Konkurso „Injekcija“ finalininkė: Ugnė Martinaitytė ir jos kolekcija „CosJ.“
Portalas Žmonės.lt tęsia konkurso „Injekcija“ finalininkų pristatymą. Gruodžio 10-ąją Nacionalinėje dailės galerijoje pasirodys šešiolika atrinktų jaunųjų dizainerių, pateikusių darbus ir jais atsakiusių į klausimą, ar mada lygu religija.
Metus pasigilinusi į architektūrą ir dizainą dabar Vilniaus dailės akademijoje Ugnė Martinaitytė studijuoja kostiumo dizainą. Tačiau kostiumų kolekcijas jaunoji dizainerė kūrė dar iki studijų akademijoje: Ugnės kūrybinėje biografijoje – net keturios kostiumų kolekcijos ir ilgas sąrašas parodų bei projektų, kuriuose ji dalyvavo studijų metais.
Festivalis „Mados infekcija“, į kurį Ugnė pretenduoja patekti su savo kolekcija, jai taip pat pažįstamas iš arti: ji buvo net penkių festivalyje dalyvavusių dizainerių ir jų duetų – Bibi Ghost (Danija), Irakli Nasidze (Prancūzija), „C/ Bruerberg“ (Norvegija/NORDIC LOOK), Michael Sontag (Vokietija) ir dizainerių dueto „Grosser Heinrich“ (Vokietija) – asistentė, talkino konkurso „Injekcija“ ir festivalio „Mados infekcija“ organizatorių komandai.
Pastaraisiais metais Ugnė kuria kostiumus spektakliams, dirba stiliste fotosesijų ir televizijos laidų metu bei mados temomis rašo vienam internetiniam portalui.
Kolekcija „CosJ.“
„CosJ.“ arba „CosmoJesus“ – pavadinimas, kuriame „Cosmo“ yra kosmosas, o Jesus – religijos simbolis. Kolekcija jungia priešingybes – materialų ir dvasinį pasaulius. Labiausiai pasaulyje paplitusi religija – krikščionybė – kalba ne tik apie stebuklus, bet ir turi daug sąsajų su kosmosu. Dangaus simboliai krikščioniškose ikonose ir šiandieninis kosmonautas yra Ugnės susidomėjimo objektai.
Aureolė virš šventųjų galvų yra tarsi apsauginis kosmonauto skafandras. Kosmonautas, skrendantis į kosmosą ieškoti mokslinio paaiškinimo visatos susiformavimui, meldžiasi Dievui. Tad Ugnės kolekcijos idėja paremta krikščionybės ir kosmoso simbolių supanašėjimu: kai krikščionybė tampa kosmosu, o Jėzus – kosmonautu.
Svarbiausias kolekcijos akcentas – spausdintas piešinys ant audinio (printas). Piešinys iliustruoja kolekcijos idėją – Jėzus-kosmonautas. Tankesnio ar retesnio raporto piešiniai perkeliami ant skirtingų modelių, vienur margintas visas drabužių komplektas, kitur piešinys atsiranda tik kaip maža detalė. Sujungus kosmoso ir krikščionybės simbolius iškyla taikos ir nuolankumo įvaizdis. Tyras ir klausiantis žmogus, pasimetęs, atsargus, androgeniškas kosmonautas mėnulyje – toks Ugnės kolekcijos veidas.