Kokie įpročiai trukdo siekti sėkmės?
Iš įpročių susiformuoja mūsų asmenybė ir gyvenimo būdas. Taigi tai, kaip gyvenime sekasi siekti tikslų – mažų ar didelių – labai daug priklauso nuo to, kokių įpročių turime. Jeigu jaučiate, kad nesiseka, atkreipkite dėmesį į savo elgesį ir mąstymą – galbūt didysis trukdis esate jūs?
Aiškiai neapsibrėžiate tikslo
Kiekvienas iš mūsų turi kokį nors tikslą, svajonę, tačiau neretai tai būna tik aptakus vaizdinys, be aiškios vizijos. O jei nėra aiškumo, neįmanoma ir sukurti plano, kaip to pasiekti. Ir juo labiau – tai įgyvendinti. Taigi pirmas žingsnis – iki detalių apgalvoti, ko norite, kaip norite ir kodėl norite. O tuomet – kaip to sieksite. Nieko baisaus, jei viskas eisis ne pagal tą planą – svarbu turėti kryptį.
Norite patvirtinimo...
Aplinka nebūtinai žino, kas jums geriausia; taip jūs neįsiklausote į savo poreikius.
...kad su jumis viskas gerai. Žmonės, kurie yra sutelkę visą dėmesį į tai, ką apie juos mano aplinka, trukdo savo sėkmei. Juk aplinka nebūtinai žino, kas jums geriausia; taip jūs neįsiklausote į savo poreikius; tai skatina blaškytis. Skirtingos nuomonės – gerai, bet tik jūs geriausiai žinote, ko norite.
Dėl nesėkmių kaltinate kitus
Negebėjimas prisiimti atsakomybės yra ne toks ir retas bruožas. Tačiau nepripažinus, kad patys sau trukdote, ir visą kaltę verčiant kitiems ir aplinkybėms, iš tikrųjų galima nieko nepasiekti. Pripažinkite, jei klydote, ištaisykite klaidas ir eikite pirmyn.
Abejojate savimi
Nors argumentuota kritika – sveika, abejojimas savimi yra vienas baisiausių dalykų, kurį galima sau padaryti. Bijodami suklysti, būti netobuli ar atstumti, mes sustojame ir nejudame iš vietos. O jei ir judame, tai ne pilna pėda. Neįdėdami visų įmanomų pastangų, būdami neveiksnūs, iš tiesų galime nieko nepasiekti. Taigi neįstrikite uždarame negatyvių minčių ir stagnacijos rate.
Neišeinate iš komforto zonos
Didžiausi pasiekimai įvykdomi tada, kai išeinama iš komforto zonos. Taip, tai nemalonu, tačiau mąstykite logiškai: jei nesate patenkinti esama padėtimi ir jums nesiseka siekti tikslų, vadinasi, reikia keisti kryptį. Vieni tai daro pamažu, kiti drastiškai. Jūs save geriausiai pažįstate ir žinote, kaip jums elgtis naudingiau – keisti gyvenimą iš pamatų ar eiti mažais žingsniais.
Nebijokite daryti klaidų – jų tikriausiai bus, nes neklysta tik nedarantys nieko. O sėkmė iškart aplanko tik nedaugelį – dėl to tiek ir girdime ar skaitome apie tai: ne dėl to, kad tai norma, o todėl, kad neįprasta. Visi kiti turi stengtis.
Nesistengiate mokytis, tobulėti
Iš to seka šis punktas – tik besimokantys ir besistengiantys tobulėti įgyvendina tikslus. Juk reikia naujų įgūdžių, norint eiti pirmyn. Pasidomėkite jums patinkančių sėkmingų žmonių istorijomis – visi jie domisi ne tik savo sritimi. Platesnis konteksto išmanymas leidžia pažvelgti į tikslą ar problemą iš skirtingų taškų, teisingai įvertinti padėtį ir galimybes.
Beje, nesvarbu, kurioje srityje siekiate tikslų, domėtis žmogaus psichologija pravartu visada. Juk šiame pasaulyje esame vieni dėl kitų, tad naudinga išmanyti žmonių mąstymą, jų elgesio motyvus ir tai, kaip reikia bendrauti vieniems su kitais, norint būti laimingiems.
Laukiate tinkamo meto
Ar tai būtų darbo keitimas, ar šeimos planavimas, ar kraustymasis gyventi į kitą vietą – niekada nebus šimtu procentų tinkamo meto. Taip galima ir dešimtmetį pralaukti, ir vis atsiras kokių nors kliūčių. Teisingai įvertinkite situaciją, vadovaukitės protu ir širdimi, ir, kai atrodys, kad „jau – beveik – laikas“ – veikite.