Lukas Šidlauskas – Kokie mes, toks ir humoras

Gali nebūti prisiekęs jo fanas, tik ir laukiantis, kada „YouTube“ pasirodys dar vienas komedinis garso įrašas ar repo kūrinys, bet apie „Šventinį bankucheną“ vienaip ar kitaip žino daugelis. O už jo slepiasi atlikėjas Lukas ŠIDLAUSKAS (34), ne vienus metus kuriantis drąsų humorą intelektualiai visuomenės daliai, gebančiai pasijuokti iš kartais net ir labai absurdiškos savo pačios kasdienybės.

Lukas Šidlauskas / Gedmanto Kropio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Lukas Šidlauskas / Gedmanto Kropio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
BEATRIČĖ JUREVIČIŪTĖ
Šaltinis: Žmonės
A
A

Ne kasdien lipi ant scenos, ne kasdien gimsta „Lietuvos istorijos repas“, „Ko tu kartoji“, „Kruasanai“ ar „Skambutis į taksi dėl neiškvietimo“. Ką „Šventinis bankuchenas“ veikia nuo pirmadienio iki penktadienio?

Reklamos agentūroje dirbu kūrybinį darbą, o muzika yra mano laisvalaikis, kuriuo užsiimu nuo paauglystės. Kiti mane prisimena kaip Shidlą: jau tada kūriau repą, reggae muziką, išleidau du albumus, koncertavau, o „Šventiniam bankuchenui“ – per dešimt metų. Įprastai kūrybiniame procese dalyvauju vienas, nebent idėja reikalauja pagalbos iš šalies – ką nors papildomai įgroti, iliustruoti, o įvairiems balso efektams keisti tiesiog pasitelkiu kompiuterines garso programas. Vienam dirbti paprasčiau, lengviau ir gali tai vadinti, kaip tik nori, – individualizmu ar egocentriškumu.

Sąmoningai slepiesi po pseudonimu, beveik nedaliji interviu ir skambiai nesireiški viešojoje erdvėje kaip Lukas Šidlauskas?

„Šventinis bankuchenas“ – mano alter ego, kitaip sakant – antrasis aš. O slėptis po kūrybine kauke man patinka, gal tik pats pseudonimas dabar jau nebe taip prie širdies. Visgi, kai jį sugalvojau, buvau gerokai jaunesnis, bet tai greitai ėmė ir prilipo. Negi dabar keisi? Ir tikrai nesistengiau, kad tas pseudonimas skambėtų kuo durniau. Vėliau pastebėjau įdomų sutapimą: horizontaliai paguldytas bankuchenas primena garso failo bangas.

Bet šakotį bent jau mėgsti?

Mėgstu! Kuo minkštesnis, tuo skaniau.                                                                         

Savo kūrybą vadini labai vaizdžiai – audioteatru. Ar, prieš atiduodamas visuomenės teismui, sarkastiškus įrašus leidi kam nors įvertinti?

Kritiškesnis požiūris ar komentaras iš šalies kartais tikrai labai padeda, nes yra buvę situacijų, kai savo kūrybą paskubėjau išpublikuoti internete. Po kelių dienų žiūri, kad visai nejuokinga. Pirminis entuziazmas jau būna atslūgęs, gali visai kitomis akimis į viską pažvelgti. Tačiau ne visada kritiką priimu ir galiausiai vis tiek pasielgiu taip, kaip man atrodo geriau.

Turi iš to finansinės naudos?

Gaunu ir jos, bet ta finansinė nauda ateina iš gyvų pasirodymų scenose. Jeigu daug kur dalyvausi, viskas bus gerai, tačiau reikia netingėti tuo užsiimti. Tik aš labai atsirenku, kur koncertuoti, nekuriu strategijų, kaip iš šios kūrybos pasipelnyti, – kaip išeina, taip gerai. Bet matau, kad žmonėms patinka, eina į mano koncertus, o tai ir motyvuoja visko neapleisti.