Irina Nagorianskaja – Kokios naivios tos ikikarinės svajonės...

Irina Nagorianskaja / Gretos Skaraitienės nuotrauka
Irina Nagorianskaja / Gretos Skaraitienės nuotrauka
JŪRATĖ RAŽKOVSKYTĖ
Šaltinis: Žmonės
2022-04-27 10:06
AA

Jau kelinta savaitė ji Lietuvoje, bet vis dar kasnakt sapnuoja košmarus apie karą. Dailininkė, aktorė Irina NAGORIANSKAJA (34) iš Poltavos be galo dėkinga draugei lietuvei – televizijos laidų vedėjai Ievai Mackevičienei. Vos karui prasidėjus ši pirmoji parašė, kad jos namai atviri Irinai. Iš pradžių nė neplanavusi išvykti, sirenoms gimtajame mieste netylant Irina visgi ryžosi su veimaranerių veislės augintiniu Kofe pasiekti Lietuvą.

Pastaruosius trylika metų Irina gyveno Kyjive, bet prieš dvejus sugrįžo į Poltavą pas tėvus. Nusprendė įgyti dailės magistro laipsnį, nes per gyvenimą išbandė save daugelyje sričių ir sako pagaliau supratusi, kad negali gyventi be vienintelio – tapybos. Irina ir banke dirbo, ir serialuose su dabartiniu Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu filmavosi, ir fotomodeliu daug metų buvo.

„Bet gyvenimas nuvedė ten, kur mano pašaukimas – tapyti ir mokyti vaikus, – pasakoja. – Pastaruosius kelerius metus jau neturėjau abejonių, ką noriu veikti. Dailininkui sunku išgyventi vien iš šio darbo, man reikėjo priimti rimtą sprendimą – sau pasakyti, kad bus, kaip bus, tačiau tik tapyba yra mano kelias.“