Kovo 11-osios proga – muzikiniai brolių latvių sveikinimai

„Dagamba“/Grupės archyvo nuotr.
„Dagamba“/Grupės archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-11 11:57
AA

Lietuvos žmonėms švenčiant 30-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines, lietuvius su laisvės gimtadieniu sveikina ir artimiausi kaimynai. Kovo 11-ąją Latvijos klasikinės muzikos grupė „Dagamba“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame sau būdingu stiliumi atlieka Lietuvos himną.

Muzikinėje latvių interpretacijoje stebina sprendimas į Lietuvos valstybės himno melodiją įpinti graikų kompozitoriaus Vangelio „Chariots of Fire“ motyvą. Naujai ir netikėtai skambant „Tautiškai giesmei“ pasirodo ir sveikinimas lietuviams: „Su Kovo 11, Lietuva!“.

„Labai norėjome pasveikinti mūsų „braliukus“ lietuvius su nepriklausomybės jubiliejumi“, – sako „Dagamba“ muzikantai, šiais metais, gegužės 4 dieną, taip pat minėsiantys Latvijos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį.

Viena garsiausių Latvijos modernios klasikinės muzikos grupių „Dagamba“ turi stiprių sąsajų su Lietuva. Tarptautinės grupės gretose net penki klasikinės muzikos virtuozai – latvių violončelininkai Valters Puce ir Antons Trocjuks, būgnininkas Arturs Jermaks, iranietis perkusininkas Hamidrez Rahbaralam bei lietuvis kompozitorius ir pianistas Dainius Tenys.

Eksperimentais garsėjanti „Dagamba“ kūryba išsiskiria unikaliu klasikos, roko ir pop žanrų deriniu, kuris lemia dinamiškus ir ekspresyvaus muzikinio skambesio pasirodymus.  Anksčiau Lietuvoje ne kartą viešėję muzikantai mūsų šalyje yra pristatę koncertines programas: „Simfoninis rokas“, „Vivaldi Rocks“ ir „#LudwigVanRammstein“, kurioje susijungė kompozitoriaus Liudviko van Bethoveno ir roko grupės „Rammstein“ muzika.