Kokius organizmo sutrikimus gali išduoti veido spuogai
Turbūt kiekviena mergina paauglystėje susidūrė su spuogais, kuriuos sukėlė hormoniniai organizmo pokyčiai. Kai praeina „hormonų audros“, dažniausiai dingsta ir jaunatviniai spuogai. Tačiau jei jau seniai nesate paauglė ir išgyvenote brendimo laikotarpį, o spuogai vis išdygsta tam tikrose veido vietose, jų būna labai daug arba bėrimai linkę vis kartotis, vertėtų į tai atkreipti dėmesį.
Spuogų atsiradimo priežastys gali būti įvairios, o štai jų lokalizacija gali jums pasufleruoti, kas negerai su jūsų organizmu. Žinoma, galūtinę diagnozę gali nustatyti tik gydytojas, todėl šis straipsnis gali būti tik užuomina, į kurį gydytoją, kamuojant bėrimams, kreiptis pirmiausia.
Taigi, ką reiškia spuogų protrūkiai įvairiose veido srityse?
Spuogai ant smakro
Jeigu jus nuolat kamuoja spuogai ant smakro ar palei apatinį žandikaulį, tai gali reikšti virškinimo ir endokrininės sistemos problemas. Spuogai ant smakro gali atsirasti dėl kiaušidžių funkcijos sutrikimo ir hormonų disbalanso. Taigi jeigu nuolat pasirodo spuogų ant smakro, vertėtų aplankyti endokrinologą ar ginekologą.
Dar viena spuogų ant smakro priežastis – nusilpęs imunitetas, infekciniai susirgimai ar peršalimas.
Be to, neatmeskite ir tokios paprastos priežasties, kaip įprotis nuolat remti galvą ar liesti veidą nešvariomis rankomis.
Spuogai ant kaktos
Spuogai ant kaktos dažniausiai atsiranda dėl suaktyvėjusios odos riebalų gamybos, kurie yra palanki terpė ant odos esančioms bakterijoms.
Dažnas vitaminų, antibiotikų, hormoninių preparatų vartojimas taip pat gali paskatinti spuogų atsiradimą ant kaktos.
Kita galima spuogų ant kaktos priežastis – sutrikusi žarnyno (disbakteriozė, dirgliosios žarnos sindromas), kasos, tulžies pūslės (tulžies pūslės akmenligė) veikla.
Šios ir kitos su virškinimu susijusios problemos gali pasireikšti spuogais ant kaktos, palei plaukų augimo liniją ar virš antakių.
Taip pat skaitykite: Mokslininkų tyrimai: kaip pasikeičia sveikata, atsisakius saldžių gazuotų gėrimų
Neapkraukite savo skrandžio sunkiu maistu – keptais, saldžiais, miltiniais patiekalais, konservais ir gazuotais gėrimais. Toks maistas yra sunkiai virškinamas, ir jei jūsų organizmas negali su juo susidoroti, gali atsirasti spuogų.
Dažnas vitaminų, antibiotikų, hormoninių preparatų vartojimas taip pat gali paskatinti spuogų atsiradimą ant kaktos. Atminkite, kad per didelė vitaminų dozė yra tokia pati žalinga, kaip ir jų trūkumas, o antibiotikus ir hormoninius preparatus gali skirti tik gydytojas.
Spuogai ant lūpų
Jei spuogų atsirado ant lūpų ar burnos kampučiuose, taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į mitybą. Spuogai ant lūpų gali signalizuoti apie virškinimo ir žarnyno problemas.
Dažnas vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, pilvo diegliai ir skausmai – ne tik galima spuogų ant lūpų atsiradimo priežastis, bet ir perspėjimas, kad derėtų apsilankyti pas gastroenterologą. Jei po apsilankymo pas gastroenterologą ir virškinimo problemų išsprendimo spuogai ant lūpų nepraeina, vertėtų kreiptis į endokrinologą ar dermatologą bei pakeisti savo gyvenimo būdą ir mitybą.
Taip pat skaitykite: Procedūros, kurios sugrąžina odai švytėjimą
Valgykite daugiau vaisių, daržovių, produktų, kuriuose gausų ląstelienos – artišokų, šparaginių pupelių, baltagūžių kopūstų, brokolių, špinatų, uogų. Šie produktai padės normalizuoti žarnyno veiklą bei atsikratyti spuogų ant lūpų.
Spuogai ant nosies
Spuogai ant nosies dažniausiai atsiranda dėl hormonų svyravimo – paauglystėje dėl bendrų hormoninių pokyčių organizme, o subrendusioms moterims – menstruacijų ciklo metu.
Spuogai ant nosies galiuko ar šnervių nurodo žarnyno veiklos sutrikimus, o spuogai ant tarpuakio signalizuoja apie kepenų perkrovą.
Jei spuogai ant nosies kamuoja nepriklausomai nuo ciklo dienos, tai gali reikšti endokrininės, imuninės ar virškinimo sistemos problemas. Spuogai ant nosies galiuko ar šnervių nurodo žarnyno veiklos sutrikimus, o spuogai ant tarpuakio signalizuoja apie kepenų perkrovą. Jeigu valgote daug kepto, rūkyto maisto bei baltyminių produktų (mėsą, vištieną, kiaušinius, pieno produktų), padidėja kepenų apkrova. Dėl šios priežasties gali atsirasti spuogų ant nosies.
Atminkite, kad spuogų gydymas turi būti grindžiamas dviem principais: profesionalia galimų ligų diagnostika bei tinkama veido odos priežiūra.