Komentaras: Stiliaus dieta

„Gucci“ kolekcijos pristatymo viešnios / Vida Press nuotr.
„Gucci“ kolekcijos pristatymo viešnios / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-01-12 20:26
AA

Šventinis maratonas baigėsi, o kilogramai – liko. Po šimts! Net koreguojantys apatiniai turėję „nuglaistyti“ visus vingius, įsirėžia tiek, kad visas perteklius pūpso lyg to glaistyto keksiuko viršus, kurį ką tik nukandot. Taip, taip – subalansuota mityba, sportas ir geležinė valia yra tiesiausias kelias plieninės sėdynės link.

Bet juk ima ir nutinka, kai jaučiamės ne itin pareigingos ar tiesiog norim to nelemto pyragaičio (ir dar vieno, ir dar trijų) ir tiek žinių! Ką daryti?

1. Korektūra. Anksčiau mane net mintis apie koreguojančius apatinius nupurtydavo, kol ėmė ir jų prireikė... Galimas Bridžitos Džouns likimas liko kažkur praeity, ir štai – apsivilkau. Ir nieko nenutiko! O ten, kur reikėjo „nugnybti“ centimetrą – „nugnybo“.

Tad jei tie ypatingieji apatiniai, kuriuos dėvėjote iki švenčių nustojo funkcionuoti, pradėkite naujus metus su naujais koreguojančiais: palaidine ant plačių petnešėlių, ilgų šortų tipo kelnaitėmis aukštu juosmeniu (taip, tos močiutiškos, visai nesexy, bet high tech – daro stebuklus) ar, jei yra reikalas spraustis į siaurutėliausią suknelę – net  koreguojančiu berankoviu kombinezonu, kuris pakelia ir prispaudžia viską, ką reikia. 

Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.

2. Rėmai. Nesvarbu kokios formos kūnas tapo po švenčių, bet kokios formos grakštėja struktūriškuose drabužiuose. Jūsų tikslas – ilgas ir aiškus siluetas: venkite beformių (rauktų, su guma juosmeny) ir besielektrinančių midi sijonų, bridžų, klostytų aukštu juosmeniu kelnių iš prastos kokybės audinių ir per trumpų plačių džinsų.

Vietoj to, ieškokite švarko stipria pečių linija (geri pečiai tarsi įrėmina, tiesina siluetą), rinkitės A silueto sijonus iki kelių, nepermatomas matines pėdkelnes. Idealiausios kelnės yra vadinamosios smart pants – vos siaurėjančios, be klosčių ant liemens, iki kulkšnių. Kad aukštakulniai ilgina kojas, aišku. O štai smailianosės balerinos, oksfordai – taip pat. O venkite plokščių, trumpomis bukomis nosimis batelių. 

Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.
Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.

3. Pirštų iškirptė. Negirdėjote apie tokią? Tai laivelio priekio aukštis: kuo gilesnė ir atviresnė priekio iškirptė (atidengianti kojų pirštų linkį), tuo ilgesnė atrodo koja. Venkite trumpų apvaliomis nosimis ir storapadžių batų – jei norite būti madinga, ieškokite kaladėlės formos pakulne grakščių stačiakampėmis nosimis batelių. Arba (saugus pasirinkimas) smailianosių laivelių.

Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.

4. Monochromas. Tai reiškia – vienos spalvos, nuo galvos iki kojų. Kontrastuojančios spalvos skaido ir trumpina siluetą, tad jei yra reikalas išsitempti, rinkitės tos pačios arba artimų spalvų derinius.

Liaudyje gajus gandas, kad juoda lieknina – neneigsiu, kaip ir bet kuri kita tamsi spalva. Tačiau juoda taip pat išryškina siluetą, o tai reiškia, kad vis tiek teks pradėti nuo punkto Nr. 1, o vilkėti juodai nežinia kiek (kol kilogramai nutirps), ypač jei juoda – ne jūsų – ne itin optimistiška vizija. Pilka, šokoladinė, tamsiai mėlyna, vyno, baklažano, smaragdo spalvos atliks tą patį darbą, kaip ir juoda – nepaversdamos jūsų Mirtiše.

Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.

Jei norite vizualiai sulieknėti,  siūlyčiau vengti kūno spalvų, liurekso ir satino blizgesio, nesvarbu kokios spalvos. Jei vienos spalvos idėja nežavi – ryškius akcentus dėliokite ant liekniausių vietų – galvos ir prie veido (skrybėlės, beretės, auskarai), iškirptės (kaklo papuošalai ir šalikai), riešų, plaštakų (pirštinės, žiedai ir apyrankės) ir pėdų (ryškūs, įspūdingi batai). Tik ne visko vienu metu – užteks vienos lokacijos.  

Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.

5. Aukštas juosmuo. Kažkur  girdėjote, kad tai – tik minus XS dydžio figūroms? Pfff... Kelnės aukštu juosmeniu ir tamsūs džinsai sukuria ilgų kojų iliuziją, o ilgos kojos niekam nekenkia. Prie tokių kelnių derinkite trumpus prigludusius megztinius, trumpas palaidines ar sukištus marškinėlius ir marškinius. Tamsūs džinsai aukštu juosmeniu ar plačios, gerai krentančio audinio kelnės, dengiančios aukštakulnių kulniukus, „paaugins“ jus mažiausiai 10 cm.  

Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.
Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.

6. Plonytis dirželis. Nesuveržtas plonas dirželis pabrėš juosmenį tiek, kiek reikia. Stori, platūs diržai tarsi perpjauna kūną per pusę (trumpina) ir išryškina tai, kas virš ir po juo (jei po tuo plačiu diržu pūpso pilvas, tai šis atrodys dar didesnis). Siauri dirželiai neturi tokio bjauraus poveikio ir atlieka grakštaus akcento funkciją. 

Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.

7. Tinkami apatiniai. Viskas, kas įsirėžia į pečius, nugarą, strėnas, sėdynę ir pilvą – žinia, yra blogis. Nors raukiniuoti ir nėrinuoti drabužiai dabar svaiginančiai madingi, tai, kas po jais, priklauso minimalizmui: investuokite į kūno spalvos ir juodą (tamsiai mėlyną ar tamsiai pilką) tobulos formos liemenėlę, be jokio dekoro, ir tokias pat kelnaites (stringai prieš šiuolaikinius, lazeriu sukirptus besiūlius apatinius be gumų atrodo kaip viduramžių atgyvena). 

Koreguojantys apatiniai / „Marks & Spencer“ nuotr.

Tai štai –  lieknininkitės be kančių (na, gerai minimaliomis). O kai sugrįšite į savo prieššventinius vingius, meskite į šalį visus juodulius ir prisiminkite madą – ji pavasarį mėgsta būti ryški ir įspūdinga! 

DAUGIAU: Asmeninis Lauros Mizgirytės-Latour tinklaraštis apie stilių, madą ir įkvepiančius dalykus