Konkursas „Gitarų Šėlsmas'19“ atskleidė geriausių Lietuvos gitaristų vardus

Konkurso akimirka / L. Kazakevičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vakar vakarą muzikos klube „Tamsta“ šventė visi, neabejingi kone populiariausiam pasaulio instrumentui – gitarai. Čia vyko konkursas „Gitarų Šėlsmas'19“, skirtas populiarinti muzikai, atliekamai akustine, klasikine, elektrine ar bosine gitara.

Konkurso finalo dalyviai varžėsi trijose kategorijose. Roko/bliuzo, džiazo/klasikos bei boso kategorijose penkiolika atrinktų jaunų (iki 35 metų amžiaus) muzikantų atliko savo kurtas kompozicijas. Sužavėti žiūrovus ir komisiją kiekvienam dalyviui ant scenos buvo skiriama iki 10 minučių.

„Gitarų Šėlsmas'19“ šiemet geriausio gitaristo ieškojo jau keturioliktą kartą. Pasak organizatorių, konkurso užuomazgų reiktų ieškoti gitara.lt forume, kuriame jis buvo sugalvotas forume dalyvaujantiems, grojantiems ir gitarai prijaučiantiems muzikantams kaip proga parodyti save ir įvertinti kitus.

Šiemet roko ir bliuzo kategorijoje šios stilistikos kūrinius atliko gitaristai Mykolas Tamulevičius, Paulius Pilkauskas, Mykolas Saugūnas, Lina Vaštakaitė ir Džiugas Juzėnas. Pirmąja vietą ir elektrinę gitarą „Gibson Explorer Elite 2018“ laimėjo D. Juzėnas. Antroji vieta bei pedalas gitarai „Anasounds“ atiteko L. Vaštakaitei, o trečioje vietoje liko M. Saugūnas.

Konkurso akimirka / L. Kazakevičiaus nuotr.

Kiekviena konkurso kategorija turėjo ir savo nugalėtojus. Džiazo / klasikinės stilistikos kategorijoje pirmąją vietą ir „Godin“ gitarą pelnė Federico Leder. Prizines vietas taip pat užėmė Vadimas Stankevičius ir Deimantas Balys Jurevičius, aplenkę kolegas Kristiną Volkovę ir Rolandą Kalinauską.

Geriausiu bosistu šiemet pretendavo tapti Laurynas Pajaujis, Indrė Šalčiūtė, Domas Žostautas, Teodoras Balčiauskis ir Vainius Indriūnas. Pastarasis atlikėjas, sužavėjęs publiką bei komisiją laimėjo pirmąją vietą ir bosinę gitarą „Fender American Performer Precision Bass“. Antros ir trečios vietos prizus atitinkamai pasidalino D. Žostautas ir T. Balčiauskis.

Norinčių pasidalinti savo kūrybiškumu gitaristų „Tamstoje“ šiemet netrūko. Savo kurtų kompozicijų įrašus konkurso komisijai atsiuntė trisdešimt dalyvių. Internetinio balsavimo būdu buvo atrinkti penkiolikos autorių kūriniai, surinkę aukščiausius balus. Juos trečiadienio vakarą gyvos muzikos klube „Tamsta“ stebėjo ir vertino gausi draugų, klubo svečių ir profesionalios komisijos publika.

Muzikos klubo „Tamsta“ sezonui artėjant vasaros atostogų link dera prisiminti, jog „Gitarų Šėlsmas“ ­­– ne paskutinis šiemet organizuojamas muzikinis konkursas. Gegužės 22 d. klubo scenoje dėl geriausiųjų titulo varžysis visos Lietuvos ukulėlių mėgėjai, nes čia vyks antrasis ukulėlių konkursas „Virš Vaivorykštės 2019“

Skaitykite daugiau