Koncertą Kaune surengę „Nerijos“ vyrai krizės atveju žadėjo kilogramą aukso

Stasys Povilaitis
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Antrosios Kalėdų dienos vakarą Kauno filharmonijoje koncertavo legendinis „Nerijos“ vyrų kvartetas: Stasys Povilaitis, Vitalijus Pauliukas, Simonas Donskovas ir Antanas Čapas. Iki šio gyvo garso koncerto likus savaitei jau buvo parduoti visi bilietai. Vyresnio amžiaus publika su džiaugsmu pasinėrė į sentimentalius prisiminimus – dainas, kurios skambėjo jų jaunystėje ir tapo nemaria Lietuvos estrados klasika.

Dainininkų garbei reikėtų pasakyti, kad ir šiandien dainos skamba taip, kaip prieš trisdešimt  ar keturiasdešimt metų. Į elitinį „Nerijos“ ansamblį praėjusio amžiaus antroje pusėje patekdavo tik išskirtinio balso ir talento dainininkai. Todėl nenuostabu, kad dauguma jų vėliau padarė stulbinančią solo karjerą. O ryškiausia ansamblio žvaigždė – Stasys Povilaitis – gali būti drąsiai vadinamas Lietuvos estrados maestro.

Estrados žvaigždžių „Nerijos vyrų“ koncertas Kaune (8 nuotr.)
+2

Publikai nereikėjo laiko apšilti. Vos pasirodžius pirmajam iš „Nerijos“ vyrų V.Pauliukui, salė prapliupo plojimais. O  po  „Dar ne ruduo“ ir „Raganų puota“  jau  reikalavo pakartot. „Čia – gyvas garsas, jokios fonogramos“, – galimybe groti su ansambliu džiaugėsi dainininkas ir mielai pakartojo savo legendinį hitą  liaudyje labiau žinomą pavadinimu „Šoka basos raganaitės“.

Vitalijus Pauliukas / Koncerto organizatorių nuotr.

Antanas Čapas graudino su „Iš Suvalkijos lygumų“, o vėliau skėlė juokelį, kuris jam gali brangiai kainuoti. „Šita daina yra auksinė, nes kažkada su ja laimėjau „Auksinį mikrofoną“. Septyni kilogramai aukso – tai ne juokas. Jei kažką ištiks didelė krizė, per S.Povilaitį susiraskit mane – atkirsiu kilogramą“, – pristatydamas vieną garsiausių  savo dainų „Tu atėjai lyg Aušrinė“ šmaikštavo A.Čapas. Belieka tikėtis, kad publika nesuprato šio pasiūlymo pažodžiui.

Vitalijus Pauliukas / Koncerto organizatorių nuotr.

„Šis dainininkas niekada nevalgydavo prieš koncertą, bet po jo visada užkirsdavo lašinių. Toks receptas padėjo jam iki šiol išlikti lieknam ir jaunatviškam“, – pristatydamas dar vieną iš „Nerijos vyrų “ S.Donskovą, sakė S.Povilaitis.  Vos pasirodęs scenoje S.Donskovas  susprogdino tikrą energijos bombą – jei salėje dar buvo likę santūrių klausytojų, tai po jo temperamentingo  „Laiko rato“  salė tiesiog pašėlo. Tokia nuotaika dažniausiai būna ne antrąją Kalėdų, o antrąją vestuvių dieną.

Stasys Povilaitis į koncertą Kaune atvykęs iš Palangos, kur praleidžia vis daugiau laiko, atvežė pajūrio kvapą ir dainą „Kvepia pušynai“. „O dabar gaisrininkų daina „Sudeginti tiltai“, – sąmoju tryško ir S.Povilaitis. Kai salė reikalavo kartoti, maestro nepasimetė: „Vieną kartą sudeginti tiltus, tai – atsitiktinumas ar nelaimė, o du kartus – jau terorizmas“. Ir pakvietė į sceną visus savo kolegas. „Švieski man vėl“ skambėjo ypač galingai, kai ją atlika visi keturi „Nerijos“ vyrai.

Vitalijus Pauliukas / Koncerto organizatorių nuotr.
Skaitykite daugiau