Konkursui „Lietuvos spaudos fotografija“ – 20 metų: šiemet darbus pateikė 110 fotografų

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ / Sauliau žiūros nuotr.
Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ / Sauliau žiūros nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-05-04 10:01
AA

Šiemet konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ švenčia savo dvidešimtmetį. Šių metų konkurso darbus visą gegužę galima apžiūrėti Vilniaus rotušėje.

Nepaisant to, jog praeitais metais nemaža mūsų gyvenimo dalis buvo surakinta pandemijos, konkurse dalyvavo per 110 šalies fotografų, kurie tarptautinei vertinimo komisijai pateikė arti 3200 nuotraukų.

Fotografijas vertino profesionalūs spaudos fotografai Tatsiana Tkačova (Baltarusija), Dragan Kujundzic (Serbija), Zenonas Nekrošius (Lietuva), grafikė bei fotomenininkė Daiva Kairevičiūtė ir ilgametis Lietuvos spaudos fotografų klubo vadovas, kultūros prodiuseris Jonas Staselis.

Savo komentaruose konkurso komisijos nariai ne kartą pabrėžė aukštą Lietuvos žiniasklaidos fotografų profesionalumą, gebėjimą nukelti žiūrovą į įvykio vietą, mokėjimą atskleisti žmonių išgyvenimus ir jausmus, gamtoje vykstančius procesus ar politinio gyvenimo subtilybes vienu kadru ar ištisu reportažu.

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ / Andriaus Repšio nuotr.

Šiemet konkursiniai darbai suskirstyti į 8 kategorijas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra ir Pramogos“, „Gamta ir jos apsauga“, „Kariuomenė“, „Sportas“ bei „Reportažas ir fotopasakojimas“.

Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ jau dvidešimt metų siekia skatinti šalies fotožurnalistus ieškoti savito požiūrio atsakingai vizualiai informuojant visuomenę apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei pasaulyje.

Tradiciškai, konkurso žiuri išrenka nugalėtoją kiekvienoje kategorijoje. Konkurso nugalėtojų apdovanojimų ceremonija planuojama surengti gegužės 28-ąją Vilniaus Rotušės aikštėje.

Parodą „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ galima aplankyti gegužės 4–29 dienomis Rotušės antrame aukšte.