Šiuolaikinė kosmetologija išties labai pažengusi į priekį. Pastaraisiais dešimtmečiais joje atsirado tokia gausybė technologinių inovacijų, kad tarp jų pavadinimų galima labai lengvai pasiklysti. Norime jums pristatyti metodą, kuris yra pelnęs Chemijos Nobelio premiją – elektroporaciją.
Kas slypi po šiuo, regis, gana sudėtingai skambančiu pavadinimu? Apie tai kalbamės su Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologe Lilija Baltramiejūnaite.
– Taigi... kas slypi po pavadinimu „elektroporacija“?
– Elektroporacija yra vadinama „mezoterapija be adatų“, nes procedūros metu saugiai, greitai ir neskausmingai į gilesnius odos sluoksnius įvedamos biologiškai aktyvios medžiagos. Šis metodas ypač veiksmingai atstato saulės vonių nualintą odą, brandžią odą, acne tipo spuogų pažeistą odą, o taip pat ir jautrią, sudirgusią probleminę paauglių odą.
– Papasakokite, kaip atliekama ši procedūra?
– Lietuvoje estetinės medicinos specialistai dažniausiai naudoja elektroporatorius, kurie vienu metu gali atlikti trijų skirtingų procedūrų kompleksą:
Pirma procedūra – ultragarsinis pilingas. Jo metu greitai ir lengvai pašalinamas odos ,,mirusių“ ląstelių sluoksnis, riebalų perteklius, bakterijos ir toksiškos medžiagos. Po pilingo oda geriau pasisavina veikliąsias medžiagas, įvedamas elektroporacijos metodu.
Antra procedūra – elektroporacija. Tai novatoriškas elektromagnetinių impulsų metodas, kurio metu saugiai, greitai ir neskausmingai į gilesnius odos sluoksnius įvedamos aktyvios medžiagos. Elektroporacija padidina ląstelių membranų pralaidumą daugiau nei 400 kartų, o veikliųjų medžiagų poveikį net iki kelių tūkstančių kartų, todėl rezultatas matomas iš karto.
Trečia procedūra – mikrosrovių taikymas. Mikrosrovės pagerina aktyvių medžiagų įsisavinimą, atlieka limfodrenažą, sukuria „efektą" ir uždaro poras, užtikrindamos elektroporacijos veiksmingumą.
– Kokia elektroporacijos trukmė?
– Procedūrų trukmė parenkama kiekvienam klientui individualiai, atsižvelgiant į odos tipą, amžių bei kitus faktorius.
– Kam rekomenduojama elektroporacija su placentos ekstraktais?
– Dėl unikalaus poveikio, matomo vos po vienos procedūros, elektroporacija su placentos ekstraktu dažniausiai rekomenduojama moterims ir vyrams nuo 30 metų, kurie ruošiasi ypatingoms progoms ir vakarėliams arba nori užkirsti kelią odos senėjimo procesams. Taip pat procedūrą renkasi nuotakos, norinčios svarbiausią gyvenimo dieną atrodyti nepriekaištingai. Šios procedūros metu naudojamas 100 proc. natūralus japoniškas placentos ekstraktas odą veikia keliomis kryptimis:
♦ gražina ir balina,
♦ padeda išsaugoti jaunystę,
♦ atstato drėgmę,
♦ stimuliuoja imunitetą,
♦ turi priešalerginį poveikį,
♦ turi priešuždegiminį poveikį,
♦ turi antioksidacinį poveikį,
♦ papildo bioaktyviomis medžiagomis (amino rūgštys, vitaminai, mineralai ir kt.).
– Kokiais atvejais yra taikoma elektroporacija su hialurono rūgštimi?
– Hialurono rūgštis - svarbi medžiaga, kurią natūraliai gamina organizmas. Nuo 25 metų hialurono rūgšties gamyba lėtėja, todėl palaipsniui oda išsausėja, atsiranda smulkiosios raukšlelės, kurios gilėja ir tampa akivaizdžiai matomomis. Elektroporacija su hialurono rūgštimi dažniausiai yra taikoma odos atjauninimui ir atgaivinimui po saulės vonių, nes atstato odos struktūrą ir drėgmės balansą, gerina spalvą ir tonusą, mažina pigmentaciją, užpildo smulkias raukšles, aktyvuoja elastino ir kolageno sintezę, padeda užkirsti kelią senėjimui. Ši procedūra tinka ir probleminei odai, kadangi hialurono rūgštis koreguoja po acne tipo spuogų likusius randus.
– Kokiais atvejais yra atliekama elektroporacija su mezoterapiniais kokteiliais?
– Elektroporaciją su individualiai parinktais mezoterapiniais kokteiliais gali būti skiriama tiek suaugusiems, tiek paaugliams, esant šioms odos problemoms:
♦ aknė,
♦ inkštirai,
♦ padidėjęs riebumas,
♦ atviros poros,
♦ padidėjusi pigmentacija,
♦ raudonis,
♦ matomi kapiliarai,
♦ teleangiektazija,
♦ paroksizminė eritema,
♦ rozacėja,
♦ kuperozė,
♦ dehidratacija.