Koks moters balsas patrauklus vyrams? Patarimai balsui lavinti

Moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Aktorė, dainininkė, žurnalistė Tina Georgijevskaja sako, jog vyrai, turintys žemus balsus (vadinasi, didesnį kiekį testosterono), statistiškai turi daugiau vaikų, o moterims ovuliacijos periodu, kai didžiausia tikimybė pastoti, balso tonas šiek tiek pakyla. Taip suveikia gamtos dėsnis, kad moterys nesąmoningai ieško vyrų žemesniais balsais, o vyrus traukia aukštų balsų savininkės.

Tinklalapis orator.bix publikuoja T.Georgijevskajos patarimus, kaip paversti savo balsą seksualesniu ir labiau patrauklesniu priešingai lyčiai.

Tina prisipažįsta, kad jai dažnai tenka girdėti savo balsą laužančius vyrus, kurie nori kalbėti žemesniu balsu, ar moteris, kurios staiga ima spygauti, kai šalia pasirodo patrauklus vyriškis. Neretai, deja, tokios pastangos neduoda norimo rezultato.

Vyras, dirbtinai bandantis pažeminti savo natūralaus balso toną, atrodo nevykusiai, tokios pastangos neretai primena varlės bandymą išsipūsti ir dažniausiai baigiasi moterų pajuoka.

O pernelyg aukštas moterų balsas vyrams sukelia susierzinimą: vietoj „mielo čiulbėjimo” gaunasi kažkoks verkšlenimas, o kylančiose intonacijose girdisi isteriškumas. Kaip priartinti savo balsą prie idealaus, kad jis ne atstumtų, o būtų malonus ausiai?

Aktorės patarimai:

Pirmiausia – leiskite sau natūraliai kalbėti. Kaip skamba jūsų balsas, kai jūs atsipalaidavę atsidūstate, dejuojate ar žiovaujate? Tai ir yra jūsų prigimtinis balsas: pripraskite! Gali būti, kad jis jums nepatinka, atrodo „grubus“, „neatitinkantis standartų“, tačiau kai jūs patikėsite, kad tai ir yra jūsų balsas, su juo bus galima „susitarti“. Išmokyti jį skambėti garsiau, tyliau, aukščiau, žemiau, skambiau, tyriau...

Natūralus balsas niekuomet nesukels jūsų pašnekovui susierzinimo ar noro pasijuokti, nes balsas yra jūsų sielos atspindys, jis transliuoja jūsų atvirumą, nuoširdumą, pasiruošimą kontaktui.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 patrauklios moters savybių

Ar galima pakeisti savo balsą? Pakeisti – ne, suderinti – taip.

Pavyzdžiui: vyrams patinka „minkšti“ balsai. Moteriško balso etalonu laikomas Marilyn Monroe balsas: tai balsas su minkštu giliu tembru (todėl jis vertinamas kaip žemas, nors turi aukštą toną).

Ar galima ištreniruoti balsą taip, kad jis skambėtų kaip Holivudo žvaigždžių? Ir ar tai įmanoma, jeigu balsas pernelyg aštrus, grubus? Šiai užduočiai yra sprendimas – kiekvienas balsas yra gražus, tereikia išmokti jį valdyti.

Norint suminkštinti tembrą, reikia pripildyti balsą kvėpavimu. Jeigu balse girdimas kvėpavimas, jis skamba įtaigiai, „iš sielos gelmių“, sukelia artumo pojūtį.

Kaip praktiškai pasiekti tokio skambėjimo?

  • Prieš pravertą burną laikykite delnus lyg norėtumėte juos sušildyti savo kvėpavimu. Pūskite orą, kuo šiltesnis kvėpavimas, tuo labiau atsiveria jūsų gerklos ir atitinkamai tuo geresnis yra priėjimas prie apatinių rezonatorių, kurie ir suteikia balsui gelmės. Nesistenkite kvėpuoti garsiai ir stipriai, tegul jūsų kvėpavimas būna lengvas ir karštas.
  • Po to, išsaugodami tą patį pojūtį, pridėkite į kvėpavimą šiek tiek garso. Po truputį suteikite garsumo, tiek, kad išliktų šildantis kvėpavimas.
  • Paeksperimentuokite su balso aukščiu, tačiau atminkite, kad delnai turi jausti karšto oro srautą.
  • Kai išmoksite šį pratimą – pridėkite į balso srautą atskirus skiemenis, o, a, e, i, u balses. Ir nepamirškite apie „karščio šaltinį“!
  • Galiausiai pereikite prie žodžių ir frazių. Jūsų kalba taps ne tik švelni, bet ir gili, melodinga.

Per dieną skirkite savo balso lavinimui bent 10 minučių ir rezultatą greitai pamatysite. Kvėpavimu prisodrintas balsas skamba įtaigiai, aidu atsispindi jūsų pašnekovo sąmonės gilumoje, pažadina jausmus ir norus, ilgam išlieka atmintyje kartu su ištartais žodžiais.

Žinoma, be kvėpavimo balso patrauklumui, ne mažiau svarbus jo tembras, intonacija, kalbos ritmas. Kai padidinsite visą kompleksą balso įgūdžių, jūs ne tik pagerinsite savo „seksualinį reitingą”, tačiau ir įgysite galingą komunikacijos instrumentą – meilei, verslui, savęs pažinimui.

Bendraudama su vyru atidžiai klausykitės. Lavinkite klausą ir sugebėsite išgirsti, kaip jis kalba: koks tempas, kaip dažnai daro pauzes, kokias naudoja intonacijas, ar sklandi jo šneka, kaip ir kur jis deda akcentus. Jei imsite derintis (ne mėgdžioti, ne manipuliuoti!) prie vyro kalbos manieros, jis intuityviai pajus jums palankumą ir pasitikėjimą. Ir neabejotinai norės bendrauti dar!

TAIP PAT SKAITYKITE: Auksinės taisyklės, padėsiančios moteriai išlikti mylima ir geidžiama

Skaitykite daugiau