Kovo mėnesio „Laimė“ skelbia pavasarį: mados ir stiliaus šventė su tendencijų leidiniu „LAIMĖ Stilius“

Kovo mėn. „Laimė“
Šaltinis: Žmonės
AA

Kovas „Laimėje“ – pavasario mados ir stiliaus šventė. Su numeriu platinamas sezono tendencijų leidinys „LAIMĖ Stilius“ yra kaip tikra draugė: nuoširdžiai pataria, pakelia ūpą, su ja smagu aptarti naujausias paskalas. Kas mes būtume vienos be kitų?

Todėl šį mėnesį žurnalo madinguolių paklausėme: jei pavasarį galėtų įsigyti tik vieną daiktą, kas tai būtų? O jūs? Ar jau išsirinkote, kuo norėtumėte papildyti garderobą pavasarį? Naujausias „Laimės“ numeris ir ypač tendencijų leidinys „LAIMĖ Stilius“ padės at(si)rinkti pelus nuo grūdų…

Jei reikėtų rasti tik vieną žodį, kuriuo galėtume apibūdinti naująjį sezoną, tas žodis būtų „Pabėgimas“.

Karlas Lagerfeldas dar kartą išdūrė publiką. (Ir antradienį mus visus su visam paliko...) Aišku, nebuvo lengva į Paryžiaus Grand Palais atgabenti tiek smėlio, kad rūmai taptų pajūriu. Bet maestro žinojo, dėl ko vargsta: jo šou tapo magijos seansu. Kai rūsčios pirmųjų eilių damos sėdėjo ant smėlio uosdamos dumblių kvapą, o basas modelių kojas glostė sausumą pasiekusios bangelės, „Chanel“ viešnios patikėjo, kad yra kažkur kitur ir vakare nereiks rašyti apie naujas mados tendencijas.

Ponas Lagerfeldas buvo neprilygstamas mistifikatorius, bet jį minime ne tik dėl to. Šį sezoną labai matoma „pabėgimo“ tendencija: iš miesto, nuo savęs ar – iš savosios 3D dimensijos. Ir yra gana ryškūs kontrastai to, ką gauname pabėgusios, o ką – jei pasiliekame.

„Kartais atrodo, kad nemoku gyventi šituo laiku... Tiesiog nepritampu, mano vertybės kaip kokios iškasenos, – nuoširdžiai prisipažįsta kovo mėnesio viršelio herojė, žinoma vedybų planuotoja Laura Vagonė („Šilti apkabinimai“, p. 24). – Žmonės vienas kitą vartoja, nebenori stengtis dėl santykių, jų saugoti, nebenori gilintis į kitą, trokšti jį pažinti. Man šiek tiek dėl to liūdna, tiesą pasakius, man labai liūdna.“ Kadangi mūsų vertybės sutampa, Laurą pasirinkome moterų bendrystės, kurią švenčiame kartu su pavasario pradžia, numerio heroje.

Mes taip pat siūlome pabėgti... Jei ne į Naująją Zelandiją ar Balį, tai – į savo vidų. Paklausyti, ką sako širdis ir kur veda pašaukimas. Apie jį daug kalbame šiame kovo mėnesio numeryje, skirtame jau pačioje pradžioje minėtai moterų bendrystei (tikimės, kad „Laimė“ irgi yra kaip ta tikra draugė). Moterys moterims arba moterys apie moteris. Kiek daug tekstų, muzikos, filmų, paveikslų jos sukūrė įkvėptos vienos kitų! Šiuos puikius kūrinius mums primena Indrė Valantinaitė kultūros koliaže „Moterys – apie moteris“ (p. 136). O naująjį grojaraštį „Apie moteris“ jau galite rasti mūsų kanale „YouTube“ ČIA.

Kovo mėn. „Laimė Stilius“

„Laimės“ skaitytojams dovanojame interviu su įkvepiančiomis moterimis – apie pašaukmą, moteriškumą ir laisvę bei drąsą eiti savo keliu. Dainininkei Miglei Vilčiauskaitei-Migloko pastarosiomis savaitėmis teko atlaikyti nemenką spaudimą, bet atkakli ir užsispyrusi kūrėja nežada atsižadėti savęs ir paklusti jokiems suvaržymams („Meditacija chaose“, p. 32). Modelių agentė Meda Jonaitytė pirmą kartą pati ant podiumo pakilo vos keturiolikos, o aštuoniolikos jau turėjo nuosavą modelių agentūrą (beje, sėkmingai veikiančią iki šiol), tačiau šiandien ji drąsiai neria į naujas avantiūras („Naujos pradžios“, p. 142).

Dar vienas numerio perliukas ir įkvepianti asmenybė – Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern. Mūsų šalyje verdant aistroms dėl moterų politikoje ir politikų požiūrio į moteris ir šeimą šis rašinys („Moterys valdo geriau“, p. 176) kaip niekad aktualus: J. Ardern stoja į kovą prieš bet kokią nelygybę ir apribojimus bei seksizmą, su kuriuo teko susidurti pačiai netikėčiausiu momentu – pačiame sudėtingos parlamento rinkimų kampanijos įkarštyje Jacinda sužinojo besilaukianti pirmagimės, o praėjus trims mėnesiams, kai tapo keturiasdešimtąja ir jauniausia šalies premjere, oficialiai paskelbė apie nėštumą.

Populiarios lyderės mintis labai darniai papildo dar viena numerio herojė Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė, kuriai nerūpi jokie stereotipai, ji kuria gyvenimą taip, kaip jai norisi. Skaitant atvirą ir nuoširdų šios daugiavaikės mamos, teisininkės ir tiesiog moters interviu („Spėti (ne)viską“, p. 40) norisi ir juoktis, ir verkti. Bet, kol žinome, kas esame ir ko norime, esame laimingos! Nuotaikingo pavasario! 

Laimė Nr. 3

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Laimė Nr. 3, Author: Žurnalas LAIMĖ, Name: Laimė Nr.

Skaitykite daugiau