Kovai su pandemija japonės pasitelkia mažų ritualų galią

BEŽA įkūrėja, japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika STANKEVIČIŪTĖ.
BEŽA įkūrėja, japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika STANKEVIČIŪTĖ.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-04-23 10:58
AA

Kad ir kaip žmonės stengtųsi paįvairinti savo dienas pandemijos metu, viduje vis tiek kirba nerimas ir gal net baimė. Todėl dabar kaip niekada svarbu mažos smulkmenos, į kurias, bėgdami per kasdienybę, neturėjome laiko atkreipti dėmesio. Atidžiai tepamas kremo lašelis gali...užlopyti geros nuotaikos spragas. Tuo įsitikinusi sveikatos ir grožio namų BEŽA įkūrėja, japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika STANKEVIČIŪTĖ.

Beveik dvidešimtmetį su japonais dirbanti verslininkė jau patyrė, kaip šios tautos gyvenseną yra persmelkusi laikinumo būsena ir kaip jie visuomet pasiruošę ekstremaliai situacijai – žemės drebėjimui ar taifūnui. Ne išimtis ir koronaviruso pandemija. 

„Intensyviai bendrauju su savo partneriais ir kolegomis japonais – nė iš vieno jų nebuvo justi nerimas, pyktis ar baimė, tik sutelktumas ir ramybė. Japonai gamtą vertino ne tik dėl grožio, jie visada ją ir puikiai suprato, kad gamta – tai ir bakterijos bei virusai šalia. O skydas jiems – ramybė ir švara. Net japoniškas grožio hieroglifas reiškia švarą“, - pasakojo Erika Stankevičiūtė. 

BEŽA įkūrėja, japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika STANKEVIČIŪTĖ (8 nuotr.)
+2

Tuo galima paaiškinti, kodėl japonų grožio priemonės visada pasižymėjo unikalumu – juose stulbinančiai suderinti ingredientai nuo odos valymo iki nervų sistemos stabilizavimo. 

„Oda – didžiausias mūsų kūno organas, per ją organizmas vitaminus ir mineralus pasisavina net labiau nei per maistą. Visi japoniškos kosmetikos produktai yra prisotinti mineralais, o juos odos ląstelė puikiai geba juos įsisavinti. Anksčiau aš pati neįsigilindavau į japonų bandymą atkreipti dėmesį, kad grožio produktais galima susikurti dvasios harmoniją – pašėlusiu ritmu gyvenančiai europietei tai atrodė graži, bet nereikalinga pasaka. Dabar, karantino namie metu, aš pati tą supratau tikrąja to žodžio prasme – savo kailiu, - juokiasi Erika. – Regis, paprastas veiksmas – pasitepti veidą ar kūną kremu. Tačiau tą veiksmą galima ritualizuoti: teptis grožio priemone lėtai, oriai, net išdidžiai. Japonai man visuomet pabrėždavo, kad bet ką ant savo odos derėtų tepti tarsi brangiausius kvepalus. Pamažu apima ramybė ir pasitenkinimas – tai, ko labiausiai kasdien mums reikia“.   

Tą galima pajusti, pavyzdžiui, kad ir naudojant placentinį muilą iš Japonijos – fermentuotą 40 dienų ir pagamintą rankomis. Putos nuo veido nuvalomos karštu rankšluosčiu – tai dar pastiprina muilo savybes, oda tampa ypatingai glotni ir gurgždanti. Taip suderinti keli dalykai - ir odos švarinimas, ir malonumas dvasiai. 

Ritualus vertinantys japonai kone daugiausia pasaulyje gamina grožio produktų  ir instrumentų, kuriais galima puoselėti, lepinti save savarankiškai namuose. Kas dabar, pandemijai visus uždarius namuose, ypač aktualu. 

Japonų kuriami aparatai grožio puoselėjimui namuose (7 nuotr.)
+1

Pasaulis jau žino japonų gaminamas dušo galvutes, kurios vandenį prisodrina neigiamais jonais. Jonizuotas vanduo gali apsaugoti nuo kenksmingų bakterijų, aktyvuoja naudingus elementus, grynina ir minkština vandenį – net sugrąžina jam pirminę gamtinę struktūrą. 

Moterys iš naujo atranda Erikos Stankevičiūtės jau seniai pasiūlytą grožio aparatą namams „La Mente Aurora G+“. Juo puikiai galima odą atjauninti. „La Mente Aurora G+“ didina kolageno sintezę, aparato pagalba serumai, kremai, kaukės įvedamos į gilesnius odos sluoksnius, todėl efektas žymiai didesnis nei tik pasitepus pirštais. Aparatas gerina kraujo apytaką, didina odos elastingumą ir stangrumą, lygina odos reljefą ir spalvą,  mažina poras. Juo galima odą ir valyti, nes „La Mente Aurora G+“ šalina laisvuosius radikalus, neleidžia susidaryti inkštirams ir sumažina jų kiekį, valo iš porų odos riebalus. O masažo galią, kurį galima atlikti aparatu, žino visos moterys – juk taip neleidžiama formuotis raukšlėms, lyginamos jau esamos ir didinamas odos stangrumas. 

„Nuo seniausių laikų moterys rasdavo būdų kaip pasigražinti, o dabar mes tikros lepūnėlės – tiek visko prikurta, kad tereikia imti ir naudotis. Esame pandemijos pristabdytos, tad užuot nerimavusios, geriau užsiimkime grožiu – dabar tai maloniai nuteiks mus pačias ir namiškius, ir tik įsivaizduokite, kaip bus gera išpuoselėtoms nerti į vėl pradėjusį suktis pasaulį“, – įsitikinusi Erika. 

Japonija Erikos Stankevičiūtės akimis (5 nuotr.)
+2