Kristiną Kazlauskaitę dalyvauti muzikiniame projekte paskatino sūnus

Kristina Kazlauskaitė/Eimanto Genio nuotr.
Kristina Kazlauskaitė/Eimanto Genio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-03-07 11:30
AA

Šeštadienį 21 val. LRT žiūrovų laukia kartas jungiančio projekto „Dvi kartos“ transliacija. Projekte dalyvauja duetai, kurių amžiaus skirtumas – kaip tėvų ir vaikų, kas savaitę jie dainuoja kūrinius iš vienam arba kitam artimo laikmečio. Komisijos nariai – teatro, televizijos, muzikos profesionalai Kristina Kazlauskaitė, Vytenis Pauliukaitis, Ramūnas Zilnys ir Stanislavas Stavickis-Stano.

Vienintelė komisijos dama aktorė Kristina Kazlauskaitė atskleidė, kad projekto kūrėjams prisikalbinti ją nebuvo lengva. „Po Donato Ulvydo filmo, kuriame vaidinu, užplūdo dėmesys. Galvojau, kad geriau nepradėti visko iš naujo – norisi ramiai gyventi. Tokiuose metuose išsikrapštyti iš namų, jausti atsakomybę – stresas. Juolab, pradedi mąstyti, kad tavo nuomonė niekam nebeįdomi“, – atviravo ne vieną įsimintiną vaidmenį teatre ir kine sukūrusi aktorė.

„Mąsčiau, kad jei gali nelįsti, tai ir nelįsk. Pamatęs, kad traukiuosi kiek galiu, sūnus pasakė, ką galvoja. Anksčiau jis manęs niekada nestūmė, iš jo šiaip retai sulauksi kokio gero žodžio, komplimento. Kai šį kartą padrąsino, mąsčiau – eik, dar pasimakaluok tarp žmonių“, – šypsosi publikos mylima aktorė.

Itin daug ryškių komedinių vaidmenų sukūrusi Kristina Kazlauskaitė vienu žanru niekada neapsiribojo: „Turėjau labai daug svarbių vaidmenų teatre. Jei norėsi vien tik linksminti žmones, nueisi paviršiumi. Visur ieškau tiesos, organikos. Sukurti vaidmenį – ne anekdotą papasakoti, nors ir tai reikia mokėti. Man pačiai smagiau komediniame žanre, ten patogiau jaučiuosi. O ir žiūrovams jis mielesnis – gyvenimas ir pats labai sudėtingas. Visgi reikia ir to, ir to – kaip vaistų.“

Kristina Kazlauskaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Dvi kartos“ komisijos narė atskleidė, kad pati dalyvauti tokiame projekte nenorėtų: „Jau turėjau savo duetus. Tiesa ta, kad jei nori daryti gerai, tai reikalauja labai daug laiko ir darbo. Beje, Lietuvoje nežmoniškai pakilęs muzikos lygis – su kiekvienu projektu, su kiekvienais metais jis auga be galo ryškiai. Žmonės laisvėja, drąsiai neša savo asmenybę, nebijo būti originalūs. Manau, kad mano estradinė daina pranyktų toje spalvingoje kultūroje. Savo jau atidainavau.“

„Jaunystėje aplink buvo vien rusiška muzika. Pamenu, labai mėgau Muslimo Magomajevo dainą „Nespiši“. Kita vertus, kažkaip sugebėdavome gauti ir vakarietiškos muzikos plokšteles. „The Beatles“, kitos grupės, visos roko operos buvo paslapčiomis išklausytos. Neturiu vieno žanro, kuris man patiktų. Mėgstu tiesiog gerą muziką. Man labai gaila, kad pamiršome tokius solistus kaip Giedrė Kaukaitė, Vaclovas Daunoras, Beatričė Grincevičiūtė – tai didžiuliai lietuviški talentai. Dar pati einu iš proto dėl Andrea Bocelli. Man atrodo, kad jis dainuoja savo siela“, – sako muzikinio projekto „Dvi kartos“ komisijos narė.

Laida „Editos šou“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Dvi kartos“ – naujas LRT muzikinis projektas, sujungiantis dviejų skirtingų kartų vokalistus, kurie kiekvieną šeštadienį atliks žinomas skirtingų laikotarpių dainas. Projekte dalyvauja 8 poros: Steponas Januška ir Karina Krysko, Liepa Mondeikaitė-Norkevičienė ir 13-metė Alana Šport, sužibėjusi projekte „Du balsai – viena širdis“, Valerija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė, Nijolė Pareigytė ir Aleksandras Ivanauskas-Fara, Giedrius Arbačiauskas ir jo sūnus Nojus Arbačiauskas, Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė, Vaida Genytė ir Dainotas Varnas, Akvilė Kisielienė iš grupės „Queens of Roses“ ir Česlovas Gabalis.

„Dvi kartos” – kiekvieną šeštadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT. Šou vedėjai – Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Giedrius Savickas.