Kokybiško miego receptas

Mieganti moteris / Fotolia nuotr.
Mieganti moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-01-13 21:00
AA

Kiekvieno mūsų miego įpročiai skiriasi, kadangi vienam pakaks ir poros valandų atgauti jėgas, o štai kitas ir po visos nakties jausis pavargęs.

Apie tai, kada eiti miegoti, koks laikas tinkamiausiasias ir kiek valandų būtina praleisti saldžių sapnų karalystėje, paplitęs ne vienas mitas. Tačiau mokslininkai sako, jog iš tikrųjų yra būdas, padėsiantis atrasti tobulą laiką griūti nusnausti.

Ne vienas tyrimas atskleidžia, kad miegas itin svarbus mūsų nuotaikai, pozityviam nusiteikimui, mintims ir organizmo veiklai. Tačiau kaip žinoti, kad iš miego gauname ne per mažai? Mokslininkai turi atsakymą.

Taip pat skaitykite: 60 Alberto Einsteino patarimų, kaip pagerinti smegenų veiklą

„Yra laikas, kurį būtų galima pavadinti labiausiai tinkančiu eiti miegoti“, – tikina sertifikuotas miego specialistas, knygos Good Night: Tehe Sleep Doctor‘s 4-Week Program to Better Sleep and Better Health autorius Michaelas Breusas. Kaip sužinoti tą magišką valandą? Pasirodo, kiekvienam mūsų tas laikas – unikalus.

„Savaitgalį dažniausiai gulamės vėliau, todėl ir keliamės vėliau. Išsiderina įprastas mūsų gyvenimo ritmas, todėl nieko keisto, kad dauguma mūsų taip sunkiai jaučiasi pirmadienį“, – sako M. Breusas.

„Vieno miego ciklo vidutinis laikas – 90 minučių. O per naktį jų būna maždaug 5“, – aiškina M. Breusas. Taigi, remiantis jo nuomone, mums visiškai gana 7,5 valandos per naktį. Ar tai reiškia, kad pasiūlymas miegoti pernakt 8 valandas tėra mitas? Mokslininkai pažymi, kad nors daugeliui pakanka mažiau nei 8 valandų miego, kiekvieno mūsų miego poreikiai yra individualūs, taigi, normalu, kad vieni miega daugiau, o kiti mažiau.

M. Breusas pataria savo miegą įvertinti pagal tai, kuriuo metu keliatės. Jeigu kasdien rytą pradedate 6.30, tuomet miegoti turėtumėte eiti vėliausiai 23 valandą. Svarbu, kad susidarytų ne mažiau kaip 7,5 valandos naktinio poilsio ir kad keltumėtės tokiu metu reguliariai.

„Pabandykite laikytis šio eksperimento bent 10 dienų ir pamatysite, kad ilgainiui atsikeliate keliomis minutėmis anksčiau nei pradeda skambėti žadintuvas“, – tikina miego specialistas.

Taip pat skaitykite: 7 laimingų žmonių įpročiai

Svarbiausia laikytis nuoseklumo, kadangi tik tada jausimės geriausiai. „Savaitgalį dažniausiai gulamės vėliau, todėl ir keliamės vėliau. Išsiderina įprastas mūsų gyvenimo ritmas, todėl nieko keisto, kad dauguma mūsų taip sunkiai jaučiasi pirmadienį“, – sako M. Breusas.

Tačiau ką specialistas patartų žmonėms, kurie sako, jog negali užmigti tokiu metu, kadangi dar nenori?

„Šiuo atveju vertinkite laiką, kada prabundate. Nesirūpinkite, jei neužmiegate. Ilgainiui keldamiesi, tarkime, 6.30, pamatysite, kaip jūsų kūnas pripras „eiti“ miegoti anksčiau“, – atskleidžia miego žinovas ir dalinasi patarimais.

  • Nustatykite priminimą. Jeigu rengiatės eiti miegoti 23 val., tegu žadintuvas 22.30 val. primena, jog laikytumėtės savo pažado.
  • Tik atsibudę skubėkite mėgautis dienos šviesa ir saule. 15 minučių gali padaryti tikrus stebuklus ir padėti mūsų kūnui priprasti prie miego ir atsibudimo ciklų.
  • Nubudę nesivartykite lovoje ilgai, pasirąžėte, pasiraivėte ir kelkitės.

Taip pat skaitykite: Kodėl pirmadieniais jaučiatės tokie pavargę?