Koks smegenų pusrutulis valdo jūsų gyvenimą?

Smegenys / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Mūsų charakterio ypatybės, karjera ir daugybė kitų dalykų gali priklausyti nuo to, koks smegenų pusrutulis dominuoja – dešinysis ar kairysis.

Abudu pusrutuliai užtikrina sklandų organizmo darbą, kontroliuoja kūno pusiausvyrą, taigi, trumpai tariant, kiekvienas pusrutulis atskirai atlieka savo užduotis ir turi savo misiją mūsų gyvenime. Kokios tos užduotys?..

Kairioji pusė atsakinga už loginius sprendimus ir konkrečius veiksmus, numato pasekmes, o štai dešinioji – remiasi intuicija, vaizduote, kūryba, emocijomis ir t.t. Gaudama faktus iš kairiosios smegenų pusės, dešinioji sudėlioja vientisą pasaulio paveikslą.

Norite, sužinoti, kuris smegenų pusrutulis jus valdo? Atlikite štai šį įdomų testą paspaudę čia.

Na, o tuomet galite pasitikrinti, kokios savybės būdingos jūsų asmenybei. Kiekvienoje grafoje pasirinkite po atsakymą. Paskui perskaitę viską, suskaičiuokite pasirinkimus. 

Kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulio charakteristika:

Kairysis   Dešinysis
Diskretiškas, analitinis, protinis Suvokimas Jausmingas, emocionalus, vientisas
Šiek tiek lėčiau suvokia sąvokas. Būdingas nuoseklumas, loginis aspektas vertinant gaunamą informaciją.  Informacijos perdirbimas Greičiau suvokia vaizdus. Intuityvi orientacija supančiame pasaulyje, akimirksniu analizuoja gaunamus signalus.
Emocijos išreiškiamos viduje. Emocijos Emocijos išreiškiamos išoriškai. 
Pasąmonės ir kontrolės centras, psichinių procesų valdymas, savęs įsisamoninimas, išskyrimas aplinkoje – „AŠ“, savo Ego vertinimas. Pasąmonė Vienybės, bendrumo jausmas su žmonėmis, gamta – „MES“. 
Labiau akcentuojamasi į pačius žodžius, faktus ir argumentus.  Kalba Labiau susitelkiama į intonaciją, mimiką, gestikuliaciją šnekos metu. 
Valinga, seka įvykius, situacijas ir joms būdingas detales ir t. t.  Atmintis Emocionali, vizuali
Daugiau racionalus, loginis, abstraktus, loginis, valdantis skaičius, matematines formules ir kitas ženklų sistemas.  Mąstymas Labiau emocionalus, intuityvus, spontaniškas, remiasi jausmais, spėjimais, nuojautomis, gyvenimiškais pavydzdžiais. 
Verbalinis, loginis, polinkis į teoriją Intelektas Neverbalinis, intuityvus, polinkis į praktiką
Didesnis fizinis aktyvumas, orientacija laike, jaučia kūną. Veikla Mažesnis fizinis aktyvumas, orientacija erdvėje, judančių objektų sekimas, judesių valdymas. 
Intravertas  Charakteris Ekstravertas
Tikslo siekimas – metodas.  Tikslo siekimas Tikslai – norai, svajonės, vizijos.

Kaip vystyti smegenų pusrutulių veiklą?

  • Pasak smegenis tyrinėjančių mokslininkų, yra keletas būdų, kurie gali padėti tobulinti jūsų smegenų pusrutulių ypatybes. Tarkime, norėdami suteikti daugiau darbo kairiajam – spręskite kuo daugiau matematinių ir loginių užduočių, kryžiažodžių. Taip pat galite skaičiuoti nuo 100 iki 1 atgal arba kiekvienai abėcėlės raidai sugalvoti po žodį: A-aistra ir t. t. O jeigu trūksta vaizduotės – pasinerkite į meno pasaulį, knygas, klausykite klasikinės muzikos ir pan. – tiesiog lavinkite savo emocinį pasaulį.
  • Kitas būdas – fizinis. Norėdami, kad dirbtų kairysis pusrutulis turėtumėte darbo suteikti dešinei kūno pusei ir atvirkščiai. Pabandykite piešti ar įprastus darbus atlikti kita ranka nei esate įpratę, šokinėti ant vienos kojos ir kt. Taip pat galite atlikti keletą pratimų. Tarkime, „Ausis-nosis“. Kaire ranka suimkite nosies galiuką, o dešine – kairiąją ausį. Vienu metu atleiskite, suplokite delnais ir atlikite priešingą veiksmą, t. y., nosį suimkite dešine ranką, o kaire – griebkitės už dešinės ausies.
  • „Veidrodinis piešimas“. Paimkite abiejomis rankomis pieštukus ir vienu metu pieškite simetriškus piešinius, rašykite raides taip, kad atrodytų jog viskas atsispindi veidrodyje. Duodami darbo abiems pusrutuliams jūs suaktyvinsite smegenų veiklą ir neleisite joms „užmigti“. Taip pat tai gali ženkliai pagerinti jūsų mąstymo bei pasaulio suvokimo kokybę.
Skaitykite daugiau