Koronavirusas neaplenkė Renatos Norvilės: „Imunitetas nebeatlaikė“

Renata Norvilė / „Sveiko rytojaus“ stop kadrai
Renata Norvilė / „Sveiko rytojaus“ stop kadrai
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
A
A

Atlikėja, laidų vedėja, o šiandien ir epoksido dirbinių kūrėja Renata Norvilė nesitikėjo, kad gavusi du skiepus ji vis tiek pateks į pandemijos gniaužtus ir užsikrės Covid-19 liga. Kaip teigia Renata, ji skyrė per mažai dėmesio savo imuninei sistemai.

„Man nepavyko išvengti Covid-19, nors stengiamės labai sveikai gyventi. Gyvenome sodyboje atokiau nuo žmonių, bet rugsėjo mėnesį, prasidėjus mokslams ir grįžus namo, sužinojome, kad sūnus susirgo Covid-19. Puolėme visi tikrintis ir, pasirodo, mamytė taip pat pasigavo virusą“, – TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo atlikėja.

R.Norvilė pasakoja, kad nors sirgo, palyginti, nesunkiai, visgi, jautė ne vieną šiai ligai būdingą nemalonų simptomą.

„Buvo sloga, nemiga ir galvos skausmas. Nors viskas jau praėjo, bet nemiga dar liko. Galima sakyti, imunitetas mane pavedė. Aš savęs negailiu ir negaliu sėdėti be darbo. Susiradau tokią veiklą – epoksido liejimas, lieju įvairius laikrodžius. Tai tapo didžiuliu mano hobiu ir nauja veikla. Kiekvieną dieną rūpiniesi namais, darbais, šeima, o galiausiai, pamiršti save. Tie neišgerti laiku papildai ir vitaminai, per didelis nuovargis, netinkama mityba, sugrįžus į didžiulį tempą, ir štai – pasekmės. Tačiau persirgusi koronavirusu ėmiau skirti daug didesnį dėmesį sau“, – teigia atlikėja R.Norvilė.

Deivis ir Renata Norvilai / R.Norvilės kurti laikrodžiai / ŽMONĖS foto ir asmeninio albumo nuotr.
Deivis ir Renata Norvilai / R.Norvilės kurti laikrodžiai / ŽMONĖS foto ir asmeninio albumo nuotr.

Faktą, kad dainininkė susirgo iš karto po to, kai pasiskiepijo antrą kartą, profesorė imunologė Violeta Kvedaravičienė aiškina tuo, kad kiekvieno žmogaus imuninė sistemą į tuos pačius dirgiklius reaguoja skirtingai.

„Imuninė sistema – tai visa eilė vieningai funkcionuojančių organų ir jų sistemų bei tų ląstelių produktų, kurie apsaugo mūsų organizmą nuo virusų, nuo bakterijų, nuo toksinų ir visų kenksmingų išorės veiksnių. Be to, reikėtų nepamiršti, kad imuninė sistema saugo nuo mūsų pačių ląstelių griuvimo, apsaugo ir nuo vėžio vystymosi. Bet kokią ligą mes galėtume paaiškinti vienu, arba kitu  imuniniu sutrikimu“, – apie imunitetą pasakoja gydytoja imunologė.

„Net ir skiepijantis geriausiomis vakcinomis, nereiktų tikėtis, kad jau sekančią dieną jausitės gerai. Visgi, reikia laiko tam, kad mūsų organizmas suformuotų įgytą imunitetą. Mūsų apsauginės ląstelės gaminasi nuo poros savaičių iki mėnesio laiko. Kiekviena ląstelė turi tam tikrą gynybinę funkciją ir daktaras, padaręs paprastą kraujo tyrimą, gali pasakyti apie jūsų imuniteto būklę. Jeigu mes grūdinsimės, sveikai valgysime, mažiau nervinsimės, o mūsų emocijos bus teigiamos, žinoma, kad mūsų imuninė sistema ir sveikata bus geresnės. Taip, mes galime padėti organizmui. Dabartiniai skiepai sukelia labai mažai nepageidaujamų reakcijų, o apsauga yra apie 90 procentų“, – apie imuniteto formavimąsi po skiepų pasakoja gydytoja V.Kvedaravičienė.

Kaip rašoma pranešime spaudai, pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, pavojų imuninei sistemai kelia ir antioksidantų, ypač vitaminų C ir D, mikroelementų, tokių kaip, seleno, mangano, vario, stoka. Beveik neįmanoma suvalgyti tiek daržovių ir vaisių, kad galėtume kompensuoti šį trūkumą – ypač šaltuoju metų laiku, todėl organizmą vertėtų pastiprinti ir maisto papildais bei kitais natūraliais būdais.

Visgi, profesorė V.Kvedaravičienė įspėja, kad papildus reikia vartoti atsakingai, kadangi vitaminų perdozavimas gali būti toksiškas. Tikslią dozę ir naudojimo laikotarpį gali paskirti šeimos gydytojas.

Anot gydytojos, verta atkreipti dėmesį į šiuos, apie imuniteto silpnėjimą pranešančius, organizmo ženklus:

  • dažnai peršąlu ir sergu įvairiomis infekcinėmis ligomis;
  • vargina pūslelinė;
  • oda sausa, sudirgusi;
  • plaukai sausi ir silpni;
  • kamuoja nuovargis;
  • dažnai sutrinka virškinimas, užkietėja viduriai,
  • neramina kūno svorio pokyčiai,
  • neretai genda dantys,
  • pastaruoju metu ilgai gyja žaizdos.