Kokybiško miego menas: svarbiausi veiksniai

Kokybiškas miegas / Shutterstock nuotr.
Kokybiškas miegas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Reklama
A
A

Kartais vis dar atrodo, kad norint kokybiškai išsimiegoti, pakanka atsigulti į lovą ir užsimerkti. Teoriškai – taip, bet praktika byloja, kad neretai tenka investuoti kur kas daugiau. Šiandien, kai gyvenimo ritmas toks spartus ir įvairus, dienos pabaigoje užmigti darosi vis sunkiau – tai erzina neaiškūs garsai, tai netinka pagalvė, tai per karšta arba pernelyg šalta. Pasidomėkime svarbiausiais veiksniais, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį, norint kietai įmigti ir kokybiškai išsimiegoti.

Kokybiška patalynė – raktas į saldų miegą

Beveik nėra nieko geriau, nei vakare po maudynių atsigulti į šviežiai paklotą patalynę, ką jau kalbėti apie variantą, puikiai pritaikytą jūsų poreikiams. Teisingai parinkta patalynė ne tik pamalonins pasirinkta medžiaga, sušildys arba atvėsins, bet ir, savaime suprantama, padės lengviau ir greičiau užmigti. Pavyzdžiui, švelnusis satinas puikiai tiks vėsesnėmis naktimis, nes yra tankesnis ir sunkenis, todėl priglunda arčiau kūno ir labiau sušildo. Tuo metu matinis perkelis maloniai atvėsins šiltesnėmis vasaros naktimis, ši medžiaga dažnai rekomenduojama žmonėms, kurie yra linkę gausiau prakaituoti. Lengvas ir gaivus perkelis yra ypač pralaidus orui, todėl miegodami tokioje patalynėje tikrai nesukaisite. Bedroommood patalynės komplektai siūlo estetiškus ir jaukius tiek perkelio, tiek satino variantus. Pasidomėkite, kuris variantas jums tiktų labiausiai – ar prabangių viešbučių patogumą primenantis perkelis, ar švelnus, maloniai prie kūno priglundantis satinas.

Patalynė
Patalynė / Shutterstock nuotr.

Mažiau šviesos vakarais

Taip, kaip padeda ryškios šviesos padidinimas dienos metu, padeda ir jos sumažinimas vakare. Tai susiję su mūsų cirkadiniu ritmu – šiandien jį palaikyti itin sunku, mat aplink vien ryškios šviesos ir ženklai. Išmaniųjų telefonų, kompiuterių ir televizorių mėlynoji šviesa gali ženkliai paveikti mūsų galimybę užmigti, mat kūnas vis dar galvoja, kad yra dienos metas. Yra keletas būdų, kaip galite sumažinti tokią šviesą vakarais:

  • Naktinis režimas. Dauguma Apple ir Android įrenginių siūlo naktinį režimą, apipavidalinantį jūsų įrenginį tamsiomis spalvomis, mažiau varginančiomis akis. Panorėję net galite nustatyti laiko tarpą, kada telefonas ar kitas įrenginys blokuotų mėlynąją šviesą ir įjungtų šiltos šviesos filtrą – šitaip cirkadinis ritmas lengviau pripras prie vakaro, o tada ir nakties.
  • Energiškai efektyvios LED lemputės. Padėti gali ir toks paprastas veiksmas, kaip lempučių pakeitimas – šiandien LED lemputės gaminamos atsižvelgiant į mūsų melatonino lygius ir cirkadinį ritmą, mat sumažina mėlynosios šviesos skleidimą tiek dieną, tiek naktį.
  • Venkite telefono, televizoriaus ir kompiuterio prieš miegą. Sunku, bet iš šių įrenginių ekranų sklindanti mėlynoji šviesa užmigti tikrai nepadeda. Pasistenkite bent valandą prieš miegą atsisakyti tokios šviesos šaltinių – vietoj to griebkite į rankas knygą, kurios skaitymą vis atidėliojate.
Televizoriaus išjungimas
Televizoriaus išjungimas / Shutterstock nuotr.

Optimizuokite miegamojo aplinką

Įsitikinkite, kad jūsų miegamojo aplinka suderinta ir sumodeliuota taip, kaip jums patogiausia ir gražiausia – pasirinkite širdžiai mielas dekoracijas (venkite ryškių spalvų), pamąstykite apie garsą slopinančias užuolaidas, investuokite į oro kondicionavimo priemones, mat miegamojo temperatūra taip pat yra gana svarbus veiksnys, padėsiantis lengviau užmigti. Optimaliausias variantas – maždaug 20 °C, tačiau visada galite pareguliuoti pagal savo norus ir išsiaiškinti, kokia temperatūra tinkamiausia būtent jums. Žinoma, nebūtina aklai sekti visų pateiktų patarimų – nebijokite paeksperimentuoti ir pakoreguoti, mat tik šitaip išsiaiškinsite, kad labiausiai padeda užmigti.