Kęstas Rimdžius. Kaip padaryti įspūdį savo apranga?
Kaip stilingai atrodyti darbe? Kaip išvengti stiliaus klaidų kurorte? Ir ką apsirengti, kad padarytum įspūdį aplinkiniams? Įvaizdžio namų „KUKLA Beauty Box“ įkūrėjas Kęstas Rimdžius dalijasi vasariškais patarimais apie gerą aprangos toną.
Drabužis – pagal figūrą
Atėję pas stilistą, žmonės klausia: „kaip susikurti savo įvaizdį?“. Dažniausiai išgirsta patarimą semtis įkvėpimo žurnaluose, knygose, internete. Iš tikrųjų tai – lengvas melas. Jei norite susikurti išskirtinį įvaizdį, pirmiausiai turite kritiškai įvertinti save ir įsiklausyti į savo vidų – kokius drabužius dėvėdamas aš jaučiuosi geriausiai? Žinoma, nepamiršti, kad yra skirtumas tarp to, kaip mes atrodome namie ir kaip viešumoje.
Kritiškai save įvertinti – reiškia nustatyti savo figūros tipą ir kas jam tinka. Jei norite platinti pečius, nešiokite švarką. Jei norite paslėpti pilvuką, venkite aptemptų ar raštuotų drabužių viršutinėje kūno dalyje. Jei norite vizualiai pastambinti kojas, rinkitės languotas, dryžuotas ar raštuotas kelnes. Stilingo žmogaus įvaizdį sukuria išskirtinės detalės. Pavyzdžiui, jei į darbą eini su kostiumu, gali rinktis ryškias kojines. Tai – smulkmenos, kurias ne visi pastebi, bet jos susijungia į elegantišką visumą.
Stiliaus taisyklės kurorte
Pamatęs nuotraukas iš Basanavičiaus gatvės internete, kiekvieną kartą užsimerkiu. Kartais etiketo neišmanymas tiesiog bado akis. Atostogaujant kurorte, svarbiausia aprangos taisyklė – atskirti pliažą nuo gatvės. Juk vienaip rengiamės eidami maudytis, degintis ar žaisti badmintoną, visai kitaip – eidami pietų. Išėjus iš paplūdimio, vietoje maudymosi šortų derėtų apsivilkti viršutinius šortus. Taip pat reikėtų pridengti viršutinę kūno dalį – užsidėti marškinius ar trikotažinę palaidinę. Pripažinkime, retas lietuvis gali pasigirti tobulu kūno sudėjimu. Todėl būdami tarp žmonių turėtume rūpintis ne tik, kaip jaučiamės patys, bet ir kaip įmus žiūrėdami jaučiasi aplinkiniai.
Geras tonas darbe: svarbiausios taisyklės
Manau, visi su tuo sutiks: niekas taip vyro nepuošia kaip geras kostiumas. Užvilk tinkamą kostiumą bet kokio kūno sudėjimo ar veido struktūros žmogui, ir jis iškart atrodys puikiai. Štai keli svarbūs dalykai, renkantis kostiumą ir marškinius.
Apatinė švarko saga visada turi būti atsegta, visai nesvarbu, ar tai dviejų ar trijų sagų švarkas.
Marškinių rankogaliai iš švarko turėtų išlysti per centimetrą ir būti iki riešo kauliuko. Jei nešiojate sąsagas, tarp jų ir švarko rankovės turėtų likti apie pusę centimetro.
Švarką rekomenduoju rinktis puse dydžio mažesnį – figūra geriau atrodo, kai švarkas įliemenuotas, o ne apsmukęs.
Kelnių ilgio taisyklės nuolat keičiasi – dabar „ant bangos“ patrumpintos siauros kelnės ir jokių kojinių. Vis dėlto toks stilius labiau tinka laisvalaikiui ir vakarėliams.
Pabaigai manau, kad pasirinkti tinkamą rūbą labai svarbu, bet ne mažiau svarbu ir tai, kaip žmogus bendrauja, kokios jo manieros, kuo jis domisi. Stilingas žmogus truputį nusimano apie viską: madą, meną, maistą, vyną, o drabužių eilutė tik užbaigia bendrą ansamblį.Beje, derėtų nepamiršti kostiumo nešiojimo taisyklės. Apatinė švarko saga visada turi būti atsegta, visai nesvarbu, ar tai dviejų ar trijų sagų švarkas.