Kokosų aliejaus panaudojimo būdai odai: vabzdžių įkandimas, inkštirai, sutrenkimai ir kt.
Kokosų aliejus / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A
Kokoso riešuto minkštime yra didelis kiekis sočiųjų riebiųjų rūgščių. Vidurinės grandies riebiosios rūgštys sudaro apie 90 proc. kokosų aliejaus su nedideliu kiekiu mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių.
Vidurinės grandies nesočios riebiosios rūgštys lengvai įsisavina ir yra naudojamos energijai, kuri reikalinga smegenų veiklai. Taip pat šios rūgštys labai naudingos nervų sistemai.
Kaip rašoma tinklalapyje vajnoe.com, nerafinuotas kokosų aliejus pasižymi šiomis savybėmis:
Taip pat skaitykite
- Turi antikancerogeninį poveikį – neleidžia formuotis vėžinėms ląstelėms ir stiprina imuninę sistemą;
- Turi priešuždegiminių savybių;
- Žudo mikrobus;
- Yra antioksidantas – neleidžia formuotis organizme laisviesiems radikalams;
- Gerina maistingųjų medžiagų įsisavinimą – lengvai įsisavinamas organizme;
- Netoksiškas nei žmonėms, nei gyvūnams.
Kokosų aliejaus panaudojimo būdai asmeninei higienai ir kūno priežiūrai
- Senatvinės dėmės – reguliariai tepant nedideliu kiekiu aliejaus odos plotą, kuriame yra dėmė, ji ilgainiui gali išnykti.
- Po skutimosi – kokosų aliejus ramina odos sudirginimą ir prisideda prie žaizdelių gijimo. Šis aliejus nekemša porų.
- Nuplikimas – siekiant atkurti pažeistas plaukų ląsteles, išbandykite tokį nesudėtingą receptą: nedidelėmis vienodomis dozėmis sumaišykite kokosų aliejų su levandų, rozmarinų, čiobrelių eteriniais aliejais, vynuogių kauliukų (arba ricinos) aliejumi ir įberkite lašelį kajeno pipirų miltelių. Gautu mišiniu tepkite nuplikusias vietas tris kartus per dieną masažuojamais judesiais.
- Šveitiklis kūnui – į kokosų aliejų įdėkite druskos ir išmaišykite. Gautą šveitiklį švelniais judesiais įtrinkite į kūną. Po kelių minučių nuplaukite košelę ir jūs iš karto pajusite, kokia minkšta ir švelni tapo jūsų oda. Galite į šveitiklį įlašinti kelis lašelius mėgstamo eterinio aliejaus, taip šveitiklis bus ne tik naudingas, bet ir kvapnus.
- Mėlynės. Kokosų aliejumi ištepkite sumuštą vietą ir palikite kelioms minutėms. Patinimas ir paraudimas ims mažėti, vadinasi, prasidėjo gijimo procesas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Tinklaraštininkė pataria: kelnių kostiumo dėvėjimo ypatumai
- Vabzdžių įkandimai – patepus įgeltą vietą kokosų aliejumi, sumažinsite niežulį ir deginimo jausmą.
- Nudegimai – kokosų aliejų ant nudegintos vietos reikia tepti nedelsiant. Ir tepti iki visiško užgijimo. Tai padės ir kaip profilaktinė priemonė, kad nesiformuotų randai.
- Lūpų įtrūkimai – užtepkite ant lūpų nedidelį kiekį aliejaus, tai jas suminkštins ir užgydys odą. Pasitepus šiuo aliejumi apsaugosite lūpų odą nuo saulės spindulių, nes kokosų aliejus turi SPF apsaugą.
- Seborėjinis dermatitas – jeigu ant jūsų mažylio galvos odos atsirado sausos ir pleiskanojančios odos plotai, kokosų aliejus ne tik pamaitins odą, tačiau ir pašalins kitus nemalonius simptomus. Kiekvieną dieną įtrinkite maždaug arbatinį šaukštelį kokosų aliejaus ir greitai viskas užgis.
- Pleiskanos – kokosų aliejus įsigeria į galvos odą, drėkina ją ir užkerta kelią pleiskanų atsiradimui. Be to, aliejus kontroliuoja riebalų išsiskyrimą ir tokiu būdu apsaugo nuo itin nemalonaus susirgimo.
- Dezodorantas – kokosų aliejus puikiai tinkamas naudoti kaip dezodorantas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip namie pasigaminti dezodorantą
- Vokų kremas – lašeliu aliejaus patepkite apatinę akių zoną, sumažinsite patinimus ir tamsius paakius. Galima naudoti kaip vakarinį kremą.
Naudokite drėkinimui kokosų aliejų – tiesiog tepkite juo kūną, kaklą, veidą. Efektą pajusite iš karto.
- Kondicionierius plaukams ar gydomoji kaukė – arbatinį šaukštelį kokosų aliejaus tolygiai ištepkite per visą plauko ilgį. Palikite keletai minučių ir kruopščiai išplaukite. Taip pat galima įtrinti aliejų į sausą galvos odą ir tada ištepti aliejų per visą sausų plaukų ilgį. Užsidėkite ant galvos dušo kepuraitę ir taip būkite kelias valandas. Šią procedūrą patogiau atlikti vakare ir palikti aliejų visai nakčiai. Ryte gerai ištrinkite plaukus šiltu vandeniu.
- Žaizdų gijimas – užtepus ploną sluoksnį kokosų aliejaus ant žaizdelių ar odos įtrūkimų susidaro savotiška plėvelė. Ji saugo nuo išorinių faktorių tokių kaip dulkės ir mikrobai. Kokosų aliejus atstato pažeistus audinius ir pagreitina gijimą. Be to, jis žymiai geriau kvepia nei vaistiniai preparatai.
- Lubrikantas – taip, taip, kokosų aliejus gali būti puikia sutepančia priemone sekso metu. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad jis visai nedera su lateksu!
- Makiažo valymo priemonė – ant vatos užlašinkite lašelį kokosų aliejaus, tolygiai paskirstykite ir valykite makiažą. Jūs būsite maloniai nustebinta, kaip tai patogu ir greita.
- Kremas speneliams – tai puiki priemonė žindančioms mamoms. Kokosų aliejus gerai drėkina ploną odą, minkštiną ją, užgydo žaizdeles. Tepkite aliejų ant spenelių po kiekvieno maitinimo.
- Drėkinimas – losjonai, kuriuos perkate parduotuvėje, savo sudėtyje turi vandens ir spirito, vadinasi, odą sausina. Naudokite drėkinimui kokosų aliejų – tiesiog tepkite juo kūną, kaklą, veidą. Efektą pajusite iš karto.
- Priemonė nuo inkštirų – jie atsiranda, kai užsikemša odos poros. Jeigu jūsų oda riebi, tepkite ją kokosų aliejumi, jis sunormalizuos riebalinių liaukų veiklą.
- Prieš skutimąsi – kokosų aliejus gali padėti paruošti odą prieš skutimąsi ir sumažins riziką, kad atsiras žaizdelės nuo peiliukų.
- Strijos – jos gerai žinomos jaunoms mamytėms. Kokosų aliejus nepajėgs visiškai panaikinti strijų, tačiau padės po truputį atgauti odos stangrumą pilvo srityje.
- Tatuiruočių užgijimui – reguliariai tepant naują tatuiruotę kokosų aliejumi, padėsite ilgiau išlikti piešinio spalvai bei greičiau užgydysite pažeistos odos plotus.
- Burnos ertmės valymas – jeigu šiek tiek kokosų aliejaus sumaišysite su soda, turėsite naudingą ir veiksmingą dantų pastą.
- Raukšlių susidarymo profilaktika – įtrinkite aliejų į tas vietas, kur gali atsirasti raukšlių (dėl mimikos), arba kur jau jų yra. Kokosų aliejus stiprina jungiamąjį audinį ir mažina raukšlių susidarymą.