Komikas Danielis Slossas atradęs balansą tarp nepatogumo ir „uždraustų“ temų

Danielis Slossas
Danielis Slossas
DOVILĖ LEBRIKAITĖ
Šaltinis: Žmonės
A
A

Škotų komikas Danielis SLOSSAS (32) pasistengia, kad jo stand up pasirodyme niekam nebūtų jauku. Tačiau ribų bandymas bei „uždraustų“ temų narstymas ir pavertė jį pasauline komedijos žvaigžde, kurio pasirodymų įrašų trokšta tokie milžinai kaip „Netflix“ ir HBO.

Mačiau tavo pirmąjį šou Vilniuje 2014-aisiais – tuo metu buvai daug žadantis jaunas komikas. Šiandien – viena didžiausių žanro žvaigždžių, rengiantis šou nuo Amerikos iki Australijos, turintis specialias laidas populiariausiose transliavimo platformose. Kada supratai, kad tave iš tiesų aplankė sėkmė?

Greičiausiai po „Netflix“ įrašų – salės ėmė didėti, pradėjau vis daugiau ir vis toliau keliauti. Bet man niekada negana. Nepaliaujamai kilau, prie to pripratau, o tada pasiekiau plynaukštę – ir sustojau. Nesvarbu, kad esu aukščiausiame taške, vis tiek kartais jaučiuosi taip, tarsi leisčiausi žemyn. Sunku save įtikinti, kad taip nėra. Vis dar gyvenu baime, kad vieną rytą pabusiu ir gerbėjai manęs nebemėgs.

Jautiesi apsišaukėliu?

Kaip žmonės matuoja sėkmę? Lyginasi su kitais, o tai – tiesus kelias į depresiją, nes visada rasi sėkmingesnį. Nors karjera pranoko mano lūkesčius, vis tiek atsiranda kas nors, kas priverčia pagalvoti: „O aš to dar nepasiekiau.“ Tad retkarčiais kamuoja apsišaukėlio sindromas. Nepadeda ir tai, kad esu žymus visose pasaulio šalyse, išskyrus Angliją.

Tačiau jaučiuosi dėkingas gyvenimui. Prisimenu save septyniolikos, kai viskas, ko troškau, – tai dvidešimt minučių scenoje. Septyniasdešimties žmonių auditorija man reiškė sėkmę. Reikia būti realistu – man pasisekė labiau, nei galėjau įsivaizduoti. Jei mano karjera dabar baigtųsi, turėčiau būti laimingas.