Kokia eilės tvarka patartina daryti makiažą? Vienas punktas jus nustebins!
Galbūt atrodo, kad šia tema viską jau žinote, tačiau jei keliame šį klausimą, vadinasi, galima kita tvarka. Kodėl? Nes jei nesate profesionali vizažistė, tuomet dažydamasi galite netyčia išsitepti, ypač akis. Pakeitusi makiažo seką, išvengtumėte tokių padarinių kaip dažymasis iš naujo.
1. Makiažo bazė arba drėkiklis
Patepkite veidą drėkinamuoju kremu arba makiažo baze („primer“). Jei jūsų oda linkusi sausėti arba yra mišri, rinkitės drėkinamąjį kremą ir makiažo bazės nebetepkite. O jei oda riebesnė, patepkite veidą baze. Užteks nedidelio jos kiekio.
2. Akių šešėliai, akių pravedimas ir blakstienų tušas
Šis punktas turėtų jus nustebinti, nes akių makiažas būna vienas iš paskutinių žingsnių.
Gražiai padažyti akis yra bene sunkiausia makiažo užduotis, čia dažniausiai padaroma klaidų: išsitepama šešėliais, akių pravedimu ar blakstienu tušu. Kad netektų valyti kruopščiai atlikto makiažo, dažyti akis patariame prieš padengiant veidą pudra. Jei kur ir išsitepsite ar apsigalvosite dėl akių šešėlių spalvos, galėsite lengvai nuvalyti akis sudrėkintu vatos pagaliuku nesugadindamos likusio makiažo (nes jo dar nėra).
Pirmiausia padenkite akis šešėliais. Jei norite, kad jie laikytųsi ilgai, prieš tai patepkite vokus šešėlių pagrindu. Tuomet apveskite akis pieštuku arba akių pravedimu. Padažykite akis tušu.
3. Pudra ir maskuoklis
Suvienodinkite odos spalvą ir paslėpkite smulkius netobulumus plonu makiažo pagrindo arba BB ar CC kremo sluoksniu. Tuomet, jei reikia, pamaskuokite paakius, spuogelius, pigmentines dėmes maskuokliu („concealer“). Veidas neatrodys kaip kaukė, bus skaistus ir gaivus.
4. Bronzantas / skaistalai
Jei naudojate bronzantą („bronzer“), dabar pats metas paryškinti juo skruostus ir taip „sušildyti“ veido spalvą.
Patepkite bronzantu iškiliausias veido vietas (skruostikaulius, nosį), taip pat galite vizualiai pasiaurinti veidą patepdamos bronzantu kaktos ir žandikaulio kraštus. Papildomai arba vietoj bronzanto galite padažyti skruostus skaistalais.
5. Lūpų dažai ir pieštukas
Jei jūsų lūpdažis ar blizgis šviesus, pakaks jo, kitais atvejais reikalingas ir lūpų pieštukas – kad suteiktų lūpoms aiškesnę formą ir ilgiau išliktų lūpų dažai. Lūpų apvedimas pieštuku taip pat padeda išvengti lūpų dažų „migravimo“ už lūpų kontūrų ribų.
Norint, kad lūpų spalva laikytųsi labai ilgai, lūpas nuspalvinkite lūpų pieštuku ir tik tuomet šepetėliu užtepkite dažų.
6. Antakių pieštukas arba šešėliai
Antakiams dažyti naudojamas pieštukas arba antakių šešėliai. Norint suteikti gražią formą, prieš tai galima patepti antakius specialiu vašku ir sušukuoti. Bendras makiažas lemia, kokio ryškumo bus jūsų antakiai: ar pakaks labai minimaliai juos paryškinti, ar makiažas reikalauja ryškesnių antakių.
Dažydamos antakius, atsižvelkite į savo veido formą. Jei esate apvalesnio veido, tiks kilstelėta antakių forma, o jei veidas pailgas, geriau venkite labai išraiškingos antakių arkos.