Krepšininkas Steponas Babrauskas atsikvėpė: jo byla pripažinta broku ir grąžinta policininkams

Steponas Babrauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Steponas Babrauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-08-29 09:39
AA

Teisme paskelbtas buvusiam „Lietuvos ryto“ krepšininkui Steponui Babrauskui bent kol kas palankus verdiktas.

Penktadienio rytą Vilniaus miesto apylinkės teismas turėjo paskelbti, ar buvęs „Lietuvos ryto“ krepšininkas Steponas Babrauskas (30) pripažįstamas kaltu dėl nepaklusimo policijai.

Tačiau byla pasisuko netikėta linkme: sportininkui surašytas pažeidimų protokolas pripažintas brokuotu, o visa bylos medžiaga grąžinta policijai.

Administracinio teisės pažeidimo bylą išnagrinėjusi teisėja Aiva Survilienė pabrėžė, kad nuobauda S.Babrauskui negali būti paskirta, kai faktiškai jo galbūt padaryto pažeidimo vieta ir laikas net neatitinka protokole įrašytų duomenų.

Šioje byloje sportininkas buvo kaltinamas tiesiog nusispjovęs į tai, ką nurodė jo automobilį sustabdę pareigūnai – vairuotojas užvedė variklį ir savavališkai išvažiavo iš patikrinimo vietos. Policijos ekipažui vairuotoją teko vytis ir stabdyti iš naujo. Tačiau net ir pakartotinai sustabdytas S.Babrauskas policininkų nurodymų neklausė.

Dėl tokių išsišokimų teisme teko aiškintis ne tik pačiam sportininkui, bet ir jo sutuoktinei Ramintai Babrauskienei.

Mat lemtingą vasario 22-osios vidurdienį vilnietis iš sostinės į Trakus firminiu „Lietuvos ryto“ klubo automobiliu „Škoda“ keliavo su visa šeima – bendraamže žmona ir dviem mažamečiais vaikais.

R.Babrauskienė šį teismu pasibaigusį susidūrimą su pareigūnais yra įvertinusi ne kaip sutuoktinio pasikarščiavimą, bet nesuvokiamą patrulių išpuolį prie ramią ir taikią jos šeimą.

Esą vairuotoją nubaudę patruliai jį paleido, o netrukus vėl pasivijo, tačiau S.Babrauskas antrą sykį nebepanoro išlipti iš transporto priemonės. 

Viskas baigėsi nuožmiu susidorojimu su krepšininku jo mažamečių vaikų akivaizdoje: S.Babrauskas jėga ištemptas iš mašinos, surakintas antrankiais ir išvežtas į nuovadą.

Incidento liudininke tapusi krepšininko sutuoktinė vėliau buvo įvelta ir į teisminį procesą.

„Tas jėgos panaudojimas buvo nesuprantamas. Tai, kas vyko, buvo nežmoniška. Jis ramiai sėdėjo mašinoje, ir vaikai juk buvo. O jie pradėjo lupti duris ir traukti mano vyrą į lauką. Pareigūnai iškart pradėjo kišti į saloną dujų balionėlį, nors mašinoje buvo vaikai. Vaikai rėkė, klykė, ir nebuvo galima suprasti, ką policija sakė Jį ištraukė iš tos mašinos, surakino ir išsivežė“, – teismui yra liudijusi krepšininko žmona.

Vis dėlto bylą išnagrinėjusi teisėja dar nepatikėjo nei Babrauskais, nei pareigūnais Mariumi Kirvelevičiumi ir Dariumi Judicku, kurie pasakojo susidūrę su visiškai neadekvačiai pasielgusiu vairuotojų.

Demaskuoti kelių erelį patruliams padėjo ir teisme peržiūrėtas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip S.Babrauskas nevykdo teisėtų patrulių reikalavimų. „Ne „viso gero“, o palaukite“, – sėdančiam į automobilį krepšininkui sakė vienas policijos pareigūnų.

Už tokį elgesį pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 str. 2 d. krepšininkui gresė bauda ar net areštas: pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.

Dabar teismas grąžino S.Babrausko bylos medžiagą sostinės 2-ojo policijos komisariato pareigūnams.

Beje, penktadienį nei sportininkas, nei jo advokatas išklausyti šios teismo nutarties į posėdį neatvyko.

„Protokolas surašytas ydingai, kaltinimai suformuluoti netinkamai“, – teisėja A.Survilienė minėjo, kad teisminio proceso metu sportininko bylos medžiagą pateikusios institucijos atstovai buvo raginami ištaisyti protokolo broką, tačiau to nepadarė. Teisėja pabrėžė, kad teismas savo iniciatyva tvarkyti bylos neturi teisės.

Kita vertus, teismas jau padarė labai svarbų žingsnį, kad S.Babrauskas nesitikėtų išvengti atsakomybė dėl senaties – šis terminas yra papildomai pratęstas. Tačiau dabar tik nuo policijos priklauso, ar pareigūnai tinkamai ištirs bylą, kruopščiai įformins medžiagą ir pakartotinai persiųs ją teisėjams.