Krepšininką Arvydą Macijauską sumušęs futbolininkas Edgaras Dančenkovas: „Susitaikysim teisme!“

Edgaras Dančenkovas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Edgaras Dančenkovas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-01-10 13:59
AA

Edgaras Dančenkovas stojo prieš teismą Vilniuje dėl garsiojo pernykščio incidento, kurio metu buvo sumuštas krepšininkas Arvydas Macijauskas. Tiesa, antradienį bylos nagrinėjimą teko atidėti, nes į posėdį neatvyko nukentėjusysis ir nė vienas advokatų.

Smulkų, tačiau rezonansiniu tapusį naktinį incidentą itin ilgai tyrę Vilniaus policijos pareigūnai vis dėlto iškėlė baudžiamąją bylą.

Antradienio popietę Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme buvo bandoma pradėti nagrinėti futbolininko Edgaro Dančenkovo, pravarde Čerep, bylą dėl krepšininko Arvydo Macijausko, pravarde Kalašnikovas, užpuolimo.

Prokuratūra kaltina E.Dančenkovą (gim. 1985 m.) dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal Baudžiamojo kodekso 284 str., kuris numato bausmę viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Antradienį į teismą surakintą E.Dančenkovą atvedė konvojaus pareigūnai. Vilnietis pastaruoju metu turi rimtų bėdų bylose dėl narkotikų (žr. susijusius straipsnius). Tačiau jaunas vyras, kaip visada, buvo gerai nusiteikęs, klausinėjo žurnalistų, ar iš jo bus imamas interviu.

Šių eilučių autoriaus paklaustas, kodėl nesusitaikė su garsiu krepšininku ikiteisminio tyrimo metu, kaltinamasis pareiškė: „Susitaikysim teisme!“

Arvydas Macijauskas su žmona Viktorija / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Portalo žiniomis, susitaikyti įtariamąjį ir nukentėjusįjį ikiteisminio tyrimo metu ragino netgi patys teisėsaugininkai. Tačiau vyrai nesukirto rankomis, nes E.Dančenkovui pasirodė „nereali“ A.Macijausko prašomos kompensacijos suma. Kelių dešimčių tūkstančių litų civilinis ieškinys oficialiai yra pareikštas ir šioje baudžiamojoje byloje.

„Jam buvo tolkam išaiškinta, kad bus teismas. Jo advokatas mutina vandenį! Jie dabar stums dūrą“,  – E.Dančenkovas pasipiktino, kad A.Macijauskas neatvyko į posėdį ir apskritai nežada iki vasaros grįžti į Lietuvą.

Kaip jau rašė 15min.lt, 2011 m. birželį, vieną savaitgalį, garsaus krepšininko A.Macijausko tėvystės džiaugsmą apkartino nemalonus ir skausmingas užpuolimas.

A.Macijauskas buvo užpultas naktį iš šeštadienio į sekmadienį (tėvu krepšininkas tapo penktadienį – aut. past.) greta savo namų „Helios City“ pastate, esančiame Savanorių prospekte. Pranešimą apie incidentą policija gavo apie 2.50 val.

„Žmona ir aš patyrėme šoką, man iki šiol skauda galvą“, – netrukus po įvykio 15min.lt prisipažino krepšinio karjerą baigęs ir chuliganų auka tapęs sportininkas.

Po užpuolimo iki sekmadienio paryčių krepšininkui teko praleisti policijos nuovadoje.

15min.lt A.Macijauskas pasakojo, kad jautėsi prastai: jam išmušė dantį, sužalojo veidą.

Jis patikino, kad žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, neva chuliganai užpuolė dėl to, kad krepšininkas nežaidžia rinktinėje, yra iš piršto laužta.

Antradienį teisėjas Gediminas Viederis buvo priverstas bylos nagrinėjimą atidėti iki kovo 27 dienos. Mat į posėdį neatvyko nukentėjusysis A.Macijauskas. Maža to, teisme dėl užimtumo kitose bylose nepasirodė nei nukentėjusiojo, nei kaltinamojo advokatai.

Teismas turi duomenų, kad A.Macijauskas su šeima išvyko į užsienį ir žada grįžti tik birželio mėnesį.

Apie tai sužinojęs kaltinamasis ne tik neslėpė nepasitenkinimo, bet ir pažėrė specifinio žargono perliukų.

„Jam buvo tolkam išaiškinta, kad bus teismas. Jo advokatas mutina vandenį! Jie dabar stums dūrą“,  – A.Macijauską ir jam atstovaujantį advokatą Vytautą Sviderskį noru vilkinti procesą kaltino E.Dančenkovas.

Kaltinamasis teisėjui aiškino, jog nesvarbu, kiek reikės laukti A.Macijausko – E.Dančenkovas nori žūtbūt pamatyti savo oponentą teisme ir išsiaiškinti akis į akį: „Be Macijausko tikrai negalim. Reikia teisme visų žūtbūt!“

Tačiau posėdžio šeimininkas pabrėžė, jog būtų neracionalu ir nekorektiška atidėti bylą net iki vasaros. „Gal arčiau Velykų pasirodys nukentėjusysis“, – vylėsi G.Viederis.

„Nepasirodys jis...“ – skeptiškai buvo nusiteikęs E.Dančenkovas.