Kopenhagos mados savaitės gatvės stilius: kaip rengiasi stilingiausios skandinavės?

Kopenhagos mados savaitės gatvės stilius/Vida Press nuotr.
Greta Kukštaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Kopenhagos mados savaitė kasmet suburia vis daugiau skandinavišku stiliumi besidominčių mados pasaulio atstovų. Nors šiauriečių dizaineriai pasižymi išskirtine estetika ir ypatingu dėmesiu detalėms, šiemet kone didžiausias mados fotografų dėmesys krypsta į stilingai pasipuošusius mados savaitės svečius.

Kai kurie iš jų renkasi minimalizmą ir neįpareigojančius, skandinaviškam stiliui būdingus įvaizdžius, kuriuos puikiai derina su sezono madingiausiomis detalėmis ir aksesuarais, o kiti stebina ryškiomis spalvomis, neįprastais siluetais ir kirpimais su vintažo prieskoniu. Nesunku pastebėti, jog mada vis labiau atsigręžia į Šiaurę, kur minimalizmas, estetika, žaismingas detalių, spalvų, raštų bei audinių  tarpusavyje žaismas tapo naująja mados banga.

Tad kokios pagrindinės mados kryptis vyrauja šiuo metu vykstančios Kopenhagos mados savaitės gatvėse?

Pūstų ir plačių pečių suknelės

Pūstų, plačių pečių suknelės, primenančios Viktorijos laikus, šį sezoną ypač madingos. Gatvėje ar pakeliui į kolekcijų pristatymus tokiomis suknelėmis pasipuošusių stilingų moterų galima išvysti ne vieną. Pasiūtos iš organzos ar tiulo ir įvairių ryškių spalvų – tokie skandinavų dizaineriai kaip Ganni ar Cecile Bahnsen diktuoja šios „princesiškos“ aprangos tendencijas su šiek tiek vintažo ir rokeriško prieskonio.

Balta spalva nuo galvos iki kojų

Kopenhagoje visuomet matome daug ryškių spalvų, tačiau šį sezoną daugybė mados savaitės lankytojų nuo galvos iki kojų dėvi baltus drabužius, nesvarbu ar tai būtų marškinėlių ir kelnių derinys, ar kostiumėlis, suknelė.

View this post on Instagram

Last Night?

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Minkštos delninės

Ši mados namų  „Bottega Venetta“ sukurta delninė jau dabar gali vadintis sezono ikona. Pasaulio stilingiausios jau spėjo pamilti ją iš pirmo žvilgsnio ir derinti prie įvairiausių įvaizdžių. Naujoji tendencija – jokių rankenų! Rankinę galima nešiotis ir rankose, kaip stilingą ir pagrindinį viso derinio aksesuarą.

View this post on Instagram

brøgger ? #cphfw

A post shared by A Y L I N (@aylin_koenig) on

Skandinaviškas minimalizmas

Daugelis mados savaitės lankytojų šį sezoną pasirinko minimalistinę aprangą, dažniausiai orientuotą į klasikinius baltus marškinėlius ar kelnes. Skandinavės ypač mėgsta derinti vyriško stiliaus kirpimo drabužius ir detales moteriškoje aprangoje, tad vienas dažniausių jų pasirinkimų – iš pažiūros per dideli, plačių pečių vyriško kirpimo švarkai.

View this post on Instagram

?: @thestyleograph Copenhagen Fashion Week SS20

A post shared by StreeTrends (@streetrends) on

View this post on Instagram

? #cphfw

A post shared by Guri Heli (@guriheli) on

Įvairių raštų suknelės

Kopenhagos stilingiausių žvilgsniai jau ilgą laiką nukreipti į įvairių raštų margintas sukneles. Nesvarbu, kokio ilgio, kirpimo ar modelio jos būtų, svarbiausia, jog margintos ryškiomis spalvomis ir raštais. Prie raštuotos suknelės šios moterys taip pat nebijo derinti ir kito rašto batelius ar rankinę arba derinti skirtingų raštų palaidinę su midi sijonu ar plačiomis kelnėmis.

Švarko ir šortų kostiumėliai

Įkvėpti vyriško vintažinio stiliaus švarko ir šortų kostiumėliai užvaldė Kopenhagos mados savaitės gatves! Pamirškite ilgas kostiumines kelnes ir rinkitės platesnius šortus, prie kurių galėsite pasipuikuoti naujais kaubojiško stiliaus batais iki kelių. Prie šio kostiumėlio taip pat puikiai tiks ir aukštakulnės basutės ar grubūs sportiniai bateliai.

View this post on Instagram

back in copenhagen ✨ #cphfw

A post shared by Sylvie Mus (@sylviemus_) on

Kopenhagos mados savaitės gatvės stilius (18 nuotr.)
+12
Skaitykite daugiau