Kristina Kaikarienė Italijos viešbutyje-muziejuje stebėjosi neįkainojamu eksponatu – „Artisto išmatomis“

Kristina Kaikarienė ir „Artisto išmatos“ / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Kaikarienė ir „Artisto išmatos“ / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Ieškodama vietų, kur galėtų tuoktis užsienyje meilę vienas kitam prisiekti norintys jaunavedžiai, vestuvių planuotoja ir renginių organizatorė Kristina Kaikarienė Italijos mieste Veronoje apsilankė „Byblos art hotel“ viešbutyje, pribloškiančiame tiek savo koncepcija, tiek didybe.

XVI amžiaus viloje įkurtas penkių žvaigždučių viešbutis, kuriame para poilsio porai gali kainuoti apie 4000 eurų, pagal jo savininkų sumanymą yra virtęs tarsi nedideliu išskirtinių meno kūrinių muziejumi, kuriame saugomi arba jų originalai, arba pirmosios kopijos. 

„Tie, kas domisi menu, viešbutyje gali pamatyti neįtikėtinų dalykų. Prie kūrinių nėra nurodyti nei jų autoriai, nei pavadinimai – jei nežinai į ką žiūri, tiesiog gali nustebti kaip mėlyną kilimą su kaulu galima priderinti prie raudonos spalvos bučinio formos lovos ar solidžių klasikinių užuolaidų“, – pasakojo K.Kaikarienė. 

Vaikščiodama po viešbutį ji stebėjosi, jog vietoje freskų su angeliukais ant lubų kabojo žinomų pasaulyje reklamų nuotraukos, kurioje įamžinti nuogi žmones. 

Kiekvienas pastato koridorius dekoruotas vis kito garsaus pasaulio menininko, o kambarių numeriai surašyti ant specialiai būtent „Byblos“ pagamintų autorinių plytelių. 

Įprasta, kad muzikos galima klausyti įmetus monetą į aparatą. Tuo tarpu tipinėje Veneto regiono viloje yra ne muzikos, o poezijos įranga – sumoki pinigėlį ir klausaisi pasirinktų eilių. 

Ant sienos iš viešbučio sienų kabo koliažas iš drugelių. Daugelis darbų austa ar siuvinėta žinomų autorių. 

Tarp eksponatų – ir „Artisto išmatos“

Bene daugiausiai nuostabos K.Kaikarienei sukėlė virtina su nedidele skardine dėžute, ant kurios užrašyta, jog joje saugomos artisto išmatos. Iš viešbučio administratorės lietuvė sužinojo, kad tai – ne juokas. 

„Byblos“ darbuotoja papasakojo, kad 1961 metais vienas Italijos kūrėjas savo darbų parodos atidarymo proga sumanė neįtikėtiną akciją – jis iš anksto paruošė  90 metalinių dėžučių po 30 gramų tūrio, kuriose užkonservavo savo išmatas. 

Visos jos buvo graibstyte išgraibstytos mokant nemenkas pinigų sumas. „Byblos“ viešbutis ne sykį jau yra sulaukęs dosnaus pasiūlymo parduoti artisto išmatas. Tačiau savininkas atsisako net ir didelių pinigų sumų, nes žino, kad tokio eksponato, kuriam daugiau nei 50 metų, niekur nebegalėtų nusipirkti.

„Artisto išmatos“
„Artisto išmatos“ / Asmeninio albumo nuotr.