Kova su celiulitu: verčiau puoselėti realius lūkesčius

Celiulitas / Vida Press nuotr.
Celiulitas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-06-07 09:20
AA

Paprastai šiltasis sezonas atneša galvos skausmą moterims, kurių neaplenkė celiulitas ir kurios negali susitaikyti su jo buvimu. Linkėdami sėkmės kovoje su šiuo priešu norime atkreipti jūsų dėmesį į kai kuriuos su juo susijusius dalykus. Geriau neturėti nerealių lūkesčių.

Genai. Kadangi moterų nenoras vieną dieną pamatyti ant savo šlaunų ir sėdmenų bjaurių duobučių ir kauburėlių labai didelis, prieš kelerius metus amerikiečių kompanija „DermaGenom“ netgi pasiūlė genų testą. Jo tikslas – įspėti dailiosios lyties atstoves apie įgimtą polinkį ir paskatinti imtis profilaktinių priemonių, kaip antai reguliaraus mankštinimosi, sveikos mitybos, odos stangrinimo masažais, specialiais aparatais ir kt. Ar testas tapo populiarus, nežinia, bet skeptikai, jį įvertinę, nedelsdami priminė tai, kas gerai žinoma: celiulito neišvengia daugiau kaip 85 proc. moterų, neišskiriant nė jaunų ir lieknų. Taigi kokia tokio testo nauda?

Priežastis. Manoma, kad „apelsino žievelė“ susidaro dėl to, kad moterų odos jungiamasis audinys nėra stiprus ir riebalų sankaupų kontūrai nesunkiai pro jį prasimuša. Kalti gali būti ir organizme vykstantys uždegiminiai procesai. Jungiamąjį audinį dar labiau silpnina hormonų pusiausvyros pokyčiai, mažas raumenų tonusas, prasta kraujotaka ir limfotaka, rūkymas.

Celiulitas / Vida Press nuotr.

Mažėjant organizme hormono estrogeno mažėja ir kolageno, nuo kurio priklauso jungiamojo audinio stangrumas.

Amžius. Pirmų celiulito ženklų gali pasirodyti jauname amžiuje, vis dėlto jis daug labiau kankina vyresnes moteris, nes mažėjant organizme hormono estrogeno mažėja ir kolageno, nuo kurio priklauso jungiamojo audinio stangrumas.

Svoris. Kuo šis didesnis, tuo labiau jungiamasis audinys patiria riebalų spaudimą ir tuo labiau odai pakenkia celiulitas, tačiau net ir pačios liekniausios moterys nuo jo neapsaugotos. Pasak Celiulito mažinimo centro (JAV) savininkės Shiros Ein-Dor, jame lankosi netgi „Victoria’s Secret“ modelių, nors „merginos mankštinasi, gerai maitinasi ir yra labai lieknos“.

Celiulitas / Vida Press nuotr.

Pratimai. Jie nepanaikina celiulito, bet gali jį sumažinti. Patartina derinti aerobikos ir jėgos pratimus.

Kremai. Jie, priklausomai nuo sudėties, gali daugiau ar mažiau pagerinti odos išvaizdą, jei naudojami reguliariai.

Mezoterapija. Grožio klinikose jungiamąjį audinį įmanoma sutvirtinti, odos mikrocirkuliaciją pagerinti, riebalų skaidymąsi paspartinti, kolageno gaminimą suaktyvinti mezoterapiniais kokteiliais.

Aparatūra. Ilgiausiai išliekančius rezultatus šiuo metu užtikrina neinvazinės lazerio, radijo dažnių, endermologijos procedūros.