Konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ organizatorė Inga Jablonskė: „Kiekviena mama turi galimybę pasirinkti“
Visos esamos ir būsimos Lietuvos mamos kalendoriuose turėtų pasižymėti balandžio 28-ąją dieną. Jau šį sekmadienį antrąjį susitikimą kvies konferencija sąmoningoms mamoms „Sveika ir laiminga mama“, vyksianti naujojoje Vilniaus „Siemens“ arenos erdvėje „Confer by Siemens arena“. Pernai sužavėjusi minias, šiemet vienintelė tokia konferencija Baltijos šalyse žada būti dar įspūdingesnė – pranešėjų gretose 14 ryškių užsienio ir Lietuvos mokslininkų, lektorių, autorių, trenerių. Viena jų – konferencijos sumanytoja, mokymų centro „SoulAction“ lektorė, „Įkvėpimo dirbtuvių“ autorė Inga Jablonskė.
Inga, esate viena iš konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ iniciatorių. Ką jums reiškia šis apibrėžimas?
Man „Sveika ir laiminga mama“ – tai mama, įsiklausanti į save ir savo šeimą bei kiekvienoje gyvenimo situacijoje ieškanti individualių atsakymų, inspiracijų. Tai mama, kuri augindama vaikus auga kartu pati.
Ji yra ne tik išmintinga, bet ir žaisminga, spontaniška, mylinti ne tik savo atžalas, vyrą, bet ir besąlygiškai mylinti pačią save. O tai visada reiškia priėmimą visų savo pusių, savybių, leidimą sau būti netobula, tikra ir tuo pačiu vienintele.
Manau, kad kiekviena mama ir kiekviena šeima yra skirtinga, tad kam vaikytis šablonų ir stereotipų, jeigu galima susikurti savo unikalų gyvenimo būdą?
Dažnai esate pristatoma kaip įkvėpimo motyvatore ir lektore. O kas jums yra įkvėpimo šaltinis?
Labiausiai mane įkvepia sūnus, kuris auga ir nuolat verčia būti kūrybiška, įsitraukusia, žaidžiančia. Tai man be galo patinka!
Nuostabus įkvėpimo šaltinis yra ir pats gyvenimas. Jis nuolat kinta ir vis pasiūlo keistis man pačiai, evoliucionuoti. Man patinka vis kelti sau naujus klausimus ir smalsiai ieškoti atsakymų. Draugai juokiasi, kad jei Kristupas Kolumbas būtų buvęs moteris – jis būtų panašus į mane (šypsosi). Manau, šiame juoke yra tiesos. Tik mano neatrastos žemės yra nenuilstantis domėjimasis kiekvieno žmogaus potencialu, kitaip tariant – supertalentais.
Žinoma, įkvepia ir filosofiniai, bet kartu labai praktiški klausimai – kaip kiekvienoje situacijoje padėti žmogui būti geresniu, kuriančiu, o ne griaunančiu? Gal skamba rimtai, bet man pačiai tai žaidimas, įkvėpimas, tas tyro oro gurkšnis, kurio ieškau visose gyvenimo situacijose. Kai staiga iššoki iš kasdienybės ir patenki į kitokį pasaulį – tokį, kuriame žmonės palaiko vienas kitą, skatina, sako gerą žodį.
Kaip manote, ar šiuolaikinėje visuomenėje sunku būti mama?
Visuomenė dažnai mums pasiūlo, kokios turėtume būti ir tai gali tapti kalėjimu. Staiga tu turi „įlįsti“ į rūbą, kuris galbūt tau visiškai netinka. Tarkime, vieni žmonės tau gali sakyti, kad būdama mama tu turi dirbti ir neiškristi iš rinkos, o kiti tave smerks, kad neskiri viso savo laiko vaikams.
Tokie stereotipiški ir kardinalūs požiūriai ir sukuria tą sunkumą. Kartais atrodo – nors persiplėšk! O jeigu tų išorinių nuomonių neklausyti ir leisti sau vadovautis širdies balsu, intuicija? Iš karto lengviau, natūraliau, nukrenta svarmenys ir atsiranda laisvės jausmas. Laisvės pasirinkti ir gyventi savą gyvenimą.
Manau, kad kiekviena mama turi galimybę pasirinkti: motinystės patirtį paversti didžiausiu sunkumu, išbandymu ar nebūtinai lengva, bet fantastiška kelione kartu. Juk kiekvieną gyvenimo situaciją, net ir sunkiausią, galima priimti kaip žlugdančią, arba mus auginančią.
Buvimas mama – tai ir didžiausia dovana, ir milžiniška atsakomybė. Juk vaikai yra mūsų veidrodžiai! Viskas, kas gyvena mūsų galvose, kaip mes elgiamės, kokiomis vertybėmis vadovaujamės – bus sugerta ir taps jų gyvenimo pagrindu.
Konferencijos metu ir pati žengsite į sceną su savo pranešimu. Kokia pagrindinė jo žinutė?
Labai noriu pasidalinti tuo, ką atradau ir kas padėjo kitomis akimis pamatyti save, kaip mamą ir moterį. Nuolat girdžiu iš daugybės mamų, kad būdamos tik su vaiku, jos manosi prarandančios socialinius įgūdžius ir tai įjungia įvairias ateities baimes.
Tačiau aptikau, kad kiekviena iš mūsų tapusi mama, kaip tik augina ir atskleidžia savyje mažiausiai 7 supertalentus, netgi galėčiau sakyti galias, kurios vėliau gali būti pritaikytos mūsų karjerose, veiklose, versluose bei didžiausiuose projektuose. Taigi, pagrindinė pranešimo žinutė bus, kaip pamatyti savyje talentus ir juos sąmoningai vystyti.
Minėjote, kad pranešimo metu moterims priminsite, kad kiekviena iš mūsų esame įdomi ne tik sau, bet ir kitiems. Ar iš tiesų Lietuvos moterys yra linkusios save nuvertinti?
Savo pranešimą iliustruosiu tikrų moterų istorijomis, kurios specialiai konferencijai „Sveika ir laiminga mama“ sutiko intymiai ir nuoširdžiai pasidalinti kaip atrodo gyvenimas, kai save matai iš neigiamos ir teigiamos pusių.
Požiūris gali būti nuostabus lūžio taškas, pasukantis gyvenimą kitu keliu. Ir tam užtenka tik vidinio noro. Taigi, kiekviena moteris, šią sekundę, pati gali pasirinkti kokiomis akimis save matyti – šito negali iš mūsų niekas atimti.
Ko palinkėtumėte moterims?
Kiekvienai moteriai linkiu visada į save žiūrėti tik mylinčiomis akimis! Taip, kaip mama žiūri į savo kūdikį – su besąlygiška meile ir tikėjimu bei troškimu suteikti viską, kas geriausia. Ir, žinoma, ieškoti savyje ne tobulumo, o unikalumo.
Konferencija sąmoningoms mamoms „Sveika ir laiminga mama“ vyks balandžio 28 d. Vilniaus „Siemens“ arenos erdvėje „Confer by Siemens arena“. Bilietus platina „Tiketa“.