Kokias žoleles rinkti vasario mėnesį?
Peršalote, trūksta vitaminų? O gal tiesiog pasiilgote tikro lietuviškos gamtos skonio, tačiau nesate pasiruošę nei čiobrelių, nei liepžiedžių, nei bent kelių mėtos lapelių? Kaip „žoliauti“ žiemą patars laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristina Rimienė bei Renata Mikailionytė.
„Reikia atkreipti dėmesį į sezoniškumą ir naudoti tai, ką mums duoda gamta“, – TV3 laidoje pasakoja žolininkė Rasa Subačienė.
Patyrusi gamtos dovanų stebėtoja pataria nelaukti, kol per kelis metus iš džiovinto čiobrelio išsikvėps paskutinė gyvybė. Geriau gerbti augalus ir suvartoti juos kuo greičiau, kol jie dar kupini naudingų medžiagų ir energijos arba naudoti augalus, kurie jos kupini dabar. Vieni iš tokių augalų – spygliuočiai. Žiemą jų spygliai kaip niekada gaivūs ir pilni reikiamų elementų.
„Nueikite į mišką, pasikirpkite pušies spyglių, užplikykite ir gerkite“, – paprastas gamtos paslaptis atskleidžia žolininkė Rasa. Kitas augalas dabar ypač tinkamas rinkimui – kovose su peršalimu „pagarsėjusios“ avietės, tiksliau – jų stiebai.
Kuo ilgiau laikome augalą, tuo mažiau naudingųjų savybių jame išlieka.
„Geriausia tai, ką surinkote vasarą, suvartoti per žiemą. Kitą vasarą juk vėl galėsite prisirinkti“, – pataria gamtos mylėtoja.
Ji pabrėžia, kad yra ir kitų žolelių ruošimo klaidų: laikome jas ant atvirų saulės spindulių, nepavartome, taip leisdami arba perdžiūti, arba papelyti.
Svarbu ne tik tai, ką pasisaviname, bet ir tai, ką pašaliname. Apie organizmo valymą ir stiprinimą pirtyje, šeštadienio ryte „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams papasakos Europos pirčių čempionas Vladas Jokubauskas.
Pasak Vlado, tikra pirtis gali daryti stebuklus: tinkamai „pasipirtinus“, galime atsikratyti net rimtų ligų simptomų. Patyręs pirtininkas pateikia pavyzdžių apie tai, kaip tiek senovėje, tiek dabar, pirtį išmanantys žmonės atsiveda į ją mažuosius, pavyzdžiui, gelta sergančius vaikučius ir taip padeda jiems greičiau iš organizmo pašalinti nuodingas medžiagas.