Kovinių filmų žvaigždė Jackie Chanas gaus garbės „Oskarą“
Veiksmo filmų žvaigždė Jackie Chanas bus apdovanotas garbės „Oskaru“, ketvirtadienį pranešė JAV Kino akademija, atkreipusi dėmesį į tviskančią karjerą sukūrusį Rytų kovų meistrą, tapusį kultūros fenomenu.
62 metų aktorius, žinomas dėl komiškų triukų ir akrobatiško kovos stiliaus, suvaidino daugiau kaip 150-yje filmų. Vaidyba jį įtraukė dar vaikystėje – septinto dešimtmečio gimtajame Honkonge.
Per Kino akademijos organizuojamą 8-ąją kasmetinę Gubernatoriaus apdovanojimų ceremoniją garbės „Oskarų“ statulėlės lapkritį taip pat bus įteiktos filmų montuotojai Anne Coates, aktorių atrankos direktorei Lynn Stalmaster ir dokumentinių filmų kūrėjui Frederickui Wisemanui.
„Garbės apdovanojimas buvos įsteigtas artistams, tokiems kaip Jackie Chanas, Anne Coates, Lynn Stalmaster ir Frederickas Wisemanas – tikriems pionieriams ir savo amato legendoms“, – sakė akademijos prezidentė Cheryl Boone Isaacs.
Jackie Chanas pasiekė proveržį Holivude, kai suvaidino 1996 metais išleistame filme „Neramumai Bronkse“. Vėliau jis tapo tarptautine žvaigžde dėl savo vaidmenų filmuose „Piko valanda“, „Kaubojus iš Šanchajaus“, „Karate vaikis“. Jis taip pat įgarsino Meistrą Beždžionę 2008 metų animaciniame filme „Kung Fu Panda“.
90-metė A.Coates gyvena Anglijoje. Ji yra pelniusi „Oskarą“ už geriausią montažą Davido Leano epinėje juostoje „Arabijos Lorensas“. A.Coates dirbo filmų montuotoja ilgiau negu 60 metų ir bendradarbiavo su iškiliausiai kino režisieriais.
Omahos mieste Nebraskos valstijoje gimusi kino ir teatro žvaigždė L.Stalmaster, einanti 89 metus, pradėjo organizuoti kino projektų dalyvių atrankas 6-o dešimtmečio viduryje. Ji ieškojo talentų daugiau kaip 200 kino juostų, tarp jų 1967-ųjų „Absolventui“, 1972-ųjų „Išsigelbėjimui“ ir 1982-ųjų „Tutsi“.
86 metų F.Wisemanas nuo 1967-ųjų beveik kasmet sukurdavo po filmą. Pirmasis jų buvo „Titikato beprotybės“, pasakojantis apie gyvenimą Bridžvoterio valstybinėje ligoninėje sutrikusios psichikos nusikaltėliams.
Gubernatoriaus apdovanojimų ceremonija buvo pirmąkart surengta 2009-aisiais, kad atkreiptų didesnį dėmesį į nusipelniusius kino pasaulio veikėjus ir sumažintų krūvį labai įtemptoje pagrindinės „Oskarų“ dalybų ceremonijos darbotvarkėje.
Tarp ankstesnių garbės „Oskaro“ laureatų buvo aktorė Lauren Bacall, režisierius Francis Fordas Coppola, televizijos pokalbių laidų žvaigždė ir aktorė Oprah Winfrey, aktorė ir režisierė Angelina Jolie bei režisierius Spike'as Lee.