Kokius filmus „Kino pavasaryje“ žiūrės žinomos moterys?

Renginio akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Trečiadienio vakarą buvo atidarytas 23-iasis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“. Žiūrovai nuo ketvirtadienio sugužės į kino sales stebėti juos sudominusių filmų. O kokio pobūdžio filmus žiūrės žinomos moterys?

TV laidų vedėja Živilė Vaškytė jau matė filmą „Izabelė ir jos vyrai“, taip pat ketina pažiūrėti filmus „Hana“, „Ava“, „Likimas – mano meilė“ ir kt.

„Šiais metais planavau nežiūrėti sunkių filmų. Bet jau bežiūrint repertuarą pradėjo krypti akys į psichologines dramas, tad nežinau, ar pavyks man čia tik lengvus filmus žiūrėti „Kino pavasaryje“ (juokiasi). Tiesiog nenoriu žiūrėti tokių filmų, kur yra smurto ar kankinami vaikai. Taip šiemet sau pasakiau, tad domėsiuosi siužetais.“

Ž. Vaškytė teigė, kad nuotaika dėl festivalio atidarymo – tiesiog nuostabi. „Kino pavasaris“ man visada šventė. Anksčiau laukdavau jo kaip komandos narė, o dabar ateinu tiesiog pažiūrėti filmų, pasimėgauti, atsipalaiduoti. Labai smagu ir siūlau visiems bent į vieną filmą ateiti. Tikrai verta. Dažniausiai iš kiekvieno filmo išsineši kažkokią emociją, ir filmas taip įstringa, kad atsimeni dar daug metų. Ir kai paklausia, kokie tavo mėgstamiausi filmai, aš išvardiju ir suprantu, kad visi buvo matyti „Kino pavasaryje“.“

Živilė Vaškytė ir sesuo / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Geriausia metų aktore pretenduojanti tapti Eglė Mikulionytė pasakoja, kad kasmet šis festivalis ją tarsi išbudina iš žiemos miego. „Ateina pavasaris, paukščiai grįžta, ir aš – į kiną“, – juokiasi aktorė.

Paklausta, kokius filmus ketina pažiūrėti, E. Mikulionytė teigė dar svarstanti. „Labai mėgstu prancūzų filmus, bet rinkdamasi nesiremiu tik tuo, kokia jų sukūrimo šalis. Kartais juk ateini į filmą, nors tiksliai nežinai, kas laukia, ir pataikai. Man labiausiai patinka dokumentiniai filmai. O, kadangi mėgstu absurdą, esu absurdistė, ir mane domina tai, kas susiję su egzistencija, neadekvačiu egzistavimu, man yra įdomus ir tokio pobūdžio kinas. Nors, žinoma, yra ir melodramų gerų, ypač jei aktoriai geri!“

Eglė Mikulionytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė pasakojo, kad jei filmas labai geras, įtraukiantis, ji geba atsitraukti ir žiūrėti jį kaip paprasta žiūrovė. Tačiau gana dažnai stebi, kaip sukurta scena, kokios aktorių emocijos, kaip jos keičiasi, stengiasi pagauti geras akimirkas arba po filmo apie tai pamąsto. Nuo profesijos niekur nedingsi.

„Jau turėjau galimybę pamatyti rusų režisieriaus filmą „Closeness“. Tai labai rimta, psichologinė, socialinė drama. Privertė susimąstyti, pabūti rimtyje. Ir tiems, kam patinka psichologiniai, šeimos, socialiniai filmai, tikrai rekomenduoju.

Peržiūrėjus repertuarą labiausiai užkliuvo kulinariniai filmai. Nes mano dukrai be galo įdomu žiūrėti tokius filmus ir po to ji gamina, improvizuoja, mums vakarienes daro, tai manau, kad mielai bent vieną pažiūrėsiu kartu su dukra – mačiau, kad yra bent du.

Žinoma, visų filmų pažiūrėti neįmanoma, bet noriu pasidžiaugti, kad šis festivalis yra tarsi pavasario ir gero kino kvieslys. Tad labai kviečiu visus ir save pačią nepraleisti ir pasimėgauti pirmom pavasario akimirkom ir geru kinu.“

Nepamirškite balsuoti už savo favoritus, „Kino Pavasario“ nuominuotus tapti geriausia metų aktore ir aktoriumi.

Už mylimiausią metų aktorę savo balsą galite atiduoti ČIA.

Už mylimiausią metų aktorių savo balsą galite atiduoti ČIA.

Vilniuje iškilmingai atidarytas festivalis „Kino pavasaris“ (199 nuotr.)
+193
Skaitykite daugiau