Koncertas „LRT Opus metai Ore“ suvienys penkiolika Lietuvos muzikos atlikėjų

Susitikimas su „LRT Opus“ komanda / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Prieš metus startavusi ir klausytojų bei žiūrovų mėgiama koncertų serija „LRT Opus Ore“ lapkričio 30-ąją sostinės menų fabrike „Loftas“ gyvo garso koncertu, pavadintu „LRT Opus metai Ore“, pažymės vienerių metų sukaktį. Pirmadienio popietę „LRT klube“ susirinkę projekto organizatoriai džiaugėsi sėkminga veikla ir galimybe prisidėti prie lietuviškos muzikos plėtros.

Koncertų ciklo „LRT Opus Ore“ režisierius Povilas Varvuolis teigė, kad koncertas bus tikrai neeilinis: „Nesinori daryti tokio eilinio koncerto, kurį žmonės gauna atėję į klubą. Pats renginys bus ir koncertas, ir tarsi projekcija radijui. Grupės gros kūrinius, keisis, o tų pasikeitimų metu galėsite girdėti įdomių pašnekesių iš mūsų radijo. Norisi padaryti tikrai išskirtinį renginį – ypatingas dekoracijas, šviesas. Manau, tai bus išskirtinis kokybiškos muzikos renginys. Juk vien tai, kad turėsite galimybę išgirsti penkiolika grupių – įspūdinga.“

„LRT Opus“ komanda pristatė lapkričio 30-ąją įvyksiantį „LRT Opus metai Ore“ koncertą (23 nuotr.)
+17

Jam antrino ir „Golden Parazyth“ narys Giedrius Širka, pasidžiaugęs, kad projektas sėkmingai juda pirmyn ir vienerių metų sukakties koncertas bus savotiškas sėkmingos veiklos įprasminimas.

„Pagaliau lietuvių grupės turi tokį vakarietišką projektą. Man rodos, tai apskritai vienintelis toks projektas Lietuvoje – smagu, kad jis auga, jam ruošiasi daug žmonių. Tikimės, ir toliau grupės noriai dalyvaus šiame projekte“, – teigė jis.

„LRT Opus“  vadovas, muzikologas Darius Užkuraitis pasakojo, kad projektas per metus laiko spėjo išsiplėsti ir pritraukti daug talentingų muzikantų, todėl būsimas koncertas vainikuos sėkmingą metų veiklą: „Atsiradus radijo stočiai „LRT Opus“ mes siekėme, kad jaunos grupės turėtų vietą, kur galėtų pasireikšti. Iš pradžių buvo lietuviškos muzikos badas, bet laikui bėgant grupių vis daugėjo – jaunų, įdomių kūrėjų. Iš pradžių ir pačios grupės įtariai žiūrėjo į šį projektą, tačiau laikui bėgant supratome, kad entuziazmas ir daug kūrybinių minčių padėjo išplėsti šį projektą iki tokio lygio, koks jis yra dabar.“

Darius Užkuraitis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

D.Užkuraitis taip pat pasidžiaugė, kad projektas pasiekė tokį lygį, kad atlikėjų nebereikia ieškoti, jie patys rodo didelį norą dalyvauti. „Šiuo metu jau patys nebeieškome, kas galėtų groti pas mus, pačios grupės jau stoja į eilę norėdamos pasirodyti ir pagroti. Džiaugiuosi, kad visa tai tapo nebe laikinu projektu, nes gerų atlikėjų Lietuvoje tikrai yra. Žmonės kartais net nežino, kiek įdomių muzikantų turi Lietuva, todėl šie koncertų ciklai, tikimės, padės atkleisti lietuviškos muzikos kūrėjus platesnei auditorijai“, – teigė jis.

Šeštadienio vakarą savo pasirodymus gyvo garso koncerte „LRT Opus metai Ore“ surengs ir metų muzikos iniciatyvą sveikins „LRT Opus“ bičiuliai: „Golden Parazyth“, „Keymono“, Alina Orlova, „Freaks On Floor, „mmpsuf“, Markas Palubenka, „Colours of Bubbles“, „Mesijus x Garo“, „Sheep Got Waxed“, „Garbanotas Bosistas“, „Los Turbos“, „Umiko“, „Deeper Upper“, „Candee Train“ ir „Soul Moustache“. Koncertas bus filmuojamas ir tiesiogiai transliuojamas radijo bangomis, vėliau perkeliamas į televiziją bei internetą.

 

Skaitykite daugiau