Komikso puslapis su Žmogumi Voru aukcione parduotas už 3,36 mln. JAV dolerių

Žmogus Voras / „Sony pictures“ nuotr.
Žmogus Voras / „Sony pictures“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2022-01-14 16:00
AA

Vos vienas originalaus 1984 metų komikso puslapis su didelio populiarumo sulaukusiu herojumi Žmogumi Voru ketvirtadienį buvo parduotas Jungtinėse Valstijose už rekordinę 3,36 mln. JAV dolerių (2,93 mln. eurų) kainą, ir tai pavertė jį brangiausiai įvertintu superherojumi.

Šiame piešinyje Žmogus Voras pirmą kartą komikse pavaizduotas juodu kostiumu, kuris vėliau paskatino „Marvel“ komiksų kūrėją Mike'ą Zecką sukurti antagonistą Venomą, pasirodžiusį „Marvel Super Heroes Secret Wars no. 8“.

„Šis puslapis buvo didelis atradimas! Štai iš kur Piteris Parkeris iš tiesų gavo savo naują elegantišką juodąjį kostiumą“, – skelbia aukcionų namai „Heritage Auctions“, pristatydami kūrinį.

„Bet... šis kostiumas turi paslaptį! Nes labai greitai jis atgis ir gyvens savo gyvenimą. Tai yra veikėjo Venomo ištakos!“ – nurodoma apraše.

Aukciono pradžioje komikso puslapis buvo pristatytas už 330 tūkst. JAV dolerių (279 tūkst. eurų) kainą.

Kadras iš filmo „Žmogus voras: į naują visatą“ / Organizatorių nuotr.

Anksčiau brangiausiai parduotame puslapyje iš amerikiečių komikso originalo buvo pavaizduotas Ernis (Wolverine) iš 1974 metų leidinio „Nerealusis Halkas“ (The Increadible Hulk). Jis buvo parduotas už 657 250 JAV dolerių (573 tūkst. eurų).

1938 metų „Veiksmo komiksų“ (Action Comics) pirmojo numerio kopija, kurioje pirmą kartą pasirodė Supermenas, buvo parduota už 3,18 mln. JAV dolerių (2,78 mln. eurų) per pirmą keturias dienas Dalase, Teksase, vykusio „Heritage Auctions“ varžytinių dieną, pranešė aukcionų namai tviteryje.

Komiksų vertinimo institucija CGC šią kopiją įvertino 6 balais. Kitos dvi garsiausio pasaulio komiksų leidinio kopijos buvo įvertintos geriau ir anksčiau vykusiame aukcione buvo parduotos brangiau, pranešė „The Hollywood Reporter“.