Grožis ir protas: kokias studijas renkasi garsūs modeliai?

Supermodeliai Christy Turlington, Karlie Kloss ir Sasha Pivovarova / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Modelio karjerą merginos dažnai pradeda dar paauglystėje, tad pamokas tenka iškeisti į pasirodymus ant podiumo ir fotosesijas egzotiškuose kraštuose. Tiesa, mokyklą dažnas modelis baigia, tačiau studijas universitete neretai atideda bent keleriems metams (ar neribotam laikui). Žinoma, visada yra išimčių! Taigi, ką ir kur studijavo pasaulinę karjerą padariusios manekenės? Jūsų dėmesiui - 7 modeliai ir jų studijų istorijos.

Prieš keletą mėnesių daugelį nustebino supermodelis Karlie Kloss - 22 metų mergina paskelbė paliekanti „Victoria's Secret“ (šį apatinių prekės ženklą ji atstovavo ketverius metus), mat nuo rugsėjo ketina studijuoti Niujorko universitete.

Karlie Kloss / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip konkrečiai vadinsis Kloss pasirinktą studijų programa kol kas išlieka paslaptis, bet panašu, kad ją domina verslo kryptis. Prieš tris savaites modelis pradėjo savaitės trukmės kursą Harvardo verslo mokykloje Kembdridže. Savo „Instagram“ paskyroje ji prisipažino, kad tokiam žingsniui ją įkvėpė modelis Tyra Banks. Pastaroji Harvardo verslo mokykloje mokėsi 2012-aisiais.

Maybelline“ kosmetiką Christy reklamuoja rekordiškai seniai – nuo 1992-ųjų – tai yra jau 23-ejus metus. 

Christy Turlington – žymus amerikiečių supermodelis. Šiandien garsiajai manekenei 46-eri, o jos veidas visame pasaulyje labiausiai atpažįstamas iš „Calvin Klein“ (1989–2007) bei „Maybelline“ reklamų. Įdomu, kad „Maybelline“ kosmetiką Christy reklamuoja rekordiškai seniai – nuo 1992-ųjų, tai yra, jau 23-ejus metus! 

Christy pradėjo modelio karjerą būdama vos 14-os, o po poros metų pasirašė sutartį su „Ford Models“, kuri iki šiol išlieka viena didžiausių modelių agentūrų pasaulyje. 

Karlie Kloss / AFP/„Scanpix“ nuotr.

1999-aisiais Turlington baigė religijos ir Rytų filosofijos studijas. 2009-taisiais – įstojo į visuomenės sveikatos mokslų magistro programą Kolumbijos universitete. Manekenė yra demonstravusi garsiausių pasaulyje mados namų kolekcijas, įskaitant „Chanel“ ir „Valentino“, o jos veidas puošė daugiau nei 500 žurnalų viršelių, iš kurių naujausias – gegužės mėnesio „Red“ numeris. 

2004-aisiais  per „Britų mados apdovanojimus“ Lily Cole pelnė „Metų modelio“ titulą ir nuo to laiko jos veidas puošia garsiausius pasaulyje žurnalų viršelius.

Lily Cole - 27-erių metų aukšta, išskirtinių veido bruožų mergina į mados pasaulį pateko netikėtai. Ją, vaikštinėjančią Londone, atrado modelių agentas, tuo metu Lily buvo vos 15-a.

2003-aisiais mergina pozavo italų „Vogue“ fotosesijai. Būtent ji ir atvėrė merginai kelią į žinomumą. 2004-aisiais  per „Britų mados apdovanojimus“ Lily Cole pelnė „Metų modelio“ titulą ir nuo to laiko jos veidas puošia garsiausius pasaulyje žurnalų viršelius.

Ji yra demonstravusi „Chanel“, „Jean Paul Gaultier“, „Versace“, „Louis Vuitton“, „Alexander McQueen“, „DKNY“, „John Galliano“ ir daugelio kitų garsių mados namų kolekcijas. Lily debiutavo ir kaip aktorė, iki šiol intensyviai filmuojasi kine.

Karlie Kloss / AFP/„Scanpix“ nuotr.

2011-aisiais Lily baigė meno istorijos studijas garsiajame Kembridžo universitete, Anglijoje. Ji gavo aukščiausią, pirmos klasės (the 1st) įvertinimą. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 išskirtinės išvaizdos modelių: ligos, amžius ar trūkumai tapo jų privalumais

Justė Juozapaitytė – 25-erių modelis iš Palangos, nuo 18-os gyvenanti Londone. Dar 2007-aisiais konkurse „Mis Lietuva“, būdama vos 17-os, ji pelnė „Mis Foto“ titulą, vėliau tais pačiais metais laimėjo „Mis Fashion TV 2007“ karūną. Mergina ypač išgarsėjo 2011-aisiais dalyvaudama Didžiosios Britanijos ir Airijos šou „Next Top Model“, kurio tik ji per plauką nelaimėjo ir liko antra.

Karlie Kloss / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Praėjus metams po konkurso Justė įstojo mokytis grafinio dizaino Londono menų universitete. Lietuvė iki šiol sėkmingai derina modelio ir grafikos dizainerės darbą su paskutiniaisiais studijų metais.


Sasha Pivovarova – garsus supermodelis iš Rusijos, karjerą pradėjusi 20-ies ir kone išsyk sulaukusi sėkmė. Sasha itin išsiskyrė nestandartiniais veido bruožais, ryškiais skruostikauliais, tad nenuostabu, kad ji buvo „Chanel“, „Louis Vuitton“, „Valentino“ ir daugelio kitų žinomų mados namų reklaminiu veidu.

Karlie Kloss / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ši žurnalų „Vogue“ ir „Harper's Bazaar“ fotografų ir redaktorių numylėtinė yra ne tik modelis, bet ir menininkė, savo darbų parodas ne kartą pristačiusi Niujorke. Prieš tapdama modeliu, Piovarova studijavo menus Sant Peterburgo menų institute.

Iš Somalio kilusi Iman – garsus supermodelis, britų rokerio Davido Bowie žmona ir visame pasaulyje žinoma mados ikona. Iman gimė 1955-aisiais ir tai, jog juodaodėms merginoms modelio darbas tapo įprastas, nemaža dalimi yra ir jos nuopelnas. 1970-aisiais Iman atvyko į JAV ir netrukus jos veidas jau puošė „Vogue“ viršelį.

Karlie Kloss / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Iman studijavo politikos mokslus Naiborio universitete Kenijoje. Ji laisvai kalba penkiomis kalbomis – italų, prancūzų, arabų, somaliečių ir anglų.

Rebecca Romijn  – garsus amerikiečių supermodelis ir aktorė, gimusi 1972-aisiais. Sėkminga jos karjera prasidėjo nuo „Sports Illustrated“ ir „Maxim“ publikacijų, mergina dirbo ir „Victoria's Secret“ modeliu. 9-ajame dešimtmetyje Romijn pakeitė Cindy Crawford ir kurį laiką dirbo MTV laidos „House of Style“ vedėja. Vėliau garsi manekenė ėmė vis dažniau pasirodyti kine – yra vaidinusi „Iksmenuose“ bei komedijoje „Betė bjaurusis ančiukas“. 

Karlie Kloss / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prieš pradėdama modelio karjerą Rebecca studijavo muziką ir vokalą Kalifornijos universitete. Dabar ji tęsia aktorės karjerą. 

Skaitykite daugiau