Kokių gudrybių griebiasi moterys, kad vasariška kaitra taptų malonumu, o ne kančia

Kristina Ivanova, Nomeda Marčėnaitė, Natalija Bunkė ir Gabrielė Martirosianaitė / Žmonės.lt montažas
Kristina Ivanova, Nomeda Marčėnaitė, Natalija Bunkė ir Gabrielė Martirosianaitė / Žmonės.lt montažas
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-08-07 18:28
AA

Nors jau skaičiuojame paskutines vasaros savaites, prieš pasitraukdama iš Lietuvos vasara nusprendė pasispardyti visa jėga. Tie, kurie skundėsi, kad šiltasis metų sezonas ne toks jau ir šiltas, dabar gali atsiimti savo žodžius. Prognozuojama, kad ketvirtadienį įdienojus oro temperatūra gali pasiekti 35-37 laipsnius.

Trečiadienį portalo Žmonės.lt kalbintos keturios garsios pramogų pasaulio moterys – Kristina Ivanova, Nomeda Marčėnaitė, Natalija Bunkė ir Gabrielė Martirosianaitė – beveik sutartinai tvirtino, kad tokiais Lietuvą užplūdusiais karščiais reikia džiaugtis. Tik tituluota gražuolė, žurnalistė Gabrielė nesupyktų, jei termometro stulpelis rodytų kiek mažiau.

Siūlo rengtis sukneles ir turėti po ranka vandens

Kristina Ivanova / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Verslininkė ir dainininkės Ingridos Kazlauskaitės vadybininkė Kristina Ivanova neslėpė, kad karštų orų ji nelabai pajuto. „Per tuos darbelius, kai būnu tai viename, tai kitame salone, kuriuose yra kondicionieriai, karščių nepajutau. Rytoj bus iki 35 laipsnių? Valio, pagaliau ir Lietuvoje bus galima gyventi“, – juokėsi Kristina.

Tiesa, moteris prisipažino, kad ji yra iš tų žmonių, kuriems nuolatos šalta. Net vasarą, važiuodama į Lietuvos pajūrį, Kristina įsimeta ir šiltesnių drabužių, pvz., šiltesnį sportinį džemperį.

„Todėl karščiais aš nesiskundžiu, man tai tik maloni šiluma, o jei vieną dieną ir karščiau – nematau problemos. Galiu pasakyti tik tiek – mielos moterys, meskite tas kelnes ir pagaliau apsivilkite sukneles. Ir nedėvėkite juodų rūbų vasarą. Užtenka ir to, kad visą likusį laiką juos dėvime. Aš, pavyzdžiui, renkuosi ryškias spalvas bei baltą ar pieno spalvą, jos man pakelia nuotaiką“, – portalo Žmonės.lt skaitytojoms patarė K.Ivanova.

Pašnekovė atkreipė dėmesį ir į tai, kad karštuoju metų laiku būtina gerti daug vandens. Pačios Kristinos automobilyje šiomis dienomis galima rasti net penkis buteliukus vandens. „Vandens nešiojuosi ir rankinuke, o salonų klientus taip pat vaišiname vandeniu su citrina bei ledukais“, – apie tai, kaip vaduojasi nuo karščio, pasakojo K.Ivanova.

Visuomet padės šlapi marškinėliai

Kristina Ivanova / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Menininkė, TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė taip pat, kaip ir Kristina, vasaros karščiais nesiskundžia – jais mėgaujasi.

Tiesa, kalbėdama su portalu Žmonės.lt, moteris buvo automobilyje, kuriame nėra kondicionieriaus, tad juokėsi šią akimirką negalinti nei pati atsivėsinti, nei kitiems ką nors patarti. Tačiau besikalbant moteris visgi prisiminė vieną gerą būdą atsivėsinti.

„Lietuvoje man dar to nėra tekę daryti, bet kai su mažais vaikais išvažiuodavau į egzotiškas šalis ir būdavo labai karšta, visuomet sušlapindavau jų marškinėlius, tai labai padėdavo“, – džiaugėsi gerą būdą atsivėsinti prisiminusi Nomeda, moteris šmaikštavo netrukus jį išbandysianti ir Lietuvoje.

Leipsta nuo karčio

Kristina Ivanova / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Konkurso „Mis Lietuva 2008“ nugalėtoja Gabrielė Martirosianaitė vienintelė iš pašnekovių prisipažino sunkiai ištverianti tokį vasaros karštį. Mergina jaučiasi puikiai tuomet, kai termometro stulpelis rodo 26–27 laipsnius šilumos, tad šių dienų vasaros išdaigos jai visai nelinksmos.

„Dabar man karščio jau yra per daug. Jei nesi prie ežero, jūros ar kito vandens telkinio, tokį karštį sunku ištverti. Juo labiau, kad dabar esu Vilniaus centre – tai dar sunkiau“, – džiugia nuotaika dėl Lietuvą užplūdusios karščio bandos netryško Gabrielė.

Paklausta, kokie dalykai tokiomis vasaros dienomis tampa nepamainomi, mergina atsakė, kad neapsieina be gaiviųjų gėrimų, vandens ir levandų veido purškiklio. Pastarasis, pasak pašnekovės, ne tik gaivinanti, bet ir veido odą gražinanti priemonė.

Nuo karščių gelbėja pajūris

Kristina Ivanova / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

O štai grupės „Pop Ladies“ lyderė Natalija Bunkė dėl vasaros karčių tiesiog nesuka galvos. Moteris jau daugelį metų šilčiausią metų laiką leidžia pajūryje, kur, tikina, temperatūra visuomet keliais laipsniais žemesnė nei Vilniuje.

Šiame Lietuvos krašte Natalija su grupe koncertuoja visą vasarą, o pagalvoti apie karčio nuvargintą sostinę net nenori.

„O čia aš paprasčiausiai įmerkiu kojas į jūrą ir atvėstu. Jei lauke būna tikrai labai karšta, slepiuosi name. Jis pastatytas tinkamoje vietoje, todėl viduje vasarą visuomet vėsu“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Natalija.

Paklausta, ką patartų biuruose kaistantiems miestiečiams, dainininkė nusijuokė – jiems reikėtų pasistatyti po stalu bliūdą šalto vandens.

Specialistų patarimai, kaip gelbėtis nuo kaitros:

  • Stenkitės neiti į lauką būtent tada, kai saulė pasiekusi patį piką.
  • Negerkite vaisvandenių ir kitų gėrimų su saldikliais. Jie tikrai nepadės numalšinti troškulio. Vartokite vandenį arba gėrimus, pagamintus iš natūralių žaliavų. Tai padės organizmui pasisotinti vandeniu. Per dieną pageidautina išgerti ne mažiau 2 l skysčių.
  • Per dieną mūsų kūnas labai įkaista, tačiau nepulkite į šaltą dušą vos grįžę namo. Tai gali būti per didelis krūvis jūsų širdžiai. Geriau maudykitės po šiltu dušu. Tuomet išėję iš dušo pajusite, kad aplinkos temperatūra yra žemesnė nei dušo srovės.
  • Jūsų galva turi būti kuo mažiau supančiota. Kitaip tariant, venkite įmantrių šukuosenų, plaukų lako, suktukų ar kitų panašių smulkmenų. Lakas ir įvairios plaukų priežiūros priemonės, susimaišiusios su prakaitu, suformuoja apsauginį šarvą ir trukdo jūsų galvai kvėpuoti. Taigi dėl to jūs kankinatės. Kirpkite plaukus trumpiau arba juos tiesiog sukelkite į viršų.
  • Venkite alkoholio, jis tirština kraują, o dėl to kraujagyslėse gali susidaryti trombai, kurie rimtai kenkia sveikatai.
  • Perkaitus saulėje medikai pataria kuo skubiau susirasti pavėsį, drėgnu rankšluosčiu vėsinti kūną ir kviesti greitąją medicinos pagalbą.