Kristinos Tarasevičiūtės atostogos Italijoje: „Be turistų Roma atskleidė kitą miesto vaizdą“

Kristinos Tarasevičiūtės atostogos Italijoje/ Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Šios kelionės tikslas buvo pamatyti vasarą: patirti viduržemio jūros žydrumą, saulės kaitrumą, pasivaikščioti su plonytėmis suknelėmis, skaniai pavalgyti, pamaitinti akis nuostabia architektūra, o galvą šalies istorija“, –  sako neseniai iš Italijos grįžusi šokėja Kristina Tarasevčiūtė (33).

Ar Italijoje lankėtės pirmą kartą?

Italija yra nuostabi šalis, tai buvo jau šeštas mano apsilankymas joje. Perkant bilietą tu jau žinai, kad galėsi džiaugtis pasakiška architektūra, saulėtomis dienomis, viduržemio jūros panoramomis, skaniu maistu ir maloniais žmonėmis. Ji tiesiog subalansuota tiek ilgoms tiek vos kelių dienų atostogoms.

Koks buvo šios kelionės tikslas?

Šios kelionės tikslas buvo pamatyti vasarą: patirti viduržemio jūros žydrumą, saulės kaitrumą, pasivaikščioti su plonytėmis suknelėmis, skaniai pavalgyti, „pamaitnti“ akis nuostabia architektūra, o galvą – šalies istorija. Tad savo planą įgyvendinau, pora dienų praleidau Romoje ir vieną skyriau jūros aplankymui. Draugai patarė nuvykti į Sperlonga miestelį, vos valanda kelio traukiniu nuo Romos.
 

Kristinos Tarasevičiūtės atostogos Italijoje/ Asmeninio albumo nuotr.

Kas paliko didžiausią įspūdį?

Tai nebuvo mano pirmas vizitas Romoje, tad kaip ir neturėjo būti nieko naujo, tačiau turistų nebūvimas atskleidė visai kitą miesto vaizdą. Tai Roma, kokią galima pamatyti tik septyniasdešimtųjų filmuose. Dabar galiu visiems pasigirti, kad turėsiu nuotrauką prie Trevi fontano be nė vieno žmogaus fone. Kas buvote, žinote – tai neįmanomas dalykas.

Kristinos Tarasevičiūtės atostogos Italijoje/ Asmeninio albumo nuotr.

Italija dar visai neseniai buvo vienas raudoniausių, viruso prasme, Europos taškų – ar nebuvo baisu rinktis šią kelionės kryptį?

Nemeluosiu, labai pergyvenau, tačiau ten gyvenantis pažįstamas patikino, jog tikrai verta. Kaip tik dabar tai saugiausias laikotarpis, nes dar nėra turistų. Kitas svarbus faktorius kodėl rinkausi šią šalį, tai kainos. Lyginant kainos kokybės ir santykį ten atostogauti yra pigiau nei Lietuvos pajūryje.

Ar nebuvo baisu šiuo metu apskritai keliauti?

Keliauti man labai patinka, tačiau faktas apie Covid-19 tikrai gąsdino, paskutinėmis dienomis sekiau visus straipsnius apie Italiją, jei būtų padaugėję atvejų, be abejonės būčiau kelionę atšaukusi

 Kokia ta „pokarantininė“ Italija?


Stebinančiai graži: švari, saugi, labai rami, nes net vietiniai išvykę prie jūros. Kaukės dėvimos net esant menkam susibūrimui gatvėje, viduje jos yra privalomos. Į parduotuves ar kavines nėra įleidžiama daugiau žmonių nei leistina, kiekvienoje didesnėje parduotuvėje vos įėjus yra pamatuojama temperatūra ir nupurškiamos kliento rankos. Traukinyje taip pat sėdima tik po vieną. Vakare patruliuoja policija, kad nebūtų didelių susibūrimų.

Dėl temperatūrų matavimų norėčiau, kad taip būtų ir pas mus, ypač rudeninių epidemijų metų, kai žmonės sugriūna į parduotuves, mokymosi įstaigas, darželius, renginius sergantys ir užkrečia kitus.

Kristinos Tarasevičiūtės atostogos Italijoje/ Asmeninio albumo nuotr.

Ar dėl COVID-19 keliaujant susidūrėte su papildomais sunkumais?

Vienintelė problema buvo užpildyti dokumentą italų kalba, bet visą kitą įžvelgiau kaip privilegiją. Žmonės tikrai atsakingai laikosi atstumų.

Instagrame daug kalbėjote apie tai, jog kartais išvykstate viena. Kodėl jums tai svarbu, o gal tiesiog patinka keliauti vienai?

Solo keliones pradėjau dar prieš 12 metų, tuo metu keliavau per atrankas po Europą ieškodama šokėjos darbo. Pradžia buvo sudėtinga, būta nuotykių, apgavysčių, nes tuo metu dar angliškai kalbančių žmonių nebuvo daug. Tačiau procesas būti atsakingai tik už save labai daug išmokė: užgrūdino, jog viską gali išspręsti pati, įskiepijo pasitikėjimo savimi, privertė perlipti per kai kurias baimes, padidino atsargumą ir nepasitikėjimą gražiomis šypsenomis. Keliaudama viena pažinau daug nuostabių žmonių su kuriais bendrauju iki šių dienų.

Kristinos Tarasevičiūtės atostogos Italijoje/ Asmeninio albumo nuotr.

Iš esmės kiekvienam žmogui rekomenduočiau bent kartą patirti tą jausmą. Tai yra tiesiog privaloma patirtis, kuri bet kokiu atveju suteikia adrenalino, pajudina komforto zoną, patikrina tavo pasitikėjimą savo jėgomis. Supranti, kad ne viskas filmais ir stereotipais grįsta.

Dabar keliauti vienai jau tavo tradicija, jausmas kuriant savo maršrutus tapo savu. Nemeluosiu, anksčiau prieš kiekvieną kelionę būdavo panikų. Ar viską suspėsiu? ar visko užteks? kur kreiptis susidūrus su sunkumais? Tačiau dabar jaučiuosi stipri šiuo klausimu ir jau nekantrauju pradėti organizuoti naują kelionę.

Tik noriu pridurti, jog keliaujant solo moters ir vyro patirtys yra labai skirtingos. Tačiau kaip pirmą kelionę savęs išbandymui tikrai rekomenduočiau Romą. Ten tiesiog visas paketas grožio, skonio ir pramogų. Žinoma, svarbu dar ir tai, kad tai turistinis miestas, tad visada rasite kur kreiptis pagalbos.

Kristinos Tarasevičiūtės atostogos Italijoje (18 nuotr.)
+12
Skaitykite daugiau