Kokios įtakos mūsų smegenims turi gėlės?

Levandos / Fotolia nuotr.
Levandos / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Gaudamos dovanų gėlių puokštę ar puošdamos jomis savo namus, greičiausiai nė nesusimąstome, kad gėlės – tai ne tik grožis...

Gal ir sunku patikėti, tačiau gėlėse slypi daugybė gydomųjų savybių. Pasak kinų mokslininkų, gėlės gali padėti gydant smegenų ligas, gerina protinę veiklą. Ir šiomis savybėmis garsėja paprasčiausi pavasarį pranašaujantys augalai.

Anot mokslininkų, krokai, levandos, narcizai, snieguolės ir šafranai – tikras stebuklas! Kuo šios gėlės ypatingos? Pavyzdžiui, snieguolėse yra tam tikros medžiagos galantamino, kuris gerina smegenų veiklą sergant Alzheimerio liga. 

Galantamino yra ir narcizuose, kurie pasižymi priešvėžinėmis savybėmis, todėl mokslininkai tiria galimybę juos naudoti onkologinėms ligoms gydyti. O krokai, Sidnėjaus specialistų teigimu, ne tik teigiamai veikia sergančiųjų Alzheimerio liga smegenų veiklą, gerina atmintį, bet ir turi įtakos regėjimui, mat skatina regos ląstelių elastingumą, o tai ypač svarbu žmonėms, kurie ima prasčiau matyti senatvėje.

Krokai, kaip tikina specialistai, taip pat pasižymi priešvėžinėmis ir uždegimą gydančiomis savybėmis, nes juose yra kolchicino. O štai levandos sumažina nerimo jausmą, nemalonius įvairios kilmės skausmus, slopina agresyvumą, gelbėja nuo nemigos. Tokių pačių savybių yra ir karpažolėse, kurios dar apsaugo smegenų ląsteles nuo senėjimo. Jau nuo seniausių laikų karpažolės naudojamos kaip vaistai nuo užmaršumo, nemigos ir jaudulio. Taigi Seulo mokslininkai tikina, kad, vartojant šių augalų ekstraktą tris kartus per dieną keturias savaites, turėtų pagerėti smegenų veikla. Naudingos pasirodė ir karpažolių šaknys, padedančios išsaugoti gerą atmintį.