Koncertą Kyjive surengė pirmieji lietuvių muzikantai: „Sunku apsakyti, koks jausmas čia apėmė“

„Juodvarnis“ / Asmeninio albumo nuotr.
„Juodvarnis“ / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-27 16:48
AA

Praėjusį ketvirtadienį, kovo 24 dieną, nuskambėjo pirmas lietuvių koncertas okupantų puolamoje Ukrainoje. Šalies sostinėje Kyjive lankėsi lietuvių metalo grupė „Juodvarnis“. Vilniečiai neslėpė, kad koncertuoti šalyje, į kurią Rusija kasdien laido raketas, buvo kiek neramu, tačiau jie norėjo išreikšti savo paramą ukrainiečiams.

„Šią kelionę planavome jau kurį laiką. Norėjome parodyti solidarumą su broliais ir sesėmis ukrainiečiais. Kadangi esame muzikantai, nusprendėme, kad turime daryti tai, ką darome geriausiai – groti. O juk koncertas – puiki proga susitikti, bendrauti ir svarbiausia – pajausti. Juk mūsų toks darbas – sutelkti žmones, suteikti jiems gerų emocijų.

Nors ir mūsų kūryba dažniausiai liūdna ir pikta, būtent tai klausytojui leidžia išjausti tai, kas jo viduje, bei parodo jam, kad jis ne vienas tai jaučia. Tai duoda paguodą ir padrąsina. Tai, kas vyksta Ukrainoje yra baisu ir visi ten gyvenantys jaučia liūdesį, pyktį ir baimę, tik šie jausmai ten dabar kelissyk stipresni nei mūsų kasdienybėje“, – pasakojo grupės narys Augustinas Bėkšta.

„Juodvarnis“ prie Sofijos / Asmeninio albumo nuotr.

Grupei pavyko ne tik susiorganizuoti koncertą, tačiau ir paremti Ukrainos karius siuntiniu iš Lietuvos.

„Labai džiaugiamės dar ir tuo, kad nereikėjo vežtis absoliučiai visų instrumentų. Mūsų automobilyje tilpo dar keliolika sudedamų lovų Ukrainos kovotojams. Jas susirinkome „Blue/Yellow“ sandėlyje Vilniuje ir pristatėme į Kyjivą, o ten sukrovėme į sunkvežimį, kuris tikime saugiai pristatys jas į frontą“, – pasakojo grupės nariai. Tai nėra pirmas Juodvarnio koncertas Ukrainoje.

2017 metų vasarą grupė pasirodė festivalyje „Carpathian Alliance“ vykusiame pačiose Karpatų kalnuose. „Koncerte Kyjive buvo ir žmonių, kurie matė mūsų pasirodymą Karpatuose. Netgi atsinešė atspausdintą nuotrauką su mūsų vokalistu, darytą tame festivalyje ir prašė pasirašyti. Sunku apsakyti tokiais momentais apimantį jausmą“, – sakė vilniečiai.

„Juodvarnis“ Kyjive po koncerto / Asmeninio albumo nuotr.

Nors ukrainiečių kasdienybė dabar sunki, Lietuvių teikiama parama Ukrainoje jaučiama ir itin vertinama. „Reikia nuvykti į Ukrainą, norint pilnai suprasti, kaip jaučiasi tie žmonės, tačiau jie laikosi. Gyvenimas verda pilnu pajėgumu, o ir pozityvumo ten nemažai. Labai jaučiasi lietuvių teikiama parama.

Akcijos – „Radarom“, bairaktarai, „Legion of Boom“, „Sušildykim Ukrainą“ ir visos kitos nebuvo nepastebėtos. Mus apšildžiusios grupės klavišininkė nuo scenos išsakė padėką, išvardindama bene visas šias akcijas. Jie labai vertina mūsų palaikymą. Netgi sakė, kad po visko nežinos, kaip už tai atsidėkoti. O mes jiems sakome, kad tai ne jūs turite mums dėkoti“, – įspūdžiais dalinosi „Juodvarnis“.

„Juodvarnis“ Kyjive (11 nuotr.)
+5