Kokio žodžio ir kodėl niekada nereikėtų vartoti pykstantis su antrąja puse?

Nesutarimai / „Shuterstock“ nuotr.
Nesutarimai / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Šį žodį moterys vartoja dažnai. Kai kurios iš karčios patirties gali pasakyti, kad nevertėjo to daryti. Tad jei dar ne vėlu, pasiskaitykite, ko nereikėtų sakyti, kai pykstatės su savo antrąja puse. Pykčių ir diskusijų pasitaiko visiems, svarbu, kaip jūs iš to išlaviruojate.

Galbūt atrodo, kad jei žmogus jus myli, galite jam sakyti bet ką ir ta meilė niekada neišblės, tačiau ji gali išblėsti, jei besipykdamos vartosite kozirį „skiriamės“. Juolab kad tokio žodžio jau nebebus, kaip atsiimti.

Pastebėta, kad žodžiai „skiriamės“, „skirkimės“, „skyrybos“ gali turėti didelės neigiamos įtakos mūsų gyvenimams, santykiams, santuokai. Kodėl?

Tai gryna manipuliacija

Tokį žodį vartojame, kai esame labai supykusios ir nebeturime, ką daugiau pasakyti, arba kai norime, kad tas ginčas baigtųsi ir mes triumfuotume. Tačiau tai ne argumentas užbaigti ginčui ir juo labiau norint, kad tas ginčas baigtųsi taikiai. Ginčas gal ir baigsis, bet problema neišsispręs, nes jūs pasinaudojote manipuliacija.

Visada atminkite, kad tai nėra problemos sprendimo būdas. Jokie santykiai, paremti manipuliacija ir gąsdinimu, nebus laimingi.

Konfliktas
Konfliktas / Vida Press nuotr.

Tai sukelia nesaugumo jausmą

Ar jums patinka ultimatumai? Ir ar patinka, kai juos kelia mylimas žmogus, kuris šiaip jau turėtų norėti jums gero?

Bent jau jūsų partneriui. Tai skamba tarsi ultimatumas: nepatinka – skirkimės! Ar jums patinka ultimatumai? Ir ar patinka, kai juos kelia mylimas žmogus, kuris šiaip jau turėtų norėti jums gero? Ko gero, ne. Tai sukelia nesaugumo jausmą, nepasitikėjimą, nerimą. Atrodo, kad nebegalima turėti savo nuomonės, siekiant neprarasti mylimo žmogaus. Ir jei tokie ultimatumai kartojasi, antra pusė gali pradėti vengti bet kokių ginčų.

Tad dabar suprantate, kaip jaučiasi jūsų mylimasis.

Tai gali jus išskirti

Vieni gali visą gyvenimą to klausyti, o kitiems užtenka vos kelių kartų, kad į „pasiūlymą“ skirtis sureaguotų teigiamai. Ar bent jau tai apsvarstytų. Juk jeigu pykstatės dažnai ir tai vargina abu, jūsų sutuoktinis ar mylimasis gali pradėti svarstyti, kad gal skyrybos yra išeitis iš visos tos kančios. Ypač jei tokį argumentą / pasiūlymą / ultimatumą išgirsta pačiame ginčo įkarštyje.

Jeigu tai yra tik grasinimas, o ne gerai apgalvotas sprendimas, tai gali jūsų santykius pakreipti tokia linkme, kur jūs visai nenorėtumėte atsidurti – ant skyrybų slenksčio. Taigi siūlyti skirtis galite tik tada, kai nuoširdžiai apie tai galvojate ir nebematote kitos išeities. Antraip nenustebkite, kai vieną dieną išgirsite atsakymą: „Na ir skirkimės!“.

Po tokio pasakymo, pagautos išdidumo, poros kartais taip ir išsiskiria.

Konfliktas
Konfliktas / Vida Press nuotr.

Apibendrinimas

Jeigu skirtis nenorite, niekada ir nesiūlykite to. Būti supykusiam ant mylimo žmogaus yra normalu, kaip ir ginčytis su juo, bet geriau prieš ką nors sakant išeiti pasivaikščioti (jei toje situacijoje tai įmanoma) arba keliskart giliai įkvėpti ir iškvėpti, kad nusiramintumėte. Tuomet ir žarstytis tokiais grasinimais ar pasiūlymais nebesinorės.

Prieš išrėkdamos „Skirkimės!“, visada pagalvokite, kaip sureaguotumėte, išgirdusios atsakymą: „Gerai!“.