Kokie vitaminai būtini augančiam organizmui

Vitaminų beieškant
Vitaminų beieškant
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2015-04-10 13:07
AA

Kiekviena mama žino, kad subalansuota mityba neįsivaizduojama be penkių daržovių ir vaisių porcijų per dieną. Tokiu būdu organizmas aprūpinamas būtinomis maistingosiomis medžiagomis, vitaminais.

Bet ar visos mamos žino, kad vieną iš penkių daržovių ir vaisių porcijų jos sėkmingai gali pakeisti sultimis ar glotnučiais? Kokie vitaminai privalo būti mūsų kasdienės mitybos dalis?

Provitaminas A palaiko tinkamą regėjimo, odos ir gleivinės funkciją.

Vitaminas C reikalingas kraujagyslėms: jis dalyvauja angliavandenių bei baltymų apykaitoje, susidarant kolagenui; nuo jų priklauso kraujagyslių sienelių pralaidumas bei audinių atsinaujinimas. Jis taip pat stiprina organizmo imunitetą.

Folio rūgštis – tai komponentas, kurio mūsų organizmas pats negamina, todėl turi būti gaunamas kartu su maistu. Folio rūgštis būtina kraujo gamybai ir tinkamam imuninės sistemos funkcionavimui. Ji yra reikalinga žmogaus organizmo ląstelių augimo ir dauginimosi procesams užtikrinti, todėl yra nepakeičiama vaikų mityboje!

Vitaminas PP (niacinas) padeda reguliuoti organizmo medžiagų apykaitą, stiprina nervų sistemą, palaiko gleivinės funkciją bei teigiamai veikia odą.

Vitaminas E stabdo laisvųjų radikalų susidarymą ir oksidacijos reakcijų plitimą, todėl gali padėti sulėtinti senėjimo procesus bei apsaugoti nuo aterosklerozės vystymosi.

Kalis padeda palaikyti normalų kraujo spaudimą, tinkamą raumenų bei nervų sistemos darbą.

Celiuliozė reguliuoja virškinimo sistemos procesus, gerina žarnų peristaltiką ir užkerta kelią vidurių užkietėjimui.

Pektinas reguliuoja gliukozės svyravimus kraujyje bei padeda palaikyti normalų cholesterolio lygį.

Sultys ir glotnučiai

Visus šiuos vitaminus galima rasti ne tik daržovėse ir vaisiuose, bet ir sultyse ar glotnučiuose. Jau šiandien verta paįvairinti dietą sultimis bei vaisių ar vaisių ir daržovių glotnučiais! Tai skanus ir patogus būdas aprūpinti organizmą būtinais vitaminais!

Sultys ir glotnučiai