražu, kaip atrodo. Iš patirties galiu pasakyti, kad šioje srityje pats rizikingiausias dalykas yra specialistų drąsa. Dauguma jaunų žmonių yra labai drąsūs eksperimentuoti, nes dar neturi patirties ir nežino, kokios gali būti pasekmės.

Todėl man labai norisi parodyti jaunimui, kokie ir kur šioje srityje slypi „povandeniniai akmenys“ tam, kad jie nesukluptų.

Sabina Repčenkienė
Sabina Repčenkienė

Ir, žinoma, labiausiai mane žavi ir įkvepia mano mokinių pasiekimai. Aš labai didžiuojuosi, kad ne vienas ir ne du mano mokiniai yra įkūrę grožio salonus. Džiaugiuosi, kai, eidama per miestą, matau savo mokinius sėkmingai dirbančius. Mane įkvepia, kai jauni žmonės džiaugiasi ir dėkoja už tai, kad parodžiau jiems kelią, mokiau ir padėjau“, – sako SMK Vilniaus filialo Estetinės kosmetologijos studijų programos vadovė, dėstytoja Sabina Repčenkienė.